Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#19711
blahabla

blahabla

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.07.2011

View Postandreic, on 01 octombrie 2012 - 20:18, said:

Sa nu fie impotriva vantului, ai grija Posted Image

Ha ha. Good One.
Nu iti fa grij, ... Posted Image

#19712
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Unde au intrat HD-urile, rog pe cineva sa puna ordinea pe frecventa la scanare de pe receptorul HD.

#19713
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001

View Postpapichullooo, on 01 octombrie 2012 - 18:24, said:

La mine in Bucuresti sunt in HD pe frecventa 346000 kHz SR 6900 64 QAM
Corect.

#19714
blahabla

blahabla

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.07.2011

View Postandreic, on 01 octombrie 2012 - 20:19, said:

La varsta aia trebuie sa inteleaga. Al meu a inteles din prima ca abia la noapte o sa fac marea scanare la analog si ca pana atunci are desenele numai in digital, trebuei sa existe comunicare parinte-copil Posted Image

Probabil al tau se uita 5 ore la tv. Al meu nu mai mult de 1 ora pe zi. Si mai este si un rasfatat. Legat de comunicare, cu un psiholog in familie, are parte de mai multa comunicare ca orice copil. Posted Image

#19715
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Imaginea celor douã posturi în format HD este excelentã. Pãcat cã nu este ºi sunetul DD. ªi conþinutul pare sã fie unul foarte bun. Felicitãri RDS, dupã multe rahaturi în sfârºit primim ceva foarte bun.

#19716
cobra1bv

cobra1bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 07.09.2007
confirm si eu in Brasov nu au intrat decat SD-urile

#19717
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

View Postblahabla, on 01 octombrie 2012 - 20:23, said:

Probabil al tau se uita 5 ore la tv.
No way. Se si lipseste de el cand are alte activitati, e treaba strict de comunicare si incredere. Se uita putin inainte de gradi, dupa gradi daca nu mergem pe undeva sau cand se culca de dupa-amiaza si seara inainte de culcare.

Edited by andreic, 01 October 2012 - 21:51.


#19718
charlieaphex

charlieaphex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 02.02.2010

View Postcobra1bv, on 01 octombrie 2012 - 20:47, said:

confirm si eu in Brasov nu au intrat decat SD-urile

Eu zica sa avem rabdare ca vor intra si HD-urile. Acum putin timp au aparut Digi Life si Digi world pe analogicul Brasovean. Mai urmeaza sa rezolve cu HD-urile si gata. :)

#19719
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.10.2009
Si in Resita sunt introduse in format HD si este si Animal Planet, mai putin Zone Reality.

#19720
ulrichx

ulrichx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.10.2011
sunt si alte modificari cum se laudau ei ca vor schimba grila (ordinea programelor ) si pentru cei carora le-au definitivat reorganizarea au aparut la loc PRO Tv HD si Sport.Ro HD ?? in Targoviste au fost scoase .. si la DIGI LIFE SI DIGI WORLD  aparusera cu SD acum au scos SD-urile

#19721
anonim123

anonim123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2008

View Postblahabla, on 01 octombrie 2012 - 20:14, said:

1. Nu stiu ce te bagi in sema.
2. Sa ii spui tu copilului (de 4 ani) ca e nevoie de rabdare pentru ca niste idioti nu isi fac treaba...

Stii, e patetic sa faci asemenea afirmatii pe un forum cu niste reguli care trebuie respectate. Eu un singur lucru nu inteleg. La ora asta, un copil de 4 anisori ar trebui sa fie la somn, nu pe Animal Planet (la care mi-e greu sa cred ca se uita 24/24). Daca tot arunci cu noroi, arunca intr-un mod obiectiv. Sanatate pustiului!

#19722
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
"Comrades" inca se lucreaza si la ora asta,Zone Reality se va introduce pe o noua frecventa.Daca baieti de la tehnic din Brasov sau din alte orase sunt mai "lenti" nu e vina sefului de la Bucuresti,in Timisoara canalele au aparut la ora 16 si unpic,depinde de oameni si de reteaua din acel loc.

#19723
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Nici pana la ora asta nu au intrat HD-urile in Ploiesti :puke:

#19724
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004

View PostJohnTM, on 01 octombrie 2012 - 21:11, said:

depinde de oameni si de reteaua din acel loc.
Adica astia din Bucuresti sunt cei mai prosti din toti tehnicienii RDS din toata tara?Posted Image
Stiam eu! Acum am confirmarea!Posted Image

#19725
blahabla

blahabla

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 180
  • Înscris: 27.07.2011

View Postanonim123, on 01 octombrie 2012 - 21:08, said:

Stii, e patetic sa faci asemenea afirmatii pe un forum cu niste reguli care trebuie respectate. Eu un singur lucru nu inteleg. La ora asta, un copil de 4 anisori ar trebui sa fie la somn, nu pe Animal Planet (la care mi-e greu sa cred ca se uita 24/24). Daca tot arunci cu noroi, arunca intr-un mod obiectiv. Sanatate pustiului!

Stii ce e patetic? Faptul ca te bagi in seama inutil. Plus ca: La ora 20:00 un copil se uita 30 minute la tv sa mai oboseasca putin. Nu e nevoie sa se uite (sa te uiti) 24/24 pe un post pentru a fi iritat de faptul ca niste idioti au gasit de cuvinta sa il scoata fara a crea posibilitatea celorlate orase sa il introduca pe un TS nou.

CEL MAI IPORTANT:  ---NU ESTE O JIGNIRE SAU NU SE ARUNCA CU NOROI ATUNCI CAND CINEVA EXPRIMA O REALITATE.

Edited by blahabla, 01 October 2012 - 21:18.


#19726
ionutzarad

ionutzarad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.04.2007
Deci, pana acum sunt intruduse in : Timisoara, Cluj, Bucuresti (partial), Sibiu, Iasi, Braila, Resita !
Mai completeaza cineva ceva ?

#19727
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
Cineva din conducerea RCS ar trebui sa isi caute alt loc de munca. O echipa intreaga a muncit sa puna la punct aceste  posturi si la le promoveze si  cei de la tehnic le strica toata munca.
PS: Bucuresti Fundeni.. fibra nu au aparut psturile HD iar analogicul e neatins.

Edited by soldatel56, 01 October 2012 - 21:24.


#19728
anonim123

anonim123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2008
Cu siguranta a mictiona pe "idioti, incompetenti, coate goale" e un compliment. Incercand sa mai salvez ceva din bunul simt ramas pe acest forum, ma bag singur in seama. Sweet! In alea 30 de minute puteai sa schimbi pe Viasat Nature (am dat cel mai apropiat exemplu, canale de documentare si desene animate sunt o gramada), dar trebuie neaparat sa ne facem nevoile pe niste oameni. Pe langa intrarea celor doua posturi noi, reorganizarea grilei analogice implica schimbarea frecventelor, se elibereaza niste TS-uri pe digital care trebuie administrate cum trebuie, nu bati din palme si e totul roz. Dar nu ma astept ca tu sa intelegi asa ceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate