Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4105
TheBulinutz

TheBulinutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.06.2009
Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos? In oferta celor de la agentie pare ok. Pup! :thumbup: :peacefingers:

#4106
libelula222000

libelula222000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.04.2009

 grecul68, on 24th June 2009, 22:45, said:

Ha ha , tu mai lipseai acu cu Dimitra ta ... in ultimele 20 de pagini numai de asta se scrie cu poze din avion, din submarin , din satelit, unde sunt scarile, unde sta/munceste patronu , cum o cheama pe masa/nevasta-sa, ce-ar fi sa citesti forumul????????


Foarte tare raspunsul tau...am ras cu lacrimi...ai perfecta dreptate

#4107
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

 TheBulinutz, on 25th June 2009, 09:50, said:

Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos? In oferta celor de la agentie pare ok. Pup! :thumbup: :peacefingers:


Singurul lucru pe care ti-l pot spune e ca e in mijlocul potosului, exact unde incep magazinele, mini parcul de distractii unde e f galagie seara, e full de oameni, masini, motoare etc.....mie una nu mi-a placut deloc asezarea lui. Nu vezi si tu o mare (cel putin asa cred ca e amplasat prost), panorama e orasul galagios....Singurul avantaj e ca sub el e un supermarket si taverne sau alte locuri de mancat aproape dar asta gasesti si in alte parti. Sunt mult prea multe hoteluri, vilute amplasate frumos in insula, cu vedere la mare sau intr-o gradina cu maslini, ca sa alegi un hotel ca asta. Dar ma rog depinde ce vrea fiecare de la concediu....Asta e doar parerea mea ! :)

#4108
ricardos111970

ricardos111970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.06.2009
Sall   all     Imi  cer  scuze  pt  ce  prostii  am  facut  pe  aici  Rog  Adminii  sau  pe  careva  de  aici  sa  vb  cu  ei  sa  imi  stearga  tot  ce  am  deschis  eu  pe  acolo  .......

#4109
voctavian

voctavian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.02.2007
Ce se mai poate vizita pe insule in afara de plaje? Am vazut poze cu niste cascade pe unele site-uri. A ajuns cineva pe acolo? Pe unde sunt?
Cat costa intrarea la muzeul arheologic de la Aliki? Merita vizitat?

#4110
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Cascadele sunt undeva in centrul insulei (vezi Google Earth). Nu stiu insa in ce masura poti ajunge acolo. Decat daca ai SUV sau ATV. Dar stai asa, ca vorbesc prostii... Eu nu am fost acolo decat virtual... Sa spuna cei care stiu mai bine.

#4111
kostello

kostello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.06.2009

 voctavian, on 25th June 2009, 12:08, said:

Ce se mai poate vizita pe insule in afara de plaje? Am vazut poze cu niste cascade pe unele site-uri. A ajuns cineva pe acolo? Pe unde sunt?
Cat costa intrarea la muzeul arheologic de la Aliki? Merita vizitat?
Ce se mai poate vizita pe insula?...http://2009thassos.galgoczyarpad.fotoalbum.hu/

Edited by kostello, 25 June 2009 - 13:57.


#4112
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Si tot legat de cascade... Chiar avem ce vedea, cred ca mai rau e cu drumul. Acum nu stiu cati s-au incumetat sa mearga in interiorul insulei...

Poza de pe Panoramio... si mai jos o harta mai detaliata.

Attached Files



#4113
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

 voctavian, on 25th June 2009, 13:08, said:

Ce se mai poate vizita pe insule in afara de plaje? Am vazut poze cu niste cascade pe unele site-uri. A ajuns cineva pe acolo? Pe unde sunt?
Cat costa intrarea la muzeul arheologic de la Aliki? Merita vizitat?
Mai sunt niste vestigii, in afara de cele de la Aliki, in capitala Limenas si un amfiteatru foarte frumos, undeva sus, in capatul portului vechi. De acolo este un view foarte frumos asupra capitalei. Cat despre cascade  nu prea se merita, dar daca iti place muntele si aventura,poti face intr-o zi o drumetie pe muntele Ipsario.

Edited by grecul68, 25 June 2009 - 15:19.


#4114
Bonzorv

Bonzorv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 15.12.2008
Bunaa ziua.
Am tot citit pe forum de diverse hoteluri si facilitati. Noi vrem sa mergem din 15 sept la Hotel Aegean Sun din Skala Rachoni. Stie cineva detalii mai multe caci ce am gasit pe pagina lor suna foarte bine iar pozele sunt faine? Dar nu stiu la ce sa ma astept....totusi.
Afara-i vopsit gardu si-nauntru leopardu
Multumesc :cheers:

#4115
Mr.Cod

Mr.Cod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.05.2007
Thassos: Pt cei ce iubesc natura si drumetiile pe munte ... link:
http://www.off-the-b...es/gr10w01.html

#4116
hasty4you

hasty4you

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.06.2009
imi poate spune si mie cineva daca a fost in potos la vila stella? eu plec pe 18 aug. cu europatravel. sau cei care au trecut prin potos stiu ceva de aceasta vila?? este mare statiunea?

#4117
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 12.11.2003

 voctavian, on 25th June 2009, 13:08, said:

Ce se mai poate vizita pe insule in afara de plaje? Am vazut poze cu niste cascade pe unele site-uri. A ajuns cineva pe acolo? Pe unde sunt?
Cat costa intrarea la muzeul arheologic de la Aliki? Merita vizitat?

Nu costa nimic la muzeul din Aliki. Oricum, foarte multe nu ai ce sa vezi acolo. Mai multe vei vedea in Limenas

#4118
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009

 TheBulinutz, on 25th June 2009, 09:50, said:

Salutare, imi poate da cineva cateva informatii despre hotelul Olympion din statiunea Potos? In oferta celor de la agentie pare ok. Pup! :thumbup: :peacefingers:
Poate te ajuta :

http://forum.softped...c=75406&st=3204    Mesaj #3205(pozitie hotel) si #3211
http://forum.softped...c=75406&st=3492    Mesaj #3496

#4119
gigik

gigik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.07.2007
Cum sunt soselele pe insula? Imi rup masina sau nu?
Plec in septembrie! Am rezervare la studios Yanna! Sper sa fie ok!
Multumesc

#4120
bazildan

bazildan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 06.05.2009
Stie cineva cum este cazarea la hotel George - Limenas ?
Eventual ceva relatii despre Vilextur !

  Multumesc anticipat !

#4121
rzvb

rzvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006

 bazildan, on 25th June 2009, 18:04, said:

Stie cineva cum este cazarea la hotel George - Limenas ?
Eventual ceva relatii despre Vilextur !

  Multumesc anticipat !


Anul trecut am fost prin ei in thassos (cu autocarul), anul acesta tot prin ei merg dar individual. Nu am avut probleme si nici nu am auzit. Au fost seriosi de fiecare data. Despre Hotel nu stiu nimic.

#4122
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
este cineva care a innoptat in Alexandroupoli? M-ar interesa o recomandare pentru cazare de o noapte.

Edited by Biankita, 26 June 2009 - 06:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate