Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#6949
trafic2k

trafic2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.03.2008
Am inteles, o sa ne mai gandim.

#6950
sniga

sniga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.09.2007

View Postrzvb, on 9th February 2010, 22:10, said:

August 2009 - Emerald
Multumim mult pentru poze.Am auzit ca baia e mica,poate ai poze si cu ea.Daca este vreo problema cu apa calda sau curatenia.Daca mai ai poze,le astept cu placere.Multumesc .

#6951
puscasui

puscasui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.02.2010

View Posttrafic2k, on 10th February 2010, 07:24, said:

Noi ne permitem, dar celalalt cuplu nu prea.Am primit ceva oferte pentru Thassos, mai exact  la hotelul Alexandra Beach 49 euro/loc in cam dubla/noapte de la agentia Alltour. Am gugalit hotelul si arata foarte bine am gasit multe review-uri pozitive, am obs ca multi au adoptat strategia de a discuta direct cu hotelul asa ca le-am trimis mail sa vedem ce pret imi dau.

depinde ce doriti...
Alexandra beach e in top pe o lista scurt de hoteluri in Thassos, insa aici turismul este un pic diferit de ceea ce ati vazut in Turcia asa ca "MARE ATENTIE" sa nu va intoarceti dezamagiti.
la un buget de 500 E de familie va puteti descurca cu usurinta in Thassos mai ales ca in Iunie cand vreti sa mergeti cazarea la o pensiune peste medie este intre 30 si 40 E/ noapte de camera nu de persoana. un hotel de 3* iti va oferi un mic dejun in plus (care in Grecia nu e cine stie ce) insa la preturi ceva mai mari.
daca vrei sfatul nostru cu cu buget asemanator niciodata mai mare de 700 E am stat in fiecare an in Thassos, tb doar sa cuati un pic pe net si sa-ti faci rezervare direct
daca totusi tineti neaparat sa mergeti la un hotel din care sa nu va miscati prea mult in dreapta si in stanga cautati ceva in Halkidiki pe Kasandra unde sunt o multime de resorturi insa atunci cred ca tb sa mariti un pic bugetul spre 1000E de cuplu.
daca vreti sa mergeti mai spre sus nu cred ca mai are sens sa  mergeti cu masina si ar tb sa luati in calcul avoinul.

#6952
trafic2k

trafic2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.03.2008
250 euro /persoana este bugetul maxim doar pentru cazare cu demipensiune :) iti dai seama ca nu ne vom limita aici, vom face excursii, sesiuni de shopping, distractie.Suntem tineri si nu punem accent foarte mult pe cazare iar 3* cu demipensiune mi se pare decent :), bineinteles ca o sa discut si cu restu de propunerea lui sniga ;).

#6953
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Posttrafic2k, on 10th February 2010, 11:08, said:

250 euro /persoana este bugetul maxim doar pentru cazare cu demipensiune :) iti dai seama ca nu ne vom limita aici, vom face excursii, sesiuni de shopping, distractie.Suntem tineri si nu punem accent foarte mult pe cazare iar 3* cu demipensiune mi se pare decent :), bineinteles ca o sa discut si cu restu de propunerea lui sniga ;).
Nu lua cu demipensiune , maxim MD.
La 30-40 euro / 2 pers. rezervi cazarea cu MD si de 15 max 20 euro manaci foarte bine la taverne seara. Fara bauturi pe care oricum ar trebui sa le platesti separata si daca iei demipensiune . Si de ce sa platesti in plus pt demipensiune aceeasi bani pentru care primesti in general o mancare slabuta cand poti manca ce vrei si unde vrei la taverne o mancare foarte buna.
Hotaraste-te in ce locatie vrei sa iei cazarea (Skala Potamia/Golden Beach sau Limenas  sau Potos  sau Limenaria) si apoi trimite mailuri la multe vile , hoteluri din linkul pe care ti l-am dat si alege ce iti convine mai bine.
Ca recomandari personale  in Skala Potamia :
http://www.hotel-kam.../accommodations pe malul marii dar fara plaja in fata hotelului , plaja se afla la vreo 50 m in dreapta hotelului , sau :
http://www.erics.gr/index.html la vreo 300-400 m de plaja cu camere foate bune , piscina , bar .

Edited by ANDOX, 10 February 2010 - 12:41.


#6954
trafic2k

trafic2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.03.2008
Ce statiunea/satuc are ceva mai buna plaja din Thassos?:D

Oferta Aegean Sun  cu DP 180 euro/persoana 7 zile

         Trypiti 244 euro/pers 7 zile

Edited by trafic2k, 10 February 2010 - 13:53.


#6955
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009
Salut am stat 4zile anul trecut la villa Maria,patroana nu vorbeste engleza,camere placute si este situata chiar in curba la iesire din statiune,o sa ai priveliste ok asupra intregi statiuni.Toate cele bune

#6956
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View PostCrassus, on 10th February 2010, 13:56, said:

Salut am stat 4zile anul trecut la villa Maria,patroana nu vorbeste engleza,camere placute si este situata chiar in curba la iesire din statiune,o sa ai priveliste ok asupra intregi statiuni.Toate cele bune

Esti salvarea mea  :notangel:

Ti-am trmis un mesaj pe privat.

#6957
fdinescu

fdinescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.06.2008
Salut ..eu am fost anul trecut ..e absolut minunat ..
Am stat la camping in Scala Prinos ...e chiar locul unde ajung vapoarele din Kavala.
Campingul e minunat. .curat ..are toate facilitatzile ..plus ca ai acces la frigider si congelator.
Locurile de campare sunt mari ..imprejmuite de tufe de leandru , asa ca ai intimitatea dorita ..plus ca , daca ai sansa, poti sa prinzi un loc chiar linga mare ..Din cort si pina la plaja sunt nu mai mult de 5 metri ..lucru bestial ..mai ales seara ..cind poti sa stai pe sezlong la un pahar de vin ..si o fripturica direct pe plaja
Merita toti bani ...mai ales ca ,la sfarsitul lui  iunie cind am fost noi , pretul a fost undeva la 18 euro 2 persoane cu cun copil cort mare si masina ..si electricitate.
Astfel , cu bani putini , poti sa faci o vacantza cel putin minunata , in aer liber  dormind linga susurul marii si fara fitzele vilelor pompoase de 50 - 60 de euro pe zi
Multa bafta si poate anul asta ne vedem prin camping ..cred ca anul asta o sa ma duc si  prin campingul din Golden Beach ...desi senzatia de a fi direct linga mare ca la Scala Prinos nu se poate compara cu nimic. O sa incerc citeva zile si la Golden Beach


View Postasyst72, on 30th January 2010, 16:34, said:

cine a stat cu cortul in Thassos? sunt campinguri sau locuri pe unde se poate sta cu cortul cateva zile?..
am fost in 2008, am stat in Potos si am dat ocol insulei dar nu-mi amintesc sa fi vazut vreun camping

dar acum, ca drumul e mai scurt, ma gandeam ca la vara sa trag o fuga cateva zile si sa fie ceva mai "wild"..
a fost cineva cu cortul?


#6958
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postfdinescu, on 10th February 2010, 15:48, said:

. O sa incerc citeva zile si la Golden Beach
Am incecat anul trecut sa stau. Pentru 5 persoane, un cort mare si masina si electricitate, pretul era pe la 35 de euro.
Insa campingul fiind foarte aglomerat, nu am gasit loc convenabil, asa ca am ajuns la o vila, unde am inchiriat cu 50 euro/noapte un gen de garsoniera (studio), cu 5 locuri, baie si chicineta.
Am plecat de la camping, deoarece ajunsesem pe la orele 15, cand nu puteam intra cu masina, fiind orele de liniste.
Asa ca am plecat si am cautat cazare in alte parti.
Campingul e pe malul marii, din camping se iese direct la plaja, insa cortuile si rulotele nu se pun chiar pe mal.

#6959
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

View PostJerome4, on 10th February 2010, 15:21, said:

Esti salvarea mea  :notangel:

Ti-am trmis un mesaj pe privat.

Am stat in camera de la parter in stinga,camera are televizor,uscator de par,fier de calcat,fierbator,frigider,altele au si chicineta cred,dar in livingul central exista un loc in care poti gati un mic dejun,iar afara are terasa si loc de luat masa.Parcarea este spatioasa,ca taverne cele mai ok sunt Captens,Karamboussa si mai este una inspre far foarte buna.In rest mai dami un pm

#6960
rzvb

rzvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006

View Postsniga, on 10th February 2010, 08:58, said:

Multumim mult pentru poze.Am auzit ca baia e mica,poate ai poze si cu ea.Daca este vreo problema cu apa calda sau curatenia.Daca mai ai poze,le astept cu placere.Multumesc .


Nu mai am alte poze. Era o baie normala cu dush. Nu am avut niciun fel de problema legata de conditiile de cazare. Toata zona hotelului este incorjurata de verdeata. Privelistea de la etajul 1 este foarte frumoasa. De la etajul 2 este superba.

#6961
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 04.02.2008

View Postfdinescu, on 10th February 2010, 16:48, said:

Salut ..eu am fost anul trecut ..e absolut minunat ..
Am stat la camping in Scala Prinos ...e chiar locul unde ajung vapoarele din Kavala.
Campingul e minunat. .curat ..are toate facilitatzile ..plus ca ai acces la frigider si congelator.
Locurile de campare sunt mari ..imprejmuite de tufe de leandru , asa ca ai intimitatea dorita ..plus ca , daca ai sansa, poti sa prinzi un loc chiar linga mare ..Din cort si pina la plaja sunt nu mai mult de 5 metri ..lucru bestial ..mai ales seara ..cind poti sa stai pe sezlong la un pahar de vin ..si o fripturica direct pe plaja
Merita toti bani ...mai ales ca ,la sfarsitul lui  iunie cind am fost noi , pretul a fost undeva la 18 euro 2 persoane cu cun copil cort mare si masina ..si electricitate.
Astfel , cu bani putini , poti sa faci o vacantza cel putin minunata , in aer liber  dormind linga susurul marii si fara fitzele vilelor pompoase de 50 - 60 de euro pe zi
Multa bafta si poate anul asta ne vedem prin camping ..cred ca anul asta o sa ma duc si  prin campingul din Golden Beach ...desi senzatia de a fi direct linga mare ca la Scala Prinos nu se poate compara cu nimic. O sa incerc citeva zile si la Golden Beach
am stat si eu in prinos puteti incerca si in dedalos intre prinos si scala sotiras

#6962
sniga

sniga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.09.2007

View Postrzvb, on 10th February 2010, 22:43, said:

Nu mai am alte poze. Era o baie normala cu dush. Nu am avut niciun fel de problema legata de conditiile de cazare. Toata zona hotelului este incorjurata de verdeata. Privelistea de la etajul 1 este foarte frumoasa. De la etajul 2 este superba.
Multumesc mult,noi vom avea camera la etajul 1,dar locul acela inconjurat de maslini si flori,linistit,sa te trezesti dimineata si sa nu auzi vuiet de masini,doar pasarele, si sa vezi rasaritul din balcon,este tot ce-mi doresc.Concedii frumoase!

#6963
trafic2k

trafic2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.03.2008
Ce parere aveti de hotelul Ilio Mare, are 4* si am primit oferta de 252 euro/pers 7N cu DP.

#6964
trafic2k

trafic2k

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.03.2008
Nervermind s-a ocupat :(

#6965
carla_m

carla_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2009
Buna ziua tuturor.
anul acesta ar fi al treilea de cand nu mai merg la mare in Romania. Pur si simplu e bataie de joc ce e la noi pe litoral. Acum 1 an am fost in Grecia, in Paralia-mi-a placut foarte mult. (daca vreti detalii le dau cu cea mai mare placere-am stat la hotel apartment Cronos) Anul aceasta as vrea Thassos. Voi alege tot agentia de anul trecut(nu spun care-personal mie mi s-au parut destul de seriosi) si tot cu autocarul. M-am oprit la statiunea POtos. Rugamintea mea catre cei care au fost sau care stiu despre asta: 1. ce sa aleg intre vila IRini si Vila Urania? 2. plaja e frumaosa in statiune? 3. se poate ajunge din POtos cu autobuzul si in alte locuri decat Theologos si Aliki de care am citit deja pe net? M-ar interesa desigur de ajuns la Golden Beach si Paradise Beach. Multumesc anticipat.

#6966
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
Sigur te-ai simti bine la Makriammos. Acolo ai DP gen mananci cat te tine burta. Ai cerut oferta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate