Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4051
georgy_amore

georgy_amore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 15.04.2007

 vam2008, on 24th June 2009, 12:45, said:

Stie cineva ceva detalii legate de Vila Alexandros - Golden Beach?
M-ar interesa si unde pot gasi parcuri de distractii ptr copii pe insula.

Multumesc!

Nu cunosc detalii, m-am uitat pe site-ul lor si arata bine, vezi cu canapelele alea cat de comod o fi dormi pe ele. Pozele arata foarte bine, e cazare superioara fata de majoritatea pensiunilor. Din pacate parcuri de distractii eu nu am vazut in insula si am fost 3 ani la rand si voi merge si anul acesta. Sunt pensiuni care au si loc de joaca pentru copii si ar mai fi in Skala Potamia, celalalt capat al statiunii unde mergeti voi, un loc cu aparate diverse si jocuri pentru copii, dar nu e un parc de distractii ca la noi la mare. Concediu placut.
Georgiana

 vickus18, on 24th June 2009, 13:10, said:

Cine imi poate spune cate-ceva despre Skala Potamias.
O sa mergem pe 20 iulie un grup de 16 persoane


Ce fel de informatii doresti? Incearca sa rasfoiesti paginile de anul acesta si vei gasi foarte multe informatii despre aceasta statiune si nu numai. Sunt si alte locuri de vizitat in insula iar Skala Potamia este cea mai frumoasa statiune din insula (parerea mea, acolo merg de 3 ani).

#4052
vickus18

vickus18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.11.2006

 georgy_amore, on 24th June 2009, 12:52, said:

Ce fel de informatii doresti? Incearca sa rasfoiesti paginile de anul acesta si vei gasi foarte multe informatii despre aceasta statiune si nu numai. Sunt si alte locuri de vizitat in insula iar Skala Potamia este cea mai frumoasa statiune din insula (parerea mea, acolo merg de 3 ani).
Locuri de distractie(baruri,taverne...),preturi,magazine...THX

#4053
ximonos

ximonos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.06.2009

 ioko, on 23rd June 2009, 18:54, said:

multumesc mult de raspuns, ma ingrijora faptul ca are deschis cont in Romania, si la cate se intampla in ziua de azi...
Oricum i-am scris un mail si i-am cerut datele pentru tranfer prin Western Union.
Totusi nu cred sa fie o frauda.
Noi am solicitat 10 nopti din 16.07.2009, voi de cand mergeti?

Buna, eu sunt in vorbe cu domnul Pavlos de la vila Dimitra si m+ar interesa o cameră pt 2 persoane în per 15-25 iulie. Am văzut ca mergi începând cu 16.
Cât ți-a cerut pe 10 nopți?

#4054
mihapet

mihapet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 08.10.2007

 vam2008, on 24th June 2009, 12:15, said:

Stie cineva ceva detalii legate de Vila Alexandros - Golden Beach?
M-ar interesa si unde pot gasi parcuri de distractii ptr copii pe insula.

Multumesc!

Buna. Am fost si noi anul trecut in Thassos la Golden Beach. Noi am stat in Vila Niki, situata la 3 min de plaja. Are apartamente si studiori cu bucatarie si toate dotarile incluse. raportul calitate-pret foarte bun. Noi am optat pentru apartament. Arata mai bine in realitate decat in poze. Are si o curte interioara cu terasa si loc de joaca pentru copii. Ca sa-ti faci o idee intra pe niki-thassos.gr.
Vacanta placuta

#4055
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Arata binisor vila Niki, dar din pacate site-ul este in constructie si singurele "vorbe" sunt in greceste. Ne poti spune in linii mare cam ce preturi sunt la cazare ? Multumim frumos.

#4056
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

 vam2008, on 24th June 2009, 09:15, said:

M-ar interesa si unde pot gasi parcuri de distractii ptr copii pe insula.

Salut!
Daca un loc in care se gasesc "masinute tamponate", un calut pt cei mici, daca nu ma insel si un elicopter sau un loc in care se trage cu pusca in diverse tinte (mai mult sau mai putin mobile) il poti considera parc de distractii  :confuzzled: , atunci sa stii ca exista unul in Potos (chiar la sosea, in centrul statiunii, langa o parcare de masini). Nu e cine stie ce, dar stiu ca pe noi ne sacaiau copii in fiecare seara sa-i ducem "la masinute" (pana s-au tamponat, de nu le-a mai trebuit ). Nu cred ca parcul merita deplasarea, dar Potosul n-ar trebui ratat (terase multe, o plimbare pe malul marii, pe dig, o pizza buna sau un "portret" realizat de vreun "artist" amator)...

#4057
mihapet

mihapet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 08.10.2007

 Catalin S., on 24th June 2009, 13:51, said:

Arata binisor vila Niki, dar din pacate site-ul este in constructie si singurele "vorbe" sunt in greceste. Ne poti spune in linii mare cam ce preturi sunt la cazare ? Multumim frumos.
Daca imi aduc aminte am dat anul trecut am platit 60 euro/noapte/apartament. studiourile erau 45euro/noapte/studio. Este situata in Skala Panagia chiar langa Golden Beach. Faceam cam 3 min pana la plaja. Plaja e curata. La fel si apa. Pe plaja sunt diverse taverne, dar nu am mancat acolo. Eram cam stamtorati la bani, asa ca am facut gratar. Din pacate nu mai am pozele, deoarece mi-au furat laptopul si o data cu el si pozele. Ne-am simtit foarte bine acolo. Patroana este grecoaica si nu stie engleza. Dar are o fata cam de 16 ani care mai stie cateva cuvinte si te poti intelege cu ea. Este destul de liniste acolo.

 alinuta123, on 24th June 2009, 14:02, said:

Salut!
Daca un loc in care se gasesc "masinute tamponate", un calut pt cei mici, daca nu ma insel si un elicopter sau un loc in care se trage cu pusca in diverse tinte (mai mult sau mai putin mobile) il poti considera parc de distractii  :confuzzled: , atunci sa stii ca exista unul in Potos (chiar la sosea, in centrul statiunii, langa o parcare de masini). Nu e cine stie ce, dar stiu ca pe noi ne sacaiau copii in fiecare seara sa-i ducem "la masinute" (pana s-au tamponat, de nu le-a mai trebuit ). Nu cred ca parcul merita deplasarea, dar Potosul n-ar trebui ratat (terase multe, o plimbare pe malul marii, pe dig, o pizza buna sau un "portret" realizat de vreun "artist" amator)...
Din cate imi aduc aminte un asemenea "parc de distractii" se afla si in Skala Potamia.

 Catalin S., on 24th June 2009, 13:51, said:

Arata binisor vila Niki, dar din pacate site-ul este in constructie si singurele "vorbe" sunt in greceste. Ne poti spune in linii mare cam ce preturi sunt la cazare ? Multumim frumos.
Am uitat sa-ti zic ca de la vila pana in Skala Potamia intr-o plimbare lenta pe plaja faci cam 15-20 min. E foarte frumos drumul. In Skala Potamia gasesti mai multe taverne. De mancat la terasa, am fost in Thasso sau Limenas chiar aproape de punctul de plecare al ferryboatului. O masa a fost 10 euro/pers. Mancarea este pe saturate. Cafeaua si desertul sunt din partea casei.

#4058
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
@Mihaipet...

Multumim frumos. Uite ca am mai aflat ceva. 60 euro / aprtament nu-i deloc o oferta de neglijat.  :thumbup:

@Alinuta123

Mai tii minte ceva preturi din parcurile de distractii ? Anul trecut am dat o fuga si in Albena (Bulgaria) si am ramas dezamgit de scoruri, atat de la mancare cat si la masinute. Mai ceva ca in statiunea de "lux" Mamaia...  Deh, suntem cu al mic dupa noi si nu o sa scapam... :rolleyes:

#4059
mihapet

mihapet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 08.10.2007

 Catalin S., on 24th June 2009, 14:08, said:

@Mihaipet...

Multumim frumos. Uite ca am mai aflat ceva. 60 euro / aprtament nu-i deloc o oferta de neglijat.  :thumbup:

@Alinuta123

Mai tii minte ceva preturi din parcurile de distractii ? Anul trecut am dat o fuga si in Albena (Bulgaria) si am ramas dezamgit de scoruri, atat de la mancare cat si la masinute. Mai ceva ca in statiunea de "lux" Mamaia...  Deh, suntem cu al mic dupa noi si nu o sa scapam... :rolleyes:

Conditiile sunt foarte bune. Daca vrei sa afli pretul exact pentru perioada pe care o doresti poti trimite un mail la [email protected]

#4060
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Multumesc Mihai. Momentan am trimis avans la Vila Dimitra, asa ca ne vom multumi cu ce avem... dar poate la anul, cine stie ?  :naughty:

#4061
mihapet

mihapet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 08.10.2007

 Catalin S., on 24th June 2009, 14:12, said:

Multumesc Mihai. Momentan am trimis avans la Vila Dimitra, asa ca ne vom multumi cu ce avem... dar poate la anul, cine stie ?  :naughty:
Nu ai pentru ce.
Apropo, sunt Mihaela. :coolspeak:  :thumbup:

#4062
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

 Catalin S., on 24th June 2009, 11:08, said:

Mai tii minte ceva preturi din parcurile de distractii ?

Sigur - NU! In general, atunci cand plecam in vacante, nu tinem foarte tare "contabilitatea" preturilor. Muncim ca "nebunii" un an intreg si vrem ca macar in concediu sa ne rasfatam cu toate "nimicurile"... Iar cand vine vorba de bucuria copiilor, ei bine ne dam "peste cap" ca ei sa se simta in al noulea cer si sa zica: "Asta a fost cea mai frumoasa vacanta dintre toate! Mai vreau aici!"

In schimb am tinut cont de preturile la uleiul de masline, la maslinele specifice insulei (cele un pic stafidite - despre care am crezut initial ca sunt stricate  :D , iar apoi nu ne mai saturam de ele), la vinul lor roze, care este o adevarata incantare pt papilele gustative ale doamnelor, la bijuteriile din Ag de la Iris Gold s.a.m.d. Anul acesta speram sa fim mai cumpatati in ceea ce priveste cumparaturile, mai ales ca cel mai mic membru al familiei noastre ne "obliga" sa-i acordam cea mai mare parte a spatiului masinii noastre, asa ca locurile in care am putea strecura vreo sticla de vin sau vreun bidon de ulei raman limitate (aproape inexistente - daca ma gandesc eu bine :confuzzled: )!

#4063
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Legat de masinute si alte nebunii, stai linistita ca si pe mine ma cam pasioneaza...  :D deci cheltuiala dubla. Nu degeaba te-am intrebat mai devreme, numai ca nu am intrat in amanunte... Cat despre uleiul de masline, prefer sa-l iau direct de la importatorul din RO (am o cunostinta), la un pret aproape de cel de fabrica.  ;)

#4064
ioko

ioko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

 ximonos, on 24th June 2009, 12:02, said:

Buna, eu sunt in vorbe cu domnul Pavlos de la vila Dimitra si m+ar interesa o cameră pt 2 persoane în per 15-25 iulie. Am văzut ca mergi începând cu 16.
Cât ți-a cerut pe 10 nopți?
Azi am platit avansul la Vila Dimitra (http://www.villadimi...gr/index_RO.htm). Preturile sunt cele de pe site, adica 30 EURO pana in 20 iulie si 40EURo dupa aceea, la o medie noi am rezervat la 350Euro/ 10 nopti/ camera X 2 camere la etaj cu AC inclus.
Pana la urma am platit prin Wester Union, deoarece la noi in oras nu este sucursala ATE Bank, si transferul din cont costa 25 Euro, comisionul de transfer la WU fiind doar de 7 Euro. Daca prindeti si voi acolo in aceiasi perioada inseamna ca ne intalnim in Thassos! :)

#4065
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
Descriere a unei vacante in perioada 11-21.06,hotel Esperides-Limenas,5 cupluri,4 masini:
-plecat din bacau ora 20 pe traseul bucuresti-sofia-keramoti-thassos=aprox 1100km,sosire-cazare in jurul orei 13;
ziua1-am stat la plaja hotelului,seara am facut cunostinta cu Limenas-ul si tavernele sale;
-hotelul este de fapt o grupare de 6-7 cladiri(bungalowuri,vile,cum vreti sa le numiti) cu cate 2 sau 3 etaje x 2 sau 3 camere pe fiecare etaj,cladiri dispuse in jurul unei piscine cu bar si terasa acestuia.grupul nostru a fost cazat intr-un corp al unei cladiri,cei de la parter nu au avut nevoie de AC,cei de la etaj neaparata nevoie de acesta dar cu plata in avans 5euro/zi.deasemanea,serviciile hotelului cat si curatenia au fost bune,intr-un cuvant un raport calitate/pret bun,cu un plus mare pt Giorgia(fata de la bar si receptie de dupa amiaza)o excelenta gazda;
Attached File  DSCN7825.JPG   908.05K   145 downloadsAttached File  DSCN7827.JPG   981.35K   116 downloads
Attached File  DSCN8311.JPG   982.01K   88 downloadsAttached File  DSCN8303.JPG   888.9K   95 downloads
Attached File  DSCN8314.JPG   1.05MB   125 downloads

continuare:
ziua 2-plaja golden beach in partea de centru-nord,Attached File  DSCN7833.JPG   978.91K   159 downloadsAttached File  DSCN7838.JPG   955.4K   132 downloads

Edited by turistro, 24 June 2009 - 17:31.


#4066
SoNice

SoNice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2007

 turistro, on 24th June 2009, 18:07, said:

Descriere a unei vacante in perioada 11-21.06,hotel Esperides-Limenas,5 cupluri,4 masini:
-plecat din bacau ora 20 pe traseul bucuresti-sofia-keramoti-thassos=aprox 1100km,sosire-cazare in jurul orei 13;
ziua1-am stat la plaja hotelului,seara am facut cunostinta cu Limenas-ul si tavernele sale;
-hotelul este de fapt o grupare de 6-7 cladiri(bungalowuri,vile,cum vreti sa le numiti) cu cate 2 sau 3 etaje x 2 sau 3 camere pe fiecare etaj,cladiri dispuse in jurul unei piscine cu bar si terasa acestuia.grupul nostru a fost cazat intr-un corp al unei cladiri,cei de la parter nu au avut nevoie de AC,cei de la etaj neaparata nevoie de acesta dar cu plata in avans 5euro/zi.deasemanea,serviciile hotelului cat si curatenia au fost bune,intr-un cuvant un raport calitate/pret bun,cu un plus mare pt Giorgia(fata de la bar si receptie de dupa amiaza)o excelenta gazda;
DSCN7825.JPG DSCN7827.JPG
DSCN8311.JPG DSCN8303.JPG
DSCN8314.JPG

continuare:
ziua 2-plaja golden beach in partea de centru-nord, DSCN7833.JPG DSCN7838.JPG
Buna,bine ai venit!
Spune-ne si despre celelate zile si zi-ne cum a fost vremea.
Ti-a placut Golden Beach ? Ce impresie ti-a facut? Ma intereseaza personal. Nisip, terase, se pare ca ne face mare placere sa anticipam lucrurile, e ca si cum le-am prelungi in avans. Satisfactia va fi cu atat mai mare , cel putin pt mine, cu cat stiu mai multe despre zona si recunosc totul cand  fi acolo. Oricum anticiparea e foarte placuta, de aceea existam toti aici pt a trai in avans bucuria ce v-a veni. Destul cu filozofia. Zi tu acum...:))).

#4067
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

 ioko, on 24th June 2009, 16:45, said:

Azi am platit avansul la Vila Dimitra (http://www.villadimi...gr/index_RO.htm). )...)
noi am rezervat la 350Euro/ 10 nopti/ camera X 2 camere la etaj cu AC inclus.

Aveti grija cum lasati camerele, ca dupa voi venim noi.  :thumbup:

@Turistro...

Recomand sa faceti plaja in partea de centru / nord a Golden Beach deoarece in sud este un mic port turistic si nu cred ca aveti chef de eventuale deversari, combustibil, etc...

#4068
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
continuare:
ziua 3:plaja paradise beach,
Attached File  DSCN7859.JPG   939.2K   184 downloadsAttached File  DSCN7862.JPG   919.7K   170 downloads
Attached File  DSCN7864.JPG   970.11K   125 downloadsAttached File  DSCN7875.JPG   1012.81K   92 downloads
o zi cu valuri mari,o plaja exotica ,din pacate pozele nu pot exprima acest sentiment,trebuie sa ajungi acolo ,pe acel drum off-road ,sa simti frumusetea plajei :coolspeak: .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate