Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Situatia din Egipt - sfarsitul epocii Mubarak

- - - - -
  • Please log in to reply
386 replies to this topic

#361
levicnx

levicnx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.05.2010

 asztalos, on 17th July 2012, 11:04, said:

@levicnx : Eu eram in acel avion...la ora 23:42 a aterizat la Tg Mures, nu la 23:02!
Parca nu e totuna 40 min plus minus dupa ore de intarziere, oricum cam la 00.15 a decolat si la 03 si putin a aterizat dupa radar ...

#362
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007

 levicnx, on 17th July 2012, 23:51, said:

Parca nu e totuna 40 min plus minus dupa ore de intarziere, oricum cam la 00.15 a decolat si la 03 si putin a aterizat dupa radar ...
@levicnx : Daca pleci astazi si mai esti, daca te intereseaza detalii in privinta sejurului, informatii utile, iti stau la dispozitie. Sa-mi dai un mesaj privat si iti raspund.

#363
dina10

dina10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.07.2011
@ levicnx

Daca afli detalii despre avioane te rog sa postezi - as vrea sa aflu daca sunt  zboruri in conditii de siguranta.
Am temeri si nu as pleca in orice conditii, cu orice firma low-cost, mai bine ne orientam spre alte destinatii.

Iti multumesc.

#364
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
dina10 : Poti zbura linistita cu acest avion Airbus al companiei Air Arabia. Nu se va intampla nimic, cel putin noua nu ni s-a intamplat, in afara de intarziere.

#365
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Mai sunt sigure excursiile la Cairo si piramide ? in contextul actual in care Egiptul se afla in "dezordine totala", de cand presedintele Mohamed Morsi ales din randurile Fratilor Musulmani a eliberat un decret, in data de 22.11.2012, prin care isi acorda putere absoluta in stat.

#366
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Pai in ultimele luni cam tot timpul au fost tensiuni in Cairo, excursiile se pare ca se fac in continuare.

#367
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Am urmarit reportajul  Fundamentalistii vor sa distruga PIRAMIDELE DIN EGIPT  si nu imi vine sa cred !!!  Omul asta e "foarte bolnav".
Minunatii "pagane" fotografiate de mine, in Ianuarie 2013, ce se vor distruse de oameni "distrusi".

Attached Files


Edited by raul_6776, 19 May 2013 - 19:31.


#368
kosmin_d

kosmin_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 25.03.2007
Cine vine maine la Budapesta pentru Sharm el Sheikh ?

Tel.0724080512

#369
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
A fost cineva, recent, prin Cairo? Ma gandeam sa dau o fuga la piramide, pe cont propriu, dar nu mai stiu exact situatia de acolo. Se poate sa am probleme daca vizitez, ziua, obiectivele turistice?

#370
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

 terner, on 21 septembrie 2013 - 14:21, said:

A fost cineva, recent, prin Cairo? Ma gandeam sa dau o fuga la piramide, pe cont propriu, dar nu mai stiu exact situatia de acolo. Se poate sa am probleme daca vizitez, ziua, obiectivele turistice?

sincer ,eu nu cred sa fie probleme, eventual daca sunt inchise dar ma indoiesc. Anul asta n-am mai fost in Egip(merg de obicei la Marea Rosie), nu din cauza protestelor, dar am fost anul trecut si acum 2 ani si nu am avut vreo problema.

#371
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
In perioada de iarna ( noiembrie 2013 - martie 2014 ) Taromul va suspenda zborul direct  Bucuresti - Cairo.

Edited by raul_6776, 24 September 2013 - 09:22.


#372
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007
Buna!
A mai fost cineva in Sharm el Sheikh in ultima vreme? As vrea sa ma duc in septembrie, dar din cate am inteles(stiri externe) situatia inclusiv din statiuni este destul de instabila din cauza alegerilor din mai. Are cineva mai multe informatii?
Multumesc,

#373
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Intrebarea e cine mai zboara acolo ? Si eu as trage o fuga ...

#374
galinei

galinei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2008
Situația în stațiunile de la Marea Roșie (Hurghada, Sharm el-Sheikh) e stabilă.

Pe cursele de linie (Tarom/Egyptair) prețurile sunt deocamdată destul de mari (peste 600 eur), dar unii turoperatori (ex. Tez Tour) deja au oferte early booking pentru sejururi pentru perioada de toamnă.

Edited by galinei, 23 June 2014 - 18:41.


#375
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
mai sunt cativa touroperatori pe egipt , kartago, cocktail, komsi mai revinde tez, mai cautati pe google si gasiti .
am inteles ca nu se mai viziteaza piramidele decat in trip cu avionul, nu se mai fac excursii cu autocare spre cairo, doar valea regilor, in rest e safe.

Edited by tak30ver, 24 June 2014 - 09:45.


#376
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
are cineva idee daca touroperatorii germani(Tui in special),au posibilitatea sa cumperi loc pe zborurile charter fara sa iei si cazare? Ah si daca e sa iau pachet, exista vreo sansa sa pot sa iau doar cu mic dejun in loc de half-board, pentru ca aia e marea mea problema.

#377
tavitza58

tavitza58

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.06.2007

 minx, on 16 iunie 2014 - 21:59, said:

Buna!
A mai fost cineva in Sharm el Sheikh in ultima vreme? As vrea sa ma duc in septembrie, dar din cate am inteles(stiri externe) situatia inclusiv din statiuni este destul de instabila din cauza alegerilor din mai. Are cineva mai multe informatii?
Multumesc,

Probabil ca raspunsul meu vine cam tarziu la intrebarea pusa de tine, dar eu m-am intors din Sharm El Sheikh acum aproximativ 6 ore. Daca detaliile iti mai sunt utile, tie sau oricui altcuiva, nu ramane decat sa fie cerute, si vi le-mpartasesc imediat. Am stat 2 saptamani la Radisson Blu, dar m-as intoarce acolo maine dimineata, daca asta ar fi posibil… Posted Image

#378
minx

minx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 30.04.2007

 tavitza58, on 22 august 2014 - 20:41, said:

Probabil ca raspunsul meu vine cam tarziu la intrebarea pusa de tine, dar eu m-am intors din Sharm El Sheikh acum aproximativ 6 ore. Daca detaliile iti mai sunt utile, tie sau oricui altcuiva, nu ramane decat sa fie cerute, si vi le-mpartasesc imediat. Am stat 2 saptamani la Radisson Blu, dar m-as intoarce acolo maine dimineata, daca asta ar fi posibil… Posted Image


Da. Mi-am rezervat deja sejurul in Egipt pentru septembrie. (prima vizita)
Am cateva intrebari in legatura cu scufundarile daca ai facut. As vrea sa fac dar nu am certificat.
Ce locuri sunt cele mai faine pentru scufundari?
Am inteles ca in rezervatie Ras Mohamed iti trebuie certificat ca sa te scufunzi. E adevarat?
Locuri de snorkeling faine?
Daca se poate stii cat a costat 2 saptamani?

Multumesc

Edited by minx, 26 August 2014 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate