Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Reclame si promo-uri enervante/proaste

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005
Am deschis acest topic pentru ca nu am gasit nimic de acest gen pe forum si sīnt sigur ca 99% dintre romani sīnt deranjati de pauza pt reclama de la tv, chiar si acum dupa ce s-a modificat legea si n-ar mai avea voie mai mult de 10 minute/pauza publicitara!

    Titlul enervante/proaste nu exculde discutiile despre cele bune sau foarte bune!Orice opinie e binevenita, numai sa nu va certaži! :argue:  Ce efect v-a lasat o anumita reclama..propuneti pt discutie!

    Subscriu altor forumuri si va rog sa nu folositi in limbaj tz, sh..etc!

    Am sa incep, desigur, eu cu un top 3 personal al reclamelor, atat bune cīt si al celor slabe! Desigur, numele va fi usor modificat, astfel nu mai poate fi considerata ca reclama aici(ceea ce ar contraveni regulamentului ce se cam bate cap in cap cu dreptul la libera exprimare, dar ma rog, asta e o alta discutie)

   Top (pozitiv)  
   1 Altecs (Cea cu StarWars)  http://iqads.ro/clipul_publicitar_311
   2 Sssssalam sasesc    http://www.iqads.ro/...load.php?id=514
   3 Unyrea cea cu Dorel curentatu' http://www.iqads.ro/...__spitalul.html
   sau chiar asta  
http://www.iqads.ro/...y_birthday.html
http://www.iqads.ro/...load.php?id=474 ... :clapping: taare

Top (negativ)
   1 Reclama cu vacuža Mulga
   2 Orice reclama la detergenti
   3 Orice reclama la ŗampoane
si lista poate continua!

Am citit undeva(mi-ar placea sa-mi amintesc unde, dar  :death:  )ca o reclama enervanta are aproape acelasi efect cu una buna asupra cumparatorului din noi! Ca ideea ar fi sa ne ramana in minte, nu sa placa neaparat! E o idee de dezvoltat.

Hai ca va las si pe voi...astept cu   :eek:  pareri noi!

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
reclamele la asorbante  :death: de parca menstruatia se lasa cu iepurasi si porumbei si fluturasi

reclamele cu mihaela radulescu  :death: die, please

#3
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ce-s alea reclame ?  :coolspeak:
nu mai ma uit de mult la tv decat la dvd player.

acum serios, chiar nu mai suport sa ma uit la televizor, din cauza reclamelor.  nu am cum sa fac un top, pentru ca 99% sunt complet cretine. :death:  am renuntat la orice program afara de stiri.

Edited by zuppy, 27 August 2005 - 00:07.


#4
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
:cursing: Cea mai stupida reclama o consider pe aia cu vitaminele din Danao care fac gimnasitica!!! :death:

#5
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005

PicuTex, on Aug 28 2005, 19:13, said:

:cursing: Cea mai stupida reclama o consider pe aia cu vitaminele din Danao care fac gimnasitica!!! :death:

<{POST_SNAPBACK}>

ooooo, Calciu...  :puke:  !
Eu sunt iritat la culme daca scapa de telecomanda una la nu's ce bere..cu ala de i se deschioleaza masina si cīstiga una la bere...maaama ce fals joaca ala...mi se urca sangele in cap cand il aud!

#6
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
Pe mine ma enerveaza reclama aia la iaurt sau ce drq e,in care sare aia capra
ca si cand ar fi la a cea mai tare competitie de pe planeta la cel mai greu exercitiu. :death:  :death:
Alte reclame care mi se par mie nasoale sunt cele de la Mr proper si cam toate de la detergenti.
O sa mai revin ca acum nu imi vin in minte toate.

#7
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003

mervey, on Aug 28 2005, 19:38, said:

ooooo, Calciu...  :puke:  !
Eu sunt iritat la culme daca scapa de telecomanda una la nu's ce bere..cu ala de i se deschioleaza masina si cīstiga una la bere...maaama ce fals joaca ala...mi se urca sangele in cap cand il aud!

<{POST_SNAPBACK}>

Alea la bere nu le-am mai pomenit ca is super stupide !!! :death:

#8
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Toate de la Danone  :death:

#9
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
mervey, Iti place aia cu salam sasesc????   :puke:  :puke:  :puke:  :puke:  :puke:  :puke:

#10
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

mervey, on Aug 26 2005, 23:41, said:

   3 Unyrea cea cu Dorel curentatu'
Unyrea ??? :w00t:

#11
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004
Personal mi`a placut doar aia cu Allianz& Tiriac.  'O promisiune se respecta intotdeauna' Acum nu o mai da de mult. A fost singura facuta in spiritul bunului gust.

#12
Irulan

Irulan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.11.2003
Pe mine ma enerveaza reclamele care poarta un mesaj ambiguu.
Spre exemplu este o reclama la produse cosmetice nu mai tin minte exact despre ce e vorba care incepe cu o fraza de genu':
"Sa ai grija de tine inseamna sa ai grija de lucrurile marunte" Eu din chestia asta inteleg ca eu sunt un lucru marunt ... binenteles ca nu asta e mesajul ... dar mi se pare o prostie sa permiti ca ceva dintr-o reclama sa aiba mai multe intelesuri mai ales daca unele sunt negative.
Mesajul unei reclame ar trebui sa fie clar.

Si mai este una care ma enerveaza ... la o bere germana. Aia cu "nu trebuie sa stii limba germana , tot ce trebuie sa stii este ca ..." Si urmeaza variantele alea identice ... mi se pare o balbaiala si nici macar nu e amuzant.

Oricum poate si asta este o strategie ... daca e reclama enervanta o tii minte ... dar uite ca eu una nu am retinut numele produselor asa ca de geaba.

#13
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,003
  • Înscris: 20.06.2005
Ma atac cand o vad pe aia de Bona cu aspirator de pete.
Fortata naspa rau.

#14
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
Aia cu "aspiratorul de pete"  :puke:
si... " Cu banii dati pe un sapun Dove mi-as putea cumpara mai multe sapunuri, poate chiar doua" !!!

Edited by geo_990, 29 August 2005 - 13:00.


#15
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005

cerbra, on Aug 29 2005, 13:21, said:

mervey, Iti place aia cu salam sasesc????   :puke: 

<{POST_SNAPBACK}>

Da, sincer sa fiu īmi place, pe mine m-a influentat clar!Am sa enumar de ce cred cć e o reclama bunć:
  -abia dupa ce am vćzut reclama am remarcat salamul sćsessssc! Mai mancasem  :D  ,dar nu stiam ce fel e!
   -pustoaica aia chiar mi se pare simptica(desi parca se zice prea mult salam sasesc)!  
   -e adresata aproape tuturor categoriilor de vīrste!
   -si ce senzatie a facut la vremea ei...aproape din orice se gasea un motiv sa zici "ssssalam sasssessssc "!
   Parerea mea.Poate ca nu sunt intr-atat de cunoscator in ale reclamelor cat sa-i vad puerilitatea sau mai stiu eu ce(nu e atac la persoana), dar am argumentat de ce mi se pare o reclama buna!
  Iertati-ma daca intr-adevar e slaba si mie nu mi se pare....ććććć.. nu-mi plac manelele... nu-i asa ca am compensat reclama aia si mai crescut un pic in ochii vostri? :D  :worthy:
cerbra  :kisstogether:,  imi plac criticile, dar argumentate!

#16
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Reclama la care schimb canalul e aia cu iaurtul ala de sare-n sus aia in birou ca o vita proasta. Mai mult nu stiu ca nu am vazut-o pana la capat.

Favorite: Milka (toate alea cu ... marmota),  Carlsperg, Gosser  si BECKS

#17
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
"traiasca imperialismul"  :cursing:  :death:  :madanimated:  :wallbash:  :rantcurse:

#18
badany2003

badany2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 16.03.2005
fulga,bunica care canta precum o soprana dupa ce reincepe sa manace,laptic cu ciocolata etc. :death:  :death:  :death:

si mie imi plac cele de la Milka (cu marmota)  :D

by the way: mi se pare  mie sau cand incep reclamele parca creste brusc volumul televizorului, chiar daca eu nu m-am atins de telecomanda ?

Edited by badany2003, 31 August 2005 - 10:44.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate