Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4141
luci777

luci777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 14.06.2009
Iti raspund punctual.

Cei de la Vilextur sunt foarte corecti. Iti spun verde in fata totul despre "subiect" . De exemplu mie mi-au spus in iarna ca pretul la un serviciu este exagerat de mare - era o chestie ce tinea de mancare - si asa a fost. Dar mi-au explicat ca una peste alta, suma sejurului merita pentru ca erau compensatii in minus (la bani) la celelalte servicii.
Acum m-au avertizat ca micul dejun la Hotel Geroge este... simboilic. Eu stiam asta de pe forum si din alta experienta greceasca. Dar au fost corecti si asta apreciez la ei. Eu azi am achitat sejurul. Stiu si in ce camera o sa stau si locurile din autocar. Hotel George este - mi-a scris un forumist din Iasi si am vazut si pe net - mai mic, 12 camere, curate, apa calda, tv, piscina acceptabila. Pentru un pret sub 200 de Euro mi se pare OK. Am vazut si alte oferte la alte agentii - tot in Limena - si pentru ca era camera un pic mai mare, pretul era cu 50-60 de Euro mai mare. Si chiar nu merita sa dai in plus un ban doar pentru atita.
A, sa nu uit, Vilexturu are autocarele lui, deci nu mergi cu firme turcite sau cu harburile de la Filaret

PS
textu meu de mai sus este un raspuns pentru BAZILDAN la intrebarea de la pag 231. N-am stiut cum sa asez citatul lui

PS 2

Eu de exemplu plec in septembrie si cei de la agentie mi-au dat si indicatii ce si cum e in septembrie

#4142
titilica

titilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.05.2009

View PostCatalin S., on 23rd June 2009, 10:24, said:

:OK: Corect !
Ai dreptate, Bucuresteni am ramas foarte putini,invazia de neamuri proaste a inceput in epoca Ceasca si a continuat cu "Marea privatizare".Am ajuns sa-mi fie rusine sa spun ca sunt din Bucuresti,din cauza celor obisnuiti sa manace seminte in fata portii. -_-  -_-

#4143
GMD

GMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 02.08.2007

View PostSoNice, on 25th June 2009, 01:03, said:

Buna din nou,Kostello. Bun site-ul recomandat de tine. Vroiam sa te intreb,pt ca te descurci mai bine in el, poti descoperi carui hotel ii apartine poza de mai jos.Sincer,am cautat dar nu am reusit sa-mi dau seama. Pare foarte interesant cu iesirea direct pe plaja. E super. Poza DSCF 3516 Ultima de jos. Ms.

http://www.thasos.hu..._...&Itemid=142


Salut, pietr
Cred ca este vb de Hotelul care este lipit de Arion, nu stiu din pacate cum se numeste; in orice caz plaja este formata numai din pietre, la fel si in apa.
Ceea ce se vede este nisipul adus de ei.....

#4144
Liviu2009

Liviu2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2009

View Postnilf40f, on 26th June 2009, 21:30, said:

Buna,
Ti-am trimis si un PM, dar nu cred ca s-a transmis.

l-am primit si ti-am raspuns tot prin pm.

#4145
maramica

maramica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.06.2009
salut! are cineva informatii despre H.Aegeon din Skala Rachoni?

Multumesc

#4146
gigik

gigik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.07.2007
Eu de exemplu plec in septembrie si cei de la agentie mi-au dat si indicatii ce si cum e in septembrie
[/quote]

luci777: zine si noua ce ti-au spus in legatura cu luna septembrie!

Edited by gigik, 27 June 2009 - 11:12.


#4147
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

View Postluci777, on 26th June 2009, 21:53, said:

Cei de la Vilextur sunt foarte corecti. Iti spun verde in fata totul despre "subiect"
textu meu de mai sus este un raspuns pentru BAZILDAN la intrebarea de la pag 231
MULTUMESC .CHIAR UTILE INFORMATIILE !

#4148
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
@byronero...

In afara de ATV si mersul pe jos... poti merge cu masina la cascade ?

Multumesc.

#4149
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007

View PostCatalin S., on 24th June 2009, 23:07, said:

@copacul...

Gazda nu stia mai deloc engleza ? D-aia ne-am inteles atat de bine pe e-mail ca stia doar greaca veche ?  :o

@ Catalin S. - Gazda (Dimitra adicatelea) chiar nu stie aproape deloc engleza. Pe mail te intelegi foarte bine cu oricine are un vecin sau un fiu (cum e cazul de fata) care raspunde la mesaje.

Studios Dimitra - am stat si eu acolo vreo 3 ani la rand, suntem prieteni foarte buni cu gazdele. E basic, dar curat, pentru banii aia nu stiu ce ai putea obtine mai bun. Curtea e de-a dreptul nemteasca, atat e e pigulita. Anul trecut am trecut din nou pe acolo, locul de parcare umbrit era la locul lui, la fel si filigoria unde pierdeam noptile la canasta (se vede asta si in mica prezentare ce se gaseste undeva pe site). Asadar, e OK pentru cine nu are pretentii de nu stiu cate stele.
Cazari bune se mai gasesc si aici. Eu de aici am luat cazare anul trecut. Nu stiu insa daca la ora asta se mai gasesc asa usor locuri, poate in Septembrie.

#4150
raduu1972

raduu1972

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.07.2007

View Postmaramica, on 27th June 2009, 11:18, said:

salut! are cineva informatii despre H.Aegeon din Skala Rachoni?

Multumesc
poate Hotel Aegean,asa ,eu am fost acolo acum 2ani si am fost f. multumit este chiar pe malul marii, are o piscina f. frumoasa ,personalul este de un bun simt extraordinar ,manager-ul hotelului este o tipa roscata super de treaba ,noi am avut si mikul dejun inclus ,ce sa spun f. multa mancare si f buna,merita ,si daca vrei mai multe informatii iti stau la dispozitie,anul trecut am fost din nou in thassos dar nu am mai  stat acolo in rachoni,

#4151
byronero

byronero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 04.02.2008

View PostCatalin S., on 27th June 2009, 13:49, said:

@byronero...

In afara de ATV si mersul pe jos... poti merge cu masina la cascade ?

Multumesc.
nu prea rupi masina

#4152
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Scuze, ma tem ca nu am inteles si cred ca din cauza unei virgule...

Deci nu prea rup masina (adica e ok sa merg acolo cu autoturismul) sau nu prea, ca rup masina ?   :rolleyes:  

Multumesc.

Edited by Catalin S., 27 June 2009 - 21:50.


#4153
bogdan81

bogdan81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.06.2008
Salut Kostello,
Eu plec saptamana viitoare la Paradise garden studio. Am vazut ca ai recomandat la cineva aceasta pensiune.
Tu ai stat aici vreodata?
Am tot cautat informatii despre ei , dar nu am gasit decat pagina lor. Eu mi am facut rezervarea din aprilie.
Am fost incantat ca e mai retrasa si are mult spatiu. Din poze arata ok.
Multumesc
Va doresc concedii reusite la toti! O seara buna

#4154
madalinam

madalinam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.04.2007
anul acesta am ales (din nou) ca destinatie de vacanta thassos...prima data (adica acum 4 ani parca)am plecat prin agentie, anul asta insa ne incercam norocul cu rezervare facuta direct pe site-ul hotelului...bineinteles ca intrebarea mea este legata de hotel. Am urmarit discutiile de pe forum dar nu am vazut mai nimic despre HOTEL FEDRA (golden beach).
a fost cineva acolo?

#4155
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Unde este postul de ieri al lui Anusca1984 ? Lasati oameni buni sa stie toti care e treaba in Thasos si din puncul lui / ei de vedere. Interesant ca nimeni nu a spus pana acum de mirosuri si canalizarea din Limenaria...

Mesajul de ieri

anusca1984, on 27th June 2009, 23:58, said:

-salut,

Am revenit din Thassos azi dimineatza  / insula a fost ok din punct de vedere geografic (munte si mare) ceva frumos / mancare la taverne ok si servirea / pentru cei care merg pentru prima data nu va asteptati la ceva foarete tare :thumbdown: \ insula e foarte frumoasa de vizitat plaje nu foarte aglomerate si lume cu bun simt / foarte multi romani si unguri din ce am vazut / bulgari sunt ca la ei acasa acolo pentru ca la ei nu au ce sa faca :lol:  :lol: / preturile la taverne sunt ca la mamaia daka vrei sa manaci ceva mai bun ca esti in vacanta :lol: \ politia pe insula joaca table si manca inghetata / in Limenaria miroase a kaka (nu au canalizare si noaptea vine o masina care colecteaza tot ce se aduna) :D \ in limenas e ok dar nu e fitza pentru amatori de asa ceva/ceva mai rustic asa \ am inchiriat o KIA micutza cu 25 de euro pe zi pe 5 zile/preturile la magazine sunt super mari fata de noi(ma refer la magazinele de fitze cu ceasuri si bijuteri)\tot ce inseamna ruine la ei sunt ne ingrijite adica te plimbi in voie si nu sunt cine stie ce (fata de roma nu vezi nimika) \ biserici mici cu magazine de suveniruri mai mari :lol:  :lol: \ insula merita vazuta numai pentru plaje si mancarea de la taverne / un COSTINESTI COSMETIZAT / pentru kavala am rezervat o zi din vacanta pentru cumparaturi si am ajuns acolo sa cumparam cat mai mult dar nu am putut cumpara mai nimik petru ca la un mall din buc. sunt mai ieftine aceleasi lucruri / SA NU MERGETI CU AUTOCARUL PENTRU CA E NASPA RAU


#4156
BOBBIO

BOBBIO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.06.2009
Salut! Va rog sa ma ajutati.  :huh:
A stat cineva la Doreta Studios & Apartmants (Scala Potamia)?
Puteti sa imi spuneti care sunt conditiile de acolo?
Multumesc!

#4157
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostCatalin S., on 28th June 2009, 10:10, said:

Unde este postul de ieri al lui Anusca1984 ?
L-a mancat capra! Daca "oamenii buni" au considerat ca modul in care si-a prezentat Anusca opinia (ma refer la forma, nu la fond) e aproape lipsa de respect la adresa oricarui cititor, de ce te pui tu de-a curmezisu'?  :angry:
In mod normal editez post-urile in care se exagereaza pe alocuri la font si in care exista unele scapari la semnele de punctuatie da' al Anuscai a depasit toate granitele rabdarii mele.
Daca nu scrie cum trebuie, scrie degeaba. Pe viitor, te-as ruga sa lasi lucrurile asa cum le gasesti. Multumesc anticipat.

#4158
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Am vazut si eu asta, dar daca tot vorbeai de editare... mergea scos doar "underline"-ul si marimea fontului... (ceea ce am facut eu mai devreme) pentru ca fie vorba intre noi... ce-a spus colega de forum mai sus era o noutate.  -_-

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate