Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4123
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

View PostTheBulinutz, on 25th June 2009, 10:50, said:

Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos? In oferta celor de la agentie pare ok. Pup! :thumbup: :peacefingers:

LOCATIE AFLATA IN CENTRUL STATIUNI,APROAPE DE FALEZA SI TAVERNE,SINGURUL LUCRU NEPLACUT FIIND MIC DEJUNUL,IN REST OK
VACANTA PLACUTA

#4124
Lepka

Lepka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.06.2009

View Postbazildan, on 25th June 2009, 21:04, said:

Stie cineva cum este cazarea la hotel George - Limenas ?
Eventual ceva relatii despre Vilextur !

  Multumesc anticipat !


Si noi plecam pe 13 iulie  prin Vilextur la Hotelul George. Am incercat sa aflu cat mai multe de pe net, uite ce am gasit:
la   http://****.ro/greci...el-george,1226/   :

"Despre hotelul George nu am multe sa va spun, este dragut, proprietara o doamna in varsta stie cateva cuvinte in engleza. Micul dejun a fost foarte subtire, de fapt erau 2 variante ce alternau de la zi la zi. Prima :1ou tare, 2 felli paine, 1 ceasca cafea solubila (slaba) cu lapte optional, 1 cutiuta margarina si 1 cutiuta gem, 1 pahar suc. A 2-a varianta inlocuia oul cu 1 felie super subtire sunca si 1 de cascaval. Cu toate ca la inceput ni se parea ca nu ne vom satura, la pranz mancam abia pe la 13 -14. Hotelul avea regulile lui (de bun simt), fara galagie noaptea, fara sarituri in piscina etc... O masa buna costa cam 10 euro de persoana (cu tot cu bere) dar se poate manca si cu 6 euro."

In rest am mai vazut nite reviewuri ale unor englezi, erau  multumiti, singura observatie find ca sunt camerele cam mici..oricum nu o sa stam prea mult in camera asa ca sper sa nu ma deranjeze. Vezi http://www.zoover.co...as/george/hotel   pentru detalii.

Am mai vazut ceva fotografii, l`am localizat pe "goagãl" ( :D ) earth, si am mai discutat cu niste prieteni care au fost in Limenas si eu am incredere ca ne vom simti bine acolo  B)  Sper ca ti`a fost de folos. Daca avem forumisti care au fost la Hotel George, ii rog sa ne mai dea si alte informatii. Merci.

Despre Vilextur  - noi am contractat oferta lor printr`o agentie locala, ai caror patroni ne sunt si prieteni , asa ca mergem pe mana lor.

Concediu plãcut tuturor!!!     :thumbup:

#4125
lepetitbijoux

lepetitbijoux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.03.2009

View Postbazildan, on 25th June 2009, 20:04, said:

Stie cineva cum este cazarea la hotel George - Limenas ?
Eventual ceva relatii despre Vilextur !

  Multumesc anticipat !




Buna, pentru noi este al doilea an de cand mergem cu cei de la Vilextur. Sunt seriosi, eu chiar i-am zapacit cu tot felul de intrebari;ceea ce mi-au promis in tara aia am gasit la fata locului.Am ales varianta cu autocarul.

#4126
teo_05t

teo_05t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.03.2007
A stat cineva la Thimonia? Aveti informatii despre hotel, plaja sau zona?

#4127
claudiabozdoc

claudiabozdoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.02.2009

View Postandreis84, on 19th June 2009, 11:43, said:

Multumesc irinacornaciu

Este intradevar plaja Paradisos cea mai frumoasa de pe insula?

Daaaaaaaaaa.... de vis........ :OK:

#4128
spinny

spinny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.04.2008

View Postgigik, on 25th June 2009, 21:01, said:

Cum sunt soselele pe insula? Imi rup masina sau nu?
Plec in septembrie! Am rezervare la studios Yanna! Sper sa fie ok!
Multumesc

drumurile sunt foarte ok,daca nu cumva s-a intamplat vreun bombardament in ultimul an :)

#4129
ximonos

ximonos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.06.2009
Buna, imi poate da cineva informatii despre Studios Anemos- Panagia? camera este 60euro/noapte pt 2 pers

#4130
ximonos

ximonos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.06.2009

View Postximonos, on 26th June 2009, 10:15, said:

Buna, imi poate da cineva informatii despre Studios Anemos- Panagia? camera este 60euro/noapte pt 2 pers

Am gresit este in Golden Beach- Studio Anemos


#4131
cristi1234

cristi1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.06.2007
Ce cazare imi recomandati in Limenaria? Am niste prieteni care merg in august acolo, insa nu am mai gasit loc la aceeasi vila. As vrea ceva fara mari pretentii, o vila cu bucatarie, dar important e sa fie curat.

#4132
concurent

concurent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2007

View Postgrecul68, on 24th June 2009, 23:42, said:

Sper ca n-a devenit si Insula Thassos pe atat de cacao pe cat a devenit si forumul asta....

Surprize, surprize, surprizeeeeee.......
Forumul n-a prins decat culoare in comparatie cu Insula Ts.


View PostCatalin S., on 24th June 2009, 23:58, said:

Vreau sa stiu (eu, nu oltenii pur sange)... daca politia de la circulatie din Grecia, Thaoss ma rog, este zeloasa si da amenzi din orice motiv...  As avea un fond pentru orice eventualitate, dar parca nu l-as cheltui pe amenzi...

In 2007, ajuns prima data pe insula, am parcat in Panagia pe locul destinat taxiurilor. N-am apucat sa dau comanda la mancare ca s-a si auzit din mica intersectie fluierul unui politist grasut, insotit de unul sportiv, si care a inceput sa gesticuleze nervos catre masina mea. A fost usor sa inteleg ce dorea. Precipitat imi explica cum imi ridica numarul de inmatriculare. N-am facut decat sa-mi cer scuze pentru neatentie, cu promisiuni ca nu se va mai repeta. La restituirea carnetului de conducere a contribuit si chelneraul terasei unde am servit.
I-am mai vazut o singura data in trecere prin acelasi loc.

In 2008 am evitat un radar care era deja ocupat cu un autocar cu turisti din Romania. La vama, soferul mi-a zis ca au cotizat cu 100 euro/autocar.


View PostTheBulinutz, on 25th June 2009, 11:20, said:

Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos? In oferta celor de la agentie pare ok. Pup! :thumbup: :peacefingers:

Anul trecut am vrut sa ma mut din Skala Potamia in Potos. Am nimerit chiar in buricul targului la H. Olimpion.
La parter nu exceleaza cu nimic insa este curat si la fel ca in Ro. Cat am cerut informatii la receptie, o fata din Ro ne-a sugerat sa cautam cazare la pensiunile din vecinatate deoarece este mai ieftin iar serviciile sunt cel putin la fel.

View Postgigik, on 25th June 2009, 21:31, said:

Cum sunt soselele pe insula? Imi rup masina sau nu?
Sosele sunt bune. Nici in zonele in care se lucreaza pentru largire n-o sa ai probleme. Mai rau stau la capitolul canalizatie. Daca prinzi ploi abundente iti vei transforma masina in barcuta (doar in unele zona dar principale)

Edited by concurent, 26 June 2009 - 13:16.


#4133
kostello

kostello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.06.2009

View Postcristi1234, on 26th June 2009, 12:12, said:

Ce cazare imi recomandati in Limenaria? Am niste prieteni care merg in august acolo, insa nu am mai gasit loc la aceeasi vila. As vrea ceva fara mari pretentii, o vila cu bucatarie, dar important e sa fie curat.
http://www.paradise-.../en/studios.htm

#4134
elena_j

elena_j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 01.04.2008

View Postconcurent, on 26th June 2009, 14:12, said:

In 2007, ajuns prima data pe insula, am parcat in Panagia pe locul destinat taxiurilor. N-am apucat sa dau comanda la mancare ca s-a si auzit din mica intersectie fluierul unui politist grasut, insotit de unul sportiv, si care a inceput sa gesticuleze nervos catre masina mea. A fost usor sa inteleg ce dorea. Precipitat imi explica cum imi ridica numarul de inmatriculare. N-am facut decat sa-mi cer scuze pentru neatentie, cu promisiuni ca nu se va mai repeta. La restituirea carnetului de conducere a contribuit si chelneraul terasei unde am servit.
I-am mai vazut o singura data in trecere prin acelasi loc.

sa inteleg ca totusi exista locuri de parcare special amenjate... in localitati/statiuni sau in apropierea plajelor...

#4135
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postelena_j, on 26th June 2009, 15:01, said:

sa inteleg ca totusi exista locuri de parcare special amenjate... in localitati/statiuni sau in apropierea plajelor...
bineanteles ca exista dar nu sunt mari. O sa vezi tu dupa ce ajungi daca merita sa pleci cu masina sau sa mergi pe jos ceva mai mult. Parerea mea ca merita luata masina ptr mers in alte statiuni sau alte plaje. Te vei "prinde" la fata locului cum merge treaba!

#4136
cristi1234

cristi1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.06.2007

View Postkostello, on 26th June 2009, 14:46, said:

Pai vad ca spune ca e la 8 km de capitala - Thassos, din cate stiu eu limenaria e in partea cealalta a insulei

#4137
elena_j

elena_j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 01.04.2008

View Postatupi, on 26th June 2009, 15:14, said:

bineanteles ca exista dar nu sunt mari. O sa vezi tu dupa ce ajungi daca merita sa pleci cu masina sau sa mergi pe jos ceva mai mult. Parerea mea ca merita luata masina ptr mers in alte statiuni sau alte plaje. Te vei "prinde" la fata locului cum merge treaba!

pai pentru alte statiuni voiam sa stiu, ca in a noastra vom merge mai mult pe jos zic eu... stiu ca parca se mai discutase ceva despre parcari si ridicatul placutelor de inamtriculare, dar nu mai tineam minte exact.

mersi de raspuns!

#4138
Liviu2009

Liviu2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.05.2009

View PostTheBulinutz, on 25th June 2009, 10:50, said:

Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos?

m-am intors acu' 3 zile din Potos, am stat la Olympion, deci pot spune o parere "la cald" despre acest hotel.
Ce mi-a placut: camera suficient de spatioasa pt 2 persoane (merge chiar si pt 2 adulti plus un copil), se facea ordine si curatenie zilnic, seif inclus in dulap si in pret  :D , mic frigider unde poti raci cam 3 sticle de apa/suc de 1,2l, personal extrem de amabil (seful hotelului mi-a imprumutat 2 cd-uri cu muzica greceasca sa am la masina inchiriata)
Ce nu mi-a placut: marele dezavantaj e GALAGIA. cu usa inchisa nu poti dormi de cald, iar cu usa deschisa nu poti dormi decat pana pe la 7 din cauza galagiei. noi am avut camera vizavi de parcul de distractii. care nu incomodeaza foarte mult noaptea pentru ca inchide la 12. deranjeaza insa dimineata pt ca deschide la 6 jumate (cine s-o duce cu plodu' sa-l dea in ratuste la 6 dimineata...nu stiu!!).
mai deranjeaza si masina de gunoi care si ea e foarte matinala si zgomotoasa.
plus motoretele si motocicletele care paraie ingrozitor. mi s-a parut ca un grec chiar ambala motorul inadins la 7 dimineata!!  <_< l-am injurat in gand si am fost la un pas sa ies pe balcon sa-l "laud" in neaosa limba romaneasca
Un alt mic dezavantaj al camerelor din Olympion sunt baile oarecum stramte, inghesuite. la un dus e imposibil sa nu stropesti si usa de la baie.

per total, raportul calitate/pret e unul absolut corect. cat dai, atat primesti. nici mai mult, nici mai putin.

vedeam postul cuiva care se plangea de micul dejun la Olympion. nu stiu ce fazan umplut cu caviar mananca persoana respectiva acasa, dar nu sunt de acord cu el.
am mancat de doua ori micul dejun la ei si a fost super ok: sunca, cascaval, unt, miere, dulceata, iaurt, cereale, cafea sau ceai. pentru o masa de dimineata mi se pare si bun si suficient. noi am mancat doar 2 zile acolo pentru ca vroiam sa ajungem la 8 la Paradise Beach, iar micul dejun se servea incepand cu ora 8. am ales sa fim pe plaja la acea ora.

pentru alte intrebari legate de Thassos, va stau la dispozitie cu placere

#4139
BOBBIO

BOBBIO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.06.2009
Salutare! Am mare nevoie de ajutor. Ma intereseza ceva informatii despre avansul platit la cazare in Grecia, si daca a stat cineva la Herih Studio in Thassos

#4140
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

View PostLiviu2009, on 26th June 2009, 19:06, said:

m-am intors acu' 3 zile din Potos, am stat la Olympion, deci pot spune o parere "la cald" despre acest hotel.
Ce mi-a placut: camera suficient de spatioasa pt 2 persoane (merge chiar si pt 2 adulti plus un copil), se facea ordine si curatenie zilnic, seif inclus in dulap si in pret  :D , mic frigider unde poti raci cam 3 sticle de apa/suc de 1,2l, personal extrem de amabil (seful hotelului mi-a imprumutat 2 cd-uri cu muzica greceasca sa am la masina inchiriata)
Ce nu mi-a placut: marele dezavantaj e GALAGIA. cu usa inchisa nu poti dormi de cald, iar cu usa deschisa nu poti dormi decat pana pe la 7 din cauza galagiei. noi am avut camera vizavi de parcul de distractii. care nu incomodeaza foarte mult noaptea pentru ca inchide la 12. deranjeaza insa dimineata pt ca deschide la 6 jumate (cine s-o duce cu plodu' sa-l dea in ratuste la 6 dimineata...nu stiu!!).
mai deranjeaza si masina de gunoi care si ea e foarte matinala si zgomotoasa.
plus motoretele si motocicletele care paraie ingrozitor. mi s-a parut ca un grec chiar ambala motorul inadins la 7 dimineata!!  <_< l-am injurat in gand si am fost la un pas sa ies pe balcon sa-l "laud" in neaosa limba romaneasca
Un alt mic dezavantaj al camerelor din Olympion sunt baile oarecum stramte, inghesuite. la un dus e imposibil sa nu stropesti si usa de la baie.

per total, raportul calitate/pret e unul absolut corect. cat dai, atat primesti. nici mai mult, nici mai putin.

vedeam postul cuiva care se plangea de micul dejun la Olympion. nu stiu ce fazan umplut cu caviar mananca persoana respectiva acasa, dar nu sunt de acord cu el.
am mancat de doua ori micul dejun la ei si a fost super ok: sunca, cascaval, unt, miere, dulceata, iaurt, cereale, cafea sau ceai. pentru o masa de dimineata mi se pare si bun si suficient. noi am mancat doar 2 zile acolo pentru ca vroiam sa ajungem la 8 la Paradise Beach, iar micul dejun se servea incepand cu ora 8. am ales sa fim pe plaja la acea ora.

pentru alte intrebari legate de Thassos, va stau la dispozitie cu placere

Buna,
Ti-am trimis si un PM, dar nu cred ca s-a transmis. Cum e statiunea, adica peisajele? Anul trecut am fost la Paralia, exceptind faptul ca e ieftin, aglomeratie mare, numai inghesuiala de cladiri in plin camp. Ma mai intereseaza daca au parc de distractii pentru copii, cu dracovenii din alea ce te invart. Am un copil de 6 ani care nu vrea sa mearga undeva unde nu are parc de distractii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate