Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Culturismul dur (hard core).

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

#325
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Multe prework-outuri au 300-350mg cofeina. Sunt si cu 400. Important e ca Generatia Z le cumpara crezand ca au nevoie de ele.
ii vezi pe toti cu sticlute, cutii de 0.5, plicuri etc. Nu-si incep antrenamentul fara asa ceva.  incep sa rad, ce sa zic...
Odata eram in centrul Iasi-ului pe langa Moldova, era o sala acolo langa magazinu Bodyfit, vreo 3 baieti stateau pe treptele unui magazin si "prizau" niste energizante Posted Image   nu mai dizolvau in apa, mancau praful direct si bagau o gura de apa peste. Fortza! Posted Image

Edited by sandu222, 29 November 2022 - 20:40.


#326
Costazzz

Costazzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2022

View Postvinciun, on 29 noiembrie 2022 - 19:59, said:

Si 300mg cofeina per portie tot mi se pare enorm. Probabil te apuca tremuratul si te ia cu lesin, dar poate mai are ceva pe acolo in combinatie ca sa mai dreaga treaba. Eu sunt mare consumator de cafea (asa ma consider) dar servesc cafea proaspata, de calitate si probabil acumulez vreo 300mg cafeina pe zi dar nu in fiecare zi si nu dintr-o portie, ci partajat pe parcursul zile. Daca as lua 300mg dintr-o data nu ma simt bine deloc.

Atasez o poza cu ingredientele pre-workout ului, asa am zis si eu Vinciun dar am zis hai sa incerc ca tot vad ca ii face reclama Marius Mitrache continuu, la portia pe care o recomanda ei aveam niste mici palpitatii si transpiratii dupa am luat cate jumatate de masura.
Si in legatura cu exercitiile din cele 4-5exercitii per grupa, doar 1-2 repetari sunt la 90% si facute pana la epuizare(asta insemnand undeva la 7-12reps), am mentionat ca plec de la un 75% primele serii, deci fortez doar 2 serii per exercitiu.

#327
Costazzz

Costazzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2022

View Postsandu222, on 29 noiembrie 2022 - 20:38, said:

Multe prework-outuri au 300-350mg cofeina. Sunt si cu 400. Important e ca Generatia Z le cumpara crezand ca au nevoie de ele.
ii vezi pe toti cu sticlute, cutii de 0.5, plicuri etc. Nu-si incep antrenamentul fara asa ceva.  incep sa rad, ce sa zic...
Odata eram in centrul Iasi-ului pe langa Moldova, era o sala acolo langa magazinu Bodyfit, vreo 3 baieti stateau pe treptele unui magazin si "prizau" niste energizante Posted Image   nu mai dizolvau in apa, mancau praful direct si bagau o gura de apa peste. Fortza! Posted Image

:)) e prima data cand folosesc genul de supliment, pana acum am folosit doar pudra whey si creatina nimic altceva dar am zis hai sa vad daca e vreo diferenta cu ceva in plus, dar de obicei ce e mult strica, voi folosi citrulina luna asta ca am luat de test 250grame, ce e drept te simti destul de pompat si se vad venele mult mai proeminente dar pe timp indelungat ca nu cred ca va avea vreun rol in cresterea masei musculare, cred ca si pudra proteica whey e cam in plus atata timp cat iau din alimente cam 1.8g proteina pe zi, ma gandesc ca mai beneficiez de bcaa din ea.

#328
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
:D Unii cred ca-i imposibil sa te antrenezi fara ele pfff.

#329
Costazzz

Costazzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2022

View Postvinciun, on 29 noiembrie 2022 - 21:13, said:

Posted Image Unii cred ca-i imposibil sa te antrenezi fara ele pfff.

Pai treaba e ca sunt promovate acum de toti bodybuilderii pe toate retelele de socializare si asta pt ca sunt sponsorizati si mai scot ceva extra in afara de suplimentele gratuite. Incercarea moarte n-are vorba aia, raman la parerea ca in afara creatinei care e studiata de peste 20ani si chiar aduce mici beneficii alte suplimente nu cred ca merita luate, cel putin daca nu te intereseaza sa participi la concursuri. Alimentatia adecvata si sanatoasa ramane baza fundamentala.

#330
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021

View Postvinciun, on 29 noiembrie 2022 - 21:13, said:

:D Unii cred ca-i imposibil sa te antrenezi fara ele pfff.

Eu ma antrenez de mult timp fara preworkout si creatina 🤣


#331
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCostazzz, on 29 noiembrie 2022 - 12:14, said:

Voi face pauza 5-6 zile, eventual...
Nu mai lua alea cu cofeină.

Ce nu îmi lipsea mie, absolut niciodată, o băutură izotonică, care face hidratarea mult mai rapid decît apa, în timpul antrenamentului.

Îți iei o sticlă de izotonic concentrat, îți faci o porție pentru un antrenament, bagi sticla la rece, să o ai la antrenament.
Îți recomand cu căldură acest produs, o să te ajute mult și la rezistență, în timpul antrenamentului.

Attached Files



#332
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008
Am vreo 3 luni fara creatina, se simte putin, fac mai greu ultimile 2-3repetari. Dar nu atat de mult incat sa mai consum prea curand.
Cofeina doar asa de divertisment ca oricum odata luata doza de preworkout nu mai pot sa fac antrenament cum trebuie, se transforma in maraton si pompare in cazul meu, in loc de 3-4 serii fac 7-8. Si afecteaza si mintea in sensul ca iti vine sa nu mai pleci din sala. Cred ca am mai povestit cum odata am facut umeri de 4 ori intr-o saptamana si 7/7 antrenamente. Dupa saptamana aia parca venisem din Afganistan.

Edited by sandu222, 29 November 2022 - 23:19.


#333
Costazzz

Costazzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2022

View Postcrisstonne, on 29 noiembrie 2022 - 22:53, said:

Nu mai lua alea cu cofeină.

Ce nu îmi lipsea mie, absolut niciodată, o băutură izotonică, care face hidratarea mult mai rapid decît apa, în timpul antrenamentului.

Îți iei o sticlă de izotonic concentrat, îți faci o porție pentru un antrenament, bagi sticla la rece, să o ai la antrenament.
Îți recomand cu căldură acest produs, o să te ajute mult și la rezistență, în timpul antrenamentului.

Mai citisem curand ca ar fi bune bauturile astea cu electroliti in timpul antrenamentului, o sa comand si eu. Multumesc mult de sfat

#334
Xulito

Xulito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 13.03.2021

View Postsandu222, on 29 noiembrie 2022 - 23:17, said:

Am vreo 3 luni fara creatina, se simte putin, fac mai greu ultimile 2-3repetari. Dar nu atat de mult incat sa mai consum prea curand.
Cofeina doar asa de divertisment ca oricum odata luata doza de preworkout nu mai pot sa fac antrenament cum trebuie, se transforma in maraton si pompare in cazul meu, in loc de 3-4 serii fac 7-8. Si afecteaza si mintea in sensul ca iti vine sa nu mai pleci din sala. Cred ca am mai povestit cum odata am facut umeri de 4 ori intr-o saptamana si 7/7 antrenamente. Dupa saptamana aia parca venisem din Afganistan.

Hahahah.


Ma gandesc sa incerc ca preworkout 5gr creatina + 5gr citrulina + 5gr arginina AAKG + 200-250 suc de sfecla (proaspat stoarsa)
Cica se obtine o pompare nebuna rau 😅


#335
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
Suc de sfecla proaspat facut luam eu cand eram student si aveam timp sa ma ocupe de toate detaliile. :)

Dupa antrenament bagam suc de morcov, sfecla, mar, portocala si struguri. Dimineata mancam grau incoltit tocat cu miez de nuca si amestecat cu miere. Ce vremuri :D

Pe toate mesele aveam farfurii cu tot felul de chestii puse la incoltit: grau, fasole, mazare, in. Nu stiu cat au ajutat astea dar important e ca eram dedicat si concentrat nonstop. In timpul zilei ma gandeam la antrenamentul care urmeaza, il vizualizam, il simteam. Imi planuiam fiecare miscare. De suplimente nu aveam bani, luam cate o punga de 500g proteine de zer si o pastram pentru dupa antrenament cu suc. In conditiile alea pusesem vreo 10kg in primul an, colegii de la facultate spuneau ca iau steroizi.


Intr-o vreme citisem despre drojdie si mancam si drojdie de copt paine cu miere :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate