Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4069
SoNice

SoNice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2007
[quote name='Catalin S.' post='6685926' date='24th June 2009, 18:27']Aveti grija cum lasati camerele, ca dupa voi venim noi.  :thumbup:

@Turistro...

Recomand sa faceti plaja in partea de centru / nord a Golden Beach deoarece in sud este un mic port turistic si nu cred ca aveti chef de eventuale deversari, combustibil, etc...[/quote]

Nu este o continuitate cu Skala Potamia,inteleg.Ce pacat. Era frumos golfuletul asta,daca era tot o plaja. Se poate trece pe plaja pana in partea din Potamia a golfului in plimbare?

[quote name='turistro' date='24th June 2009, 18:38' post='6685982']
continuare:
ziua 3:plaja paradise beach,


o zi cu valuri mari,o plaja exotica ,din pacate pozele nu pot exprima acest sentiment,trebuie sa ajungi acolo ,pe acel drum off-road ,sa simti frumusetea plajei :coolspeak: .
[/quot
Merci pt poze , in sfarsit cineva care mai posteaza si poze. Nu mi-ai zis daca ti-a placut si ce impresii ai avut despre Golden Beach. Ai stat o zi acolo,nu?
Ms.

#4070
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
continuare:
ziua 4:plaja macryamos beach,
Attached File  DSCN8138.JPG   920.78K   133 downloadsAttached File  DSCN8139.JPG   881.21K   146 downloads
Attached File  DSCN8144.JPG   1.11MB   101 downloadsAttached File  DSCN8146.JPG   971.23K   113 downloads
Attached File  DSCN8147.JPG   1.04MB   66 downloadsAttached File  DSCN8153.JPG   1013.79K   105 downloads
Attached File  DSCN8154.JPG   909.74K   94 downloads
-golf privat cu plaja,baruri,piscina,terenuri sport, taverna si bungalowuri de 4 stele,locatie de tip ''tot ce-ti trebuie'' in acel loc,intrare 3 euro,2 sezlong+umbrela 7euro+5euro garantie,samd,deci preturi ceva mai piperate.

continuare
- ziua 5,9,10:plaja in apropierea hotelului cca 200m la taverna Papalimanis,
Attached File  DSCN8385.JPG   1.11MB   115 downloadsAttached File  DSCN8386.JPG   931.88K   77 downloads
Attached File  DSCN8387.JPG   951.61K   105 downloads
un golfulet cu o plaja cocheta nu aglomerata,un bar de plaja cu muzica buna,o taverna cu mancare buna,...ce sa mai spun...doar numai de bine.

continuare,
ziua 6:plaja Potos,
Attached File  DSCN7952.JPG   1012.54K   107 downloadsAttached File  DSCN7953.JPG   991.81K   83 downloads
Attached File  DSCN8109.JPG   918.81K   70 downloads,
dupa ora 14 am inchiriat un taxi boat,10pers=100euro,am mers la plaja Astris,
Attached File  DSCN8092.JPG   1.03MB   102 downloads,
apoi la piscina naturala Giola(perla coroanei,cireasa de pe tort,...)
Attached File  DSCN8005.JPG   985.97K   113 downloadsAttached File  DSCN8006.JPG   1.01MB   159 downloads
Attached File  DSCN8062.JPG   968.33K   120 downloads
din nou, ceea ce se vede in foto nu poate reflecta ceea ce simti cand te afli acolo...

Attached Files



#4071
SoNice

SoNice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2007

 turistro, on 24th June 2009, 19:49, said:

continuare:
ziua 4:plaja macryamos beach,
DSCN8138.JPG DSCN8139.JPG
DSCN8144.JPG DSCN8146.JPG
DSCN8147.JPG DSCN8153.JPG
DSCN8154.JPG
-golf privat cu plaja,baruri,piscina,terenuri sport, taverna si bungalowuri de 4 stele,locatie de tip ''tot ce-ti trebuie'' in acel loc,intrare 3 euro,2 sezlong+umbrela 7euro+5euro garantie,samd,deci preturi ceva mai piperate.

continuare
- ziua 5,9,10:plaja in apropierea hotelului cca 200m la taverna Papalimanis,
DSCN8385.JPG DSCN8386.JPG
DSCN8387.JPG
un golfulet cu o plaja cocheta nu aglomerata,un bar de plaja cu muzica buna,o taverna cu mancare buna,...ce sa mai spun...doar numai de bine.

continuare,
ziua 6:plaja Potos,
DSCN7952.JPG DSCN7953.JPG
DSCN8109.JPG,
dupa ora 14 am inchiriat un taxi boat,10pers=100euro,am mers la plaja Astris,
DSCN8092.JPG,
apoi la piscina naturala Giola(perla coroanei,cireasa de pe tort,...)
DSCN8005.JPG DSCN8006.JPG
DSCN8062.JPG
din nou, ceea ce se vede in foto nu poate reflecta ceea ce simti cand te afli acolo...


Foarte frumoase pozele,da-i inainte in continuare, fa abstractie de ce te-am intrebat.
Cam subtire lumea in perioada asta,nu? Nu e chiar sezon.
Deci fa abstractie de ce te-am intrebat.
Ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa.

#4072
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
continuare,
-ziua 7:o zi mohorata dupa o noapte furtunoasa,doar in vizita prin Skala Potamia,
Attached File  DSCN8316.JPG   902.16K   124 downloadsAttached File  DSCN8321.JPG   980.67K   124 downloads
Attached File  DSCN8322.JPG   1.02MB   109 downloadsAttached File  DSCN8323.JPG   992.15K   110 downloads
Attached File  DSCN8334.JPG   1MB   120 downloadsAttached File  DSCN8350.JPG   962.02K   119 downloads
din pacate nu am apucat sa facem plaja aici,in schimb am revenit la hotel,trecand prin port,mai precis pe la o pescarie,am cumparat peste proaspat si am facut un mare gratar  :OK: .De ce am facut toate astea?pt a ne satura de peste proaspat(tzipura=la fel ca dorada) la gratar,daca nu stiati acesta la restaurante(taverne) este relativ scump,in jur de 40euro/kg,in rest toata pescaria e congelata,deci la alt pret.

continuare,
-ziua 8:plaja Aliki,+vizita sit arheologic,
Attached File  DSCN8194.JPG   996.63K   98 downloadsAttached File  DSCN8295.JPG   1.11MB   139 downloads
Attached File  DSCN8225.JPG   1.01MB   72 downloadsAttached File  DSCN8228.JPG   1.08MB   67 downloads
Attached File  DSCN8230.JPG   1.03MB   66 downloadsAttached File  DSCN8253.JPG   1.12MB   62 downloads
Attached File  DSCN8268.JPG   1.06MB   95 downloadsAttached File  DSCN8191.JPG   1.06MB   118 downloads

#4073
copacul

copacul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.10.2006

 Catalin S., on 24th June 2009, 18:27, said:

Aveti grija cum lasati camerele, ca dupa voi venim noi.  :thumbup:

@Turistro...

Recomand sa faceti plaja in partea de centru / nord a Golden Beach deoarece in sud este un mic port turistic si nu cred ca aveti chef de eventuale deversari, combustibil, etc...
Sincer, de cand iti tot dai cu parerea pe-aici s-a cam dus placerea citirii acestui forum. Esti de cele mai multe ori pe langa (precum in cazul de fata), interesant este ca iti dai cu parerea fara sa fi calcat pe-acolo. Macar pana te intorci ai face bine sa te mai cenzurezi.

#4074
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
continuare,
-ce as mai vrea sa va spun este sa nu ratati sa treceti prin satul Panagia seara,sau prin satul Theologos,fosta capitala a insulei,renumite nu numai pt tavernele sale,din pacate nu am avut aparatul foto sa fi imortalizat ceva din farmecele  sale.
-iar pt fiecare seara cautati tavernele  :first: si nu numai ,precum le-am cautat si noi  :cheers:
meniuri si preturi:
Attached File  DSCN7865.JPG   940.52K   288 downloadsAttached File  DSCN7866.JPG   883.46K   183 downloads
Attached File  DSCN7867.JPG   920.23K   175 downloadsAttached File  DSCN7868.JPG   958.17K   113 downloads
Attached File  DSCN7869.JPG   901.31K   139 downloadsAttached File  DSCN8331.JPG   755.92K   122 downloads
Attached File  DSCN8332.JPG   773.71K   127 downloadsAttached File  DSCN8333.JPG   724.86K   153 downloads

-ziua 11:plecare dupa micul dejun,la ora 10 eram la keramoti-ormenio-haskovo-st zagora-veliko tarnovo-ruse-buc-bacau
Attached File  DSCN8415.JPG   990.53K   60 downloadsAttached File  DSCN8417.JPG   929.17K   79 downloads

#4075
saxonul

saxonul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 13.02.2008

 vickus18, on 24th June 2009, 11:40, said:

Cine imi poate spune cate-ceva despre Skala Potamias.
O sa mergem pe 20 iulie un grup de 16 persoane

Am stat anul trecut 10 zile in Skala Potamia.
Desi vad ca pe aici Krambousa e data la "must eat", mie mi s-a parut cam aglomerata....am fost mai des la terasa Captain, care este pe plaja in capatul dinspre Golden Beach si unde personalul si mancarea au fost de nota 10, fara mare aglomeratie, mai ales la pranz.

O urcare pe Ypsario din Potamia, pentru cei cu conditie fizica bunicica, e o drumetie interesanta de o jumatate de zi.

Altfel, Skala Potamia e un sat mic si linistit, cu 2-3 magazine gen mini-market, de unde poti cumpara de la lactate si apa minerala la vin/bere/ouzo sau fructe.
Bineinteles nelipsitele magazine de suveniruri si articole de plaja.
Impotriva aricilor de mare sau a pietrelor mai ascutite de pe fundul marii (din unele locuri doar) am cumparat water-shoes - un fel de tenisi care se strang deasupra talpei cu un snur si cu care poti inota fara probleme.

Ca in orice statiune din Thassos si Skala Potamia  trebuie folosita ca baza de plecare pentru a vizita plajele de la Aliki, Paradise Beach, Psili Ammos, etc.
Vacanta placuta si vreme buna!

#4076
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008

 SoNice, on 24th June 2009, 18:23, said:

Buna,bine ai venit!
Spune-ne si despre celelate zile si zi-ne cum a fost vremea.
Ti-a placut Golden Beach ? Ce impresie ti-a facut? Ma intereseaza personal. Nisip, terase, ... Zi tu acum...:))).
Nu-ti fa griji!Combinatia Golden beach cu Skala Potamia e foarte buna!... mai buna nu se putea pt cei care nu se pot deplasa cu vehicule pe insula sau cei cu copii mici ce depind de vreun program,pe toata lungimea plajei gasesti de toate pt toti:de la distractii la relaxare, de la nisip fin la munte,de la sporturi de plaja si camping pt cei cu cortul, la plimbari pe chei in port,in concluzie le ai pe toate :OK: ,...vacanta placuta !

#4077
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 copacul, on 24th June 2009, 19:57, said:

Sincer, de cand iti tot dai cu parerea pe-aici s-a cam dus placerea citirii acestui forum. Esti de cele mai multe ori pe langa (precum in cazul de fata), interesant este ca iti dai cu parerea fara sa fi calcat pe-acolo. Macar pana te intorci ai face bine sa te mai cenzurezi.


Bah, esti copac ?  :o

Sau "fusesi" copac ? Ca vad ca esti oltean, pardon, doljean... De ce nu spui la final ca este doar parerea ta ? Vorbesti cumva in numele sindicatului ?

Stiam ca oltenii sunt niste oameni veseli nu frustrati. Nu-ti convine, mergi nene pe alte seciuni. Pe "Sex" de pilda. Poate te mai destinde un pic si te mai scapa de inhibitii. Softpedia e un forum public, nu privat si atata vreme cat sunt on topic si nu vorbesc de tipografie, vanzari auto sau avorturi spontane, nu vad rostul vorbelor tale.

Aaaa, ca ai avut o zi proasta, nu e vina mea... asa ca vezi-ti de problemele tale si lasa rautatile gratuite pentru cei apropiati tie pe care-i cunosti mai bine. Nu te mai refula pe aici. Nu ma cunosti, asa ca... ciocul mic. Ok ?

Multumesc pentru intelegere domnule copac.

On topic acum...



@Tursitro...
Fraierii care inca nu au fost acolo iti multumesc din tot sufletul pentru poze si te roaga sa povestesti mai departe.  :)

P.S.
Of topic acum, ca tot am fost acuzat... de una de alta....
Am invatat la facultate ca prea multa exteriorizare din partea unora afecteaza grav sanatatea mintala a frustratilor. Asta asa ca fapt divers. Sau nu.

#4078
copacul

copacul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.10.2006

 Catalin S., on 24th June 2009, 22:03, said:

Bah, esti copac ?  :o

Sau "fusesi" copac ? Ca vad ca esti oltean, pardon, doljean... De ce nu spui la final ca este doar parerea ta ? Vorbesti cumva in numele sindicatului ?

Stiam ca oltenii sunt niste oameni veseli nu frustrati. Nu-ti convine, mergi nene pe alte seciuni. Pe "Sex" de pilda. Poate te mai destinde un pic si te mai scapa de inhibitii. Softpedia e un forum public, nu privat si atata vreme cat sunt on topic si nu vorbesc de tipografie, vanzari auto sau avorturi spontane, nu vad rostul vorbelor tale.

Aaaa, ca ai avut o zi proasta, nu e vina mea... asa ca vezi-ti de problemele tale si lasa rautatile gratuite pentru cei apropiati tie pe care-i cunosti mai bine. Nu te mai refula pe aici. Nu ma cunosti, asa ca... ciocul mic. Ok ?

Multumesc pentru intelegere domnule copac.

On topic acum...



@Tursitro...
Fraierii care inca nu au fost acolo iti multumesc din tot sufletul pentru poze si te roaga sa povestesti mai departe.  :)

P.S.
Of topic acum, ca tot am fost acuzat... de una de alta....
Am invatat la facultate ca prea multa exteriorizare din partea unora afecteaza grav sanatatea mintala a frustratilor. Asta asa ca fapt divers. Sau nu.

http://forum.softped...t...t&p=6659175

Cand mai multi iti zic ce esti beat te duci la somn. Nu te mai obosi cu raspunsuri "inteligente" pt ca din clipa asta nu te mai pot citi

#4079
ximonos

ximonos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.06.2009
Ce stiti de Studio Dimitra?

Multumesc

#4080
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Ha ha , tu mai lipseai acu cu Dimitra ta ... in ultimele 20 de pagini numai de asta se scrie cu poze din avion, din submarin , din satelit, unde sunt scarile, unde sta/munceste patronu , cum o cheama pe masa/nevasta-sa, ce-ar fi sa citesti forumul????????

#4081
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Chiar așa de tare să fie Dumitra, de toată lumea întreabă de ea???
Sau publicitatea este de vină?  :D

#4082
grandvitara1

grandvitara1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 25.05.2009
ai dreptate coopjob....e pura publicitate si chiar putin fortata!foarte bun sfatul de a mai citi si forumul inainte de a baga publicitate!

#4083
copacul

copacul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 23.10.2006
Studios Dimitra nu are legatura cu Vila Dimitra. Este OK, curte frumoasa, gratar, un pic cam departe de plaja, cam 400-500m, acum 3 ani am facut un gratar (stateau niste amici acolo) gazda nu stia mai deloc engleza dar ne-am descurcat.

#4084
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 copacul, on 24th June 2009, 22:18, said:

http://forum.softped...t...t&p=6659175

Cand mai multi iti zic ce esti beat te duci la somn. Nu te mai obosi cu raspunsuri "inteligente" pt ca din clipa asta nu te mai pot citi


Ai si tu dreptate... N-ar trebui sa dau curs aberatiilor tale doar ca cineva de pe forum te-a ridicat in slavi zilele trecute.

Afla ca aproape simultan cu mesajul tau a venit si un PM de la cineva mai de bun simt decat tine, (asta ca tot faceai trimitere la o afirmatie a alinutei123) ... dintr-o pagina anterioara..

Si PM-ul...

Quote

Nu te mai obosi cu tembelii....
Îți spun din proprie experiență!
Ți-o mai iei și aiurea... :confuzzled:

Nu merită... spun eu!
Baftă multă!

Nu e inventie.  :console: Un Admin poate verifica PM-ul primit in urma cu cateva minute.

Pacat ca strabunii nostri au fost candva  "vecini". Surprise !!!! Iti vine sa crezi ca la origini "fusei" oltean ? Numai ca inte timp, *de strabuni e vorba) venind in capitala pe la finele anilor 1800 cu oile precum Becali... s-au mai cizelat fata de cei ramasi "acolo". Te oftici ? Ah... nu... ca nu mai ai puterea sa citesti mesajele mele.

Revenind on topic...
Iar VILA DIMITRA...  ?????  :naughty:
Mai oameni buni, dar alte locatii nu mai stiti ? Deja incepe sa mi-i se ia... Zau asa... Sau nenea Google a indexat de multa vreme aceste doua cuvinte ? Ok... Si care e problema ? VILA DIMITRA rules...  :coolspeak:

Hai ca iar am bagat emoticoni si iar se oftica salciile.

#4085
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

 copacul, on 24th June 2009, 22:56, said:

Studios Dimitra nu are legatura cu Vila Dimitra. Este OK, curte frumoasa, gratar, un pic cam departe de plaja, cam 400-500m, acum 3 ani am facut un gratar (stateau niste amici acolo) gazda nu stia mai deloc engleza dar ne-am descurcat.
Adica daca ne-am acrit pana acu' cu Vila Dimitra sa ne acrim si cu Studiourile Dimitra????

Edited by grecul68, 24 June 2009 - 22:02.


#4086
kassandra81

kassandra81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.05.2009
Turistro, pozele sunt superbe  :OK:  Ma bucur ca ti ai facut timp sa le postezi si ne-ai impartasit experienta ta.  :coolspeak:
Nu pot decat sa apreciez faptul ca mai exista si persoane ca tine(si nu numai) pe forumul acesta, care intr-adevar posteaza lucruri interesante, ca de discutii inutile si in contradictoriu, cred ca s a saturat toata lumea  <_<

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate