Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce sa incep cu un capital de 30 - 40 de mii de euro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008

 TheNewGuy, on 12th February 2011, 13:48, said:

Dispun de o suma de bani cu care vreau sa incep o afacere.Am fost in China acum cativa ani, de asemeni am pe cineva acolo care m-ar putea ajuta in caz ca vreau sa import/export. Problema este ca o data ce aduc marfa in tara, nu stiu cum sa fac desfacerea marfii.
Daca aveti nevoie de ceva produse din China pt care gasiti cumparator in tara, dati un mesaj poate ne asociem.

ideea e sa ai unde vinde si la un anumit pret. sursele de marfa sunt deobicei excedentare cererii.

#38
TheNewGuy

TheNewGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.01.2011
Ai perfecta dreptate Chinaman, e cam batatorit drumul asta cu adusul din China, dar cine stie......

#39
gabyanca

gabyanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 04.06.2010
ati gasit afacerea profitabila pe care o cautati? daca nu trimiteti-mi un pm si va voi sugera o afacere despre care eu personal cred ca nu mai are secret pt mine, dar nu dispun de 40-50mii euro caiptal de start. afacerea este de viitor si profitabila. nu incerc sa vand iluzii, doar ca nu cred ca ideile de afaceri cu sanse mari de succes se spun pe forum. asta e parerea mea. nu zic eu ca e 100% bine ce fac dar stiti cum e...cu cat mai inchis cu atat mai bine.

#40
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Tu vrei să-ți petreci sfâșitul de săptămână răspunzând la PM-uri ? :w00t:
Ori numai să-i vezi pe cei care afirmă că ar avea 50k disponibili ?

Io' zic să răspunzi la PM-uri, numai dacă au extras în attach :P

ps: cum se pune attach în PM ? ;)

#41
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Daca nu ai avut pina acum firma , si deci nu ai avut contact cu bugetarii din toate domeniile
EU te sfatuiesc sa nu incerci sa ti faci firma in ROMANIA.
Incearca ceva pe persoana fizica ( tractor cu accesorii,)

#42
vladimireuro

vladimireuro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.09.2007

 TheNewGuy, on 16th February 2011, 21:57, said:

Ai perfecta dreptate Chinaman, e cam batatorit drumul asta cu adusul din China, dar cine stie......

Si, ce? Nu e bine? Cu cat e mai batatorit, cu atat sunt mai putine necunoscute...

#43
airMan_23

airMan_23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.12.2005
cu o suma cuprinsa intre 30k si 50k euro va ajut eu sa obtineti profitul dorit.

Tip afacer comert electronic produse it si electronice sau haine accesorii incaltaminte dupa placul fiecaruia :) . Pentru detalii si plan afaceri astept pm.

#44
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 BIG2011, on 6th February 2011, 16:45, said:

Vreau sa iti multumesc pentru sugestii ; cred ca in cele din urma voi incepe o afacere in industria alimentara !
Cat despre cei care se intreaba ce inteleg eu prin "o afacere profitabila" , le raspund ca in opinia mea o afacere profitabila este o afacere care iti aduce cam 3 mii de euro profit pe luna .
Pentru acest profit chiar si mai mult :a da bani cu imprumut.

 TheNewGuy, on 12th February 2011, 14:48, said:

Dispun de o suma de bani cu care vreau sa incep o afacere.Am fost in China acum cativa ani, de asemeni am pe cineva acolo care m-ar putea ajuta in caz ca vreau sa import/export. Problema este ca o data ce aduc marfa in tara, nu stiu cum sa fac desfacerea marfii.
Daca aveti nevoie de ceva produse din China pt care gasiti cumparator in tara, dati un mesaj poate ne asociem.

Informeaza-te ce se cauta la noi sau EU.
Informeaza-te ce produse sunt cat de cat de calitate (produse chinezesti).
Inainte de a cumpara produse din China asigura-ti desfacerea aici (adica, intai adu mostre sau fa rost de ele, si vezi ce ar fi interesati sa cumpere comerciantii
de la noi, iar dupa ce ai comenzi ferme du-te la cumparaturi in China ca vei face bani frumosi).

#45
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

poadol said:

Pentru acest profit chiar si mai mult :a da bani cu imprumut...
Cred că nu ai înțeles întrebarea.
Se referea la profitul lui, nicidecum la cel al avocaților, executorilor...

#46
Vallyku

Vallyku

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.03.2011
poti sa iei in considerare si domeniul materialelor de constructii pentru ca acestea o sa mearga tot timpul,tot timpul se mai gaseste o casa de construit sau de renovat deci o investitie intr-un depozit in domeniul materialelor de constructii eu as zice ca este o afacere cu grad de risc mic si profit bunicel,mai ales daca gasesti un loc intr-o comuna cum este la noi si cel mai apropiat oras este la 60 de km,si sa deschizi un depozit en-gros de materiale de constructii de la care sa se aprovizioneze micile depozite si vanzari en-detail nu implica prea mare risc,la fel un domeniu nexploatat am obeservat ca este si cunicultura adica cresterea iepurilor,gandestete la o ferma de iepuri pentru carene si de ce nu,gandestete la un abator de sacrificare pentru ca romania nu cred ca exista vreunul,cu toate ca sunt foarte multi crescatori de acest gen.

#47
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009
ai putea sa incerci cu unul sau mai multe magazine alimentare, fast food-uri, etc.

#48
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 scaiba, on 10th April 2011, 10:32, said:

Cred că nu ai în?eles întrebarea.
Se referea la profitul lui, nicidecum la cel al avoca?ilor, executorilor...
Zicea de un capital de 30 - 40 de mii de Euro si de un profit de 3 mii pe luna, deci aproximativ
10% pe luna profit crede ca il poate obtine incepand din prima luna sau cum?
Cu timpul poate obtine si mai mult daca si numai daca reinvesteste in afacere.

Edited by poadol, 17 April 2011 - 17:28.


#49
daredan

daredan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2010
Deci? Dupa un an de zile, ce ai facut pana la urma? Care este secretul succesului?

#50
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
daca ii convertea in lei si ii punea la banca cu 7% avea 150.000 lei initial (am considerat 35.000 euro) si dobanda anuala era 10500 din care 16% e impozitul, adica scadem 1680 si ramane cu  8820 lei adica 735 lei/luna aprox 170 euro, risc 0, munca 0
magazinele alimentare dau faiment pe banda, e drept ca in unele zone sunt foarte dese, iar omul sarac bate si drum de o ora pentru 2-3 lei economie !

Edited by banat, 30 March 2012 - 09:45.


#51
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

 daredan, on 30th March 2012, 10:02, said:

Care este secretul succesului?
falimentul .......  :thumbup:

#52
slliver

slliver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.04.2012
hai sa stam de vorba dorim seriozitate maxima. echipa de profesionisti in vanzari cautam investitor pentru infintarea unei retele de distributie in Oltenia.Detinem un portofoliu de cca 1500 clienti activi si potentiali.castic mediu lunar 100000ron/brut [email protected]

#53
seche

seche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 11.06.2011

 BIG2011, on 3rd February 2011, 18:44, said:

Ce afacere profitabila pot sa incep cu aceasta suma de bani ? Doresc sa precizez faptul ca sunt din Piatra-Neamt si vreau sa exclud din start cafenelele deoarece sunt prea multe !

Va multumesc anticipat (orice idee este binevenita) !
o spaga .si dupa aia faci afaceri cu statul.dupa aia te obisnuiesti cu statul .la mititica. nu mult vreo 2-3 ani.da ramai cu un profit net de 2 lei.

#54
enabogdan

enabogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.04.2012

 TheNewGuy, on 12th February 2011, 14:48, said:

Dispun de o suma de bani cu care vreau sa incep o afacere.Am fost in China acum cativa ani, de asemeni am pe cineva acolo care m-ar putea ajuta in caz ca vreau sa import/export. Problema este ca o data ce aduc marfa in tara, nu stiu cum sa fac desfacerea marfii.
Daca aveti nevoie de ceva produse din China pt care gasiti cumparator in tara, dati un mesaj poate ne asociem.

Mai este valabil anuntul?
Am o experienta de 15 ani intr-un domeniu in care mi-a mers destul de bine, dar nu am avut posibilitatea sa ma extind, asta insemnand sa am propria tipografie sau sa import ceva diferit, dar mai ales foarte ieftin fata de ce mai exista pe piata. Mai multe detalii pe privat, daca mai este valabil

Pentru cei interesati de investitii: am propriile afaceri de 15 ani si am activat in mai multe domenii. Sunt interesat de una sau mai multe asocieri. Rog seriozitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate