Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7063 replies to this topic

#4015
concurent

concurent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2007
Subiectul abea a fost deschis. Cred ca mai ai de asteptat raspunsul. Ai rabdare sa acumuleze cateva posturi macar.
La aceasta vila n-a fost nimeni pana acum si nici nu s-a auzit de ea.

View Postcristinadrag, on 23rd June 2009, 15:50, said:

Pentru cei care s-au intors de curand din Thassos cum e vremea pe acolo?
Dar apa?

Vremea este la locul ei. Stai fara griji !
Apa e putin uda dar cand se usuca poti sa-ti condimentezi (cu sarea ramasa pe piele) traditionalul snitel preferat de romani. Cartofii sunt innobilati cu viespi.

Edited by concurent, 23 June 2009 - 13:35.


#4016
kostello

kostello

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.06.2009

View Postioko, on 23rd June 2009, 13:22, said:

A citit si eu cu mare interes posturile voastre depre insula Thassos, si m-am hotarat sa merg in concediu acolo. M-am interesat la renumita Vila Dimitra. Am vorbit cu un domn Kostas, si mi-a zis sa platesc avans de rezervare 50Euro.
Ceea ce ma nelinisteste este faptul ca mi-a trimis un cont deschis la ATE Bank Romania.
A fost cineva la aceasta vila, si daca da cum ati platit rezervare, eventula in ce cont?]

multumesc anticipat
http://www.thasos.hu..._...&Itemid=112

#4017
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postioko, on 23rd June 2009, 13:22, said:

A citit si eu cu mare interes posturile voastre depre insula Thassos, si m-am hotarat sa merg in concediu acolo. M-am interesat la renumita Vila Dimitra. Am vorbit cu un domn Kostas, si mi-a zis sa platesc avans de rezervare 50Euro.
Ceea ce ma nelinisteste este faptul ca mi-a trimis un cont deschis la ATE Bank Romania.
A fost cineva la aceasta vila, si daca da cum ati platit rezervare, eventula in ce cont?]

multumesc anticipat

S-a tot vorbit depsre Vila Dimitra. Pare ok, si multi au ales da plece... Unii chiar au povestit cu cateva pagini in urma... Maxim 10. Ia-le si tu la rand, ca nu-s multe...  :rolleyes: Cat despre avans, asa vrea Kostas, 50 euro. Noi am trimis prin februarie apoi am tinut periodic legatura cu el... Banii nu i-am tirmis prin banca de mai sus ci prin Western Union. Succes la citit.  :thumbup:

#4018
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,313
  • Înscris: 28.04.2006
Ca sa ii trimiti prin banca, teoretic, e nevoie sa ai un cont deschis la ei.

#4019
cristinadrag

cristinadrag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2009

View Postconcurent, on 23rd June 2009, 14:44, said:

Subiectul abea a fost deschis. Cred ca mai ai de asteptat raspunsul. Ai rabdare sa acumuleze cateva posturi macar.
La aceasta vila n-a fost nimeni pana acum si nici nu s-a auzit de ea.



Vremea este la locul ei. Stai fara griji !
Apa e putin uda dar cand se usuca poti sa-ti condimentezi (cu sarea ramasa pe piele) traditionalul snitel preferat de romani. Cartofii sunt innobilati cu viespi.



Am intrebat serios. Plec sambata si am vazut pe net ca se schimba vremea in rau. Vreau sa stiu daca plec sau rtebuie sa aman.

#4020
costi1967

costi1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.07.2007
Cine a mai fost pe acolo de curand ce taverne cu mancare buna ati mai descoperit,(desi cred ca toate au mancarea buna).Cred ca din ce am citit pana acum taverna Irene este in top.Este greu de gasit in Potos pentru cei care ajung prima data acolo?Ma intereseaza si in Limenas pentru ca acolo vom sta noi..

View Postcristinadrag, on 23rd June 2009, 15:24, said:

Am intrebat serios. Plec sambata si am vazut pe net ca se schimba vremea in rau. Vreau sa stiu daca plec sau rtebuie sa aman.
Vremea o sa fie frumoasa de sambata.Uite aici vremea pe 14 zile:http://www.zoover.co.uk/greece/thassos/pachis/weather

#4021
roxanasmaranda

roxanasmaranda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 30.06.2008

View Postcosti1967, on 23rd June 2009, 15:26, said:

Cine a mai fost pe acolo de curand ce taverne cu mancare buna ati mai descoperit,(desi cred ca toate au mancarea buna).Cred ca din ce am citit pana acum taverna Irene este in top.Este greu de gasit in Potos pentru cei care ajung prima data acolo?Ma intereseaza si in Limenas pentru ca acolo vom sta noi..


Taverna Irene din Potos este chiar pe plaja, este singura taverna verde (chiar si marchza e verde cu alb), cu scaunele tot verzi. E usor de reperat, si se afla langa Boomerang Bar. Este taverna la care vei gasi si ghizii romani,si cei mai multi turisti romani, de altfel. Personal, nu pot sa spun ca mi-a placut in mod deosebit. Am fost o singura data, si trebuie sa recunosc ca am refuzat sa merg la acea taverna pentru simplul motiv ca toata lumea ne-a vorbit numai despre Irene. Am ales, in schimb taverna Piatsa Michalis si Garden, si ne-am simtit mult mai bine acolo, aproximativ la aceleasi preturi, insa cu o mai mare varietate, o servire si o atitudine ireprosabile. Daca tot ajungeti in Potos, nu va limitati la Taverna Irene, doar pentru ca acolo recomanda ghizii.  :thumbup:

#4022
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Și că tot am ajuns la capitolul prețuri, mie unul mi s-au părut mari prețurile pe insulă.



În general, pe insule prețurile sunt mai mari la toate produsele decât pe continent!



Și închei cu o ultimă remarcă: insula nu e plină de români, e plină de bucuresteni (in afara de zeci de masini de bucuresti am mai vazut o masina de TM, vreo doua de BV, si chiar una de CT).



Ai uitat să precizezi și de numărul agasant de mare de mașini cu numere de înmatriculare de SV, BT, NT.....GL, VN, BR, BZ?
Sau ai uitat intenționat?
În altă ordine de idei, nesimțirea nu provine dintr-o anumită zonă a țării, chiar dacă la  București este la rang de politică de stat!

#4023
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postbela, on 23rd June 2009, 14:21, said:

Ca sa ii trimiti prin banca, teoretic, e nevoie sa ai un cont deschis la ei.

Pe bune ? :P
Mai documenteaza-te, ca nu are nicio legatura....

View Postcopjob2000, on 23rd June 2009, 14:48, said:

[/i]Ai uitat să precizezi și de numărul agasant de mare de mașini cu numere de înmatriculare de SV, BT, NT.....GL, VN, BR, BZ?

Mama, mama... Hai ca m-am suparat... Cred c-o sa fac poze la TOATE masinile cu numar de Romania intalnite pe insula si la final o sa trag concluziile... Oricum, la cate masini sunt inmatriculate in Bucuresti, nu ma mir ca si pe litoralul romanesc din 5 masini intalnite, 3 sunt de B. Dar asta e partea a doua... Rautatea e pe primul plan ca de obiciei.

Ce-aveti fratiulor cu bucurestenii ? Huh ?
Stiti ca bucurestenii de 5-6 generatii nascuti aici sunt TOTAL dferiti de cei veniti in ultimii ani dupa un job mai bunicel care se "mandresc" ca au buletin si / sau masina de Bucuresti ? Nu stiati...  banuiam eu.  :rolleyes:

#4024
Crassus

Crassus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 27.01.2009

View Postioko, on 23rd June 2009, 14:22, said:

A citit si eu cu mare interes posturile voastre depre insula Thassos, si m-am hotarat sa merg in concediu acolo. M-am interesat la renumita Vila Dimitra. Am vorbit cu un domn Kostas, si mi-a zis sa platesc avans de rezervare 50Euro.
Ceea ce ma nelinisteste este faptul ca mi-a trimis un cont deschis la ATE Bank Romania.
A fost cineva la aceasta vila, si daca da cum ati platit rezervare, eventula in ce cont?]

multumesc anticipat
sI NOI TOT IN ACELASI CONT AM FACUT REZERVAREA SI AM TRIMIS APOI HIRTIA CU PLATA SI AM PRIMIT CONFIRMAREA REZEVARI

#4025
SoNice

SoNice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.08.2007

View Postkostello, on 23rd June 2009, 10:45, said:

De aici   http://www.thasos.hu...46:hertz_terkep   ,poti descarca harta automobilistica a insulei Thassos(foarte detailata 22MB)

Multumesc mult Kostello. Chiar asa ceva cautam si nu gaseam.Site-ul de pe care am downloadat harta are poze frumoase.
Numai bine si vacanta placuta!

#4026
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View PostANDOX, on 19th June 2009, 14:45, said:

La inceputul lui octombrie este OK daca ai noroc sa nu ploua.
Am fost acu 2 ani intre 15-25 sept(2 zile de ploaie) si acu 12 ani intre 3-13 oct (1 zi de ploaie) . Ce e fain ca poti sta toata ziua la plaja fara sa ai teama ca te prajesti prea tare :D si nici aglomerat nu mai este.
Apa este foarte calda , dar seara daca mergi la vreo taverna si stai pe terasa sa ai ceva cu maneca lunga sau vreo geaca subtire ca se lasa racoare (muntele e de vina ;) )
Multam! E exact ceea ce doream sa aud. :arigato:


Pentru ceilalti : http://forum.softped...t...216&st=1314  Cand o sa ma plictisesc de mutat, o sa incep sa sterg. :P

#4027
ioko

ioko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

View PostCrassus, on 23rd June 2009, 15:11, said:

sI NOI TOT IN ACELASI CONT AM FACUT REZERVAREA SI AM TRIMIS APOI HIRTIA CU PLATA SI AM PRIMIT CONFIRMAREA REZEVARI

multumesc mult de raspuns, ma ingrijora faptul ca are deschis cont in Romania, si la cate se intampla in ziua de azi...
Oricum i-am scris un mail si i-am cerut datele pentru tranfer prin Western Union.
Totusi nu cred sa fie o frauda.
Noi am solicitat 10 nopti din 16.07.2009, voi de cand mergeti?

#4028
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 12.11.2003

View Postioko, on 23rd June 2009, 14:22, said:

A citit si eu cu mare interes posturile voastre depre insula Thassos, si m-am hotarat sa merg in concediu acolo. M-am interesat la renumita Vila Dimitra. Am vorbit cu un domn Kostas, si mi-a zis sa platesc avans de rezervare 50Euro.
Ceea ce ma nelinisteste este faptul ca mi-a trimis un cont deschis la ATE Bank Romania.
A fost cineva la aceasta vila, si daca da cum ati platit rezervare, eventula in ce cont?]

multumesc anticipat

Te duci la o sucursala ATE Bank, la casierie si depui suma  in contul lui Kostas. Eu i-am trimis chitanta scanata in aceeasi zi si mi-a raspuns ca a observat ca au fost incasati banii.
Depune fara griji.

Edited by nikolas, 23 June 2009 - 18:19.


#4029
ioko

ioko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

View Postnikolas, on 23rd June 2009, 19:18, said:

Te duci la o sucursala ATE Bank, la casierie si depui suma  in contul lui Kostas. Eu i-am trimis chitanta scanata in aceeasi zi si mi-a raspuns ca a observat ca au fost incasati banii.
Depune fara griji.
Multumesc pentru raspuns! Maine o sa deschid cont in Euro si o sa platesc avansul, deoarece in Alba Iulia nu este sucursala ATE.

#4030
nikolas

nikolas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 12.11.2003

View Postioko, on 23rd June 2009, 19:33, said:

Multumesc pentru raspuns! Maine o sa deschid cont in Euro si o sa platesc avansul, deoarece in Alba Iulia nu este sucursala ATE.

Dar daca faci un transfer in euro intre doua banci din Romania, se percep speze SWIFT si este posibil sa te coste inca vreo 12-15 euro;
Nu se percep comisioane intre transferurile in valute in cadrul aceleiasi banci. In acest caz, vezi daca nu este mai avantajos prin WU

#4031
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postioko, on 23rd June 2009, 17:54, said:

Totusi nu cred sa fie o frauda.

Deci... Hai ca nu rad...  :rolleyes:

Se pare ca nu ai citit nimic depsre Vila Dimitra pe acest forum (vezi functia cautare / search). S-a postat pe aici si parapostat despre aceasta locatie... Si frauda pentru ce ? Pentru DOAR 50 euro avans ?  :lol: Hai sa fim seriosi ! Pana si fii-meu a zambit cand i-am spus.

No offence !  :peacefingers:

#4032
ioko

ioko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2009

View PostCatalin S., on 23rd June 2009, 21:51, said:

Deci... Hai ca nu rad...  :rolleyes:

Se pare ca nu ai citit nimic depsre Vila Dimitra pe acest forum (vezi functia cautare / search). S-a postat pe aici si parapostat despre aceasta locatie... Si frauda pentru ce ? Pentru DOAR 50 euro avans ?  :lol: Hai sa fim seriosi ! Pana si fii-meu a zambit cand i-am spus.

No offence !  :peacefingers:
Nu ma interesa asa de mult cei 50 de Euro cat faptul ca am putea sa mergem pana acolo si cei de la vila sa nu stie de rezervarea noastra. Acum insa dupa ce am vazut ca nu sunt singura care procedeaza asa, m-am linistit. Multumesc celor care mi-au raspuns, o sa citesc in continuare pentru a afla si alte detalii.
O sa va impartasesc si eu impresii din Thassos, mai ales ca am vazut ca Vila are si internet.

Edited by ioko, 23 June 2009 - 21:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate