Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bucuresti - Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Al_matadore

Al_matadore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 13.05.2008
Cum e mai bine sa merg ? Bucuresti -Timisoara - Arad - Oradea, stiu ca drumu e distrus rau acum Arad- Oradea.... asa ca ma gandeaam poate Deva - Oradea e mai bun ?? Cine stie ? Merita ?

Edited by Al_matadore, 31 January 2011 - 21:51.


#2
bogdaniumm

bogdaniumm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 27.06.2010

 Al_matadore, on 31st January 2011, 21:50, said:

Cum e mai bine sa merg ? Bucuresti -Timisoara - Arad - Oradea, stiu ca drumu e distrus rau acum Arad- Oradea.... asa ca ma gandeaam poate Deva - Oradea e mai bun ?? Cine stie ? Merita ?

Bucuresti-Ploiesti-Brasov-Tg Mures-Cluj-Oradea.
In vara a fost f bun.

#3
loveatv

loveatv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.05.2009
Cum spunea colegul de mai sus e bine.

Prin Arad e nasol drumu

Edited by loveatv, 31 January 2011 - 22:09.


#4
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Sibiu-Alba Iulia-Cluj-Oradea

#5
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Deva-Oradea e foarte rau.
Ai si varianta Bucuresti-Pitesti-Rm. Valcea-Sibiu-Alba Iulia-Turda-Cluj Napoca-Oradea care am impresia ca e mai scurta cu vreo 50 km fata de ruta recomandata de @bogdaniumm insa si eu spun ca ruta lui e cea mai ok.

#6
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Confirm deva-oradea drumul nashpa....am fost acum 2 saptamani,la fel si arad-oradea.Recomand variantele de mai sus...ori prin valcea-sibiu-alba-cluj-oradea sau ploiesti-brasov-tg mures-cluj-oradea.
Din campia turzii si pana la Gilau ai autostrada

#7
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
Daca alegi variantele cu autostrada de pe langa Cluj, sa ai grija la iesire din Alesd inspre Oradea. De rev erau cratere pe 3-4 km pe ambele sensuri. Nu stiu daca le-au mai carpit, dar in fiecare iarna am prins gropi mari in zona aia, si acum cu gerurile astea sansele sa fie si mai multe gropi sunt mai mari. Oare fiind drum drept de dat talpita le lasa pe post de denivelari pt reducerea vitezei?  :rolleyes:


Acum o luna am fost Cluj - Praid, ok drumul  si Cluj- Sibiu ok. Cluj- Oradea ok cu exceptia Alesd si cateva gropi pe serpentine. Daca alegi una din variantele pe langa Cluj, ocolesti Alba Iulia pe centura, Tg Mures pe la Ungheni, Campia Turzii - Turda - Cluj - autostrada. Am prins radar mai mereu in Sibiu iesire spre Cluj - la benzinarie, in Teius mai mult la linie continua, Aiud radar din cand in cand,  radar prin Ludus si Iernut. Inspre Oradea la Alesd mai stau, apoi la fabrica Cola - Sacadat cred- acum mi se pare ca s-a inchis dar ai limita de 50 si peisajul te cam face sa dai talpa. Sibiu-Valcea am prins de cateva ori in Talmaciu centru' la o trecere de pietoni unde e limita de 30. Si in rest cum ti-a fi norocu' :D Nu fac zilnic drumurile astea, dar sunt zone unde sunt cu ochii in 4.

#8
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Cea mai buna ruta de a ajunge de la Bucuresti la Oradea este:
Bucuresti-Ploiestii-Rm.Valcea-Sibiu-Alba Iulia-Cluj-Oradea
Ai doua autostrazi de laBucuresti  - Ploiesti, si de la Turda la Gilau, depinde cum ai noroc de trafic pe Valea Oltlui..in rest este cea mai buna ruta.

#9
presario21

presario21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.08.2010

 tiriflisca, on 1st February 2011, 12:16, said:

Cea mai buna ruta de a ajunge de la Bucuresti la Oradea este:
Bucuresti-Ploiestii-Rm.Valcea-Sibiu-Alba Iulia-Cluj-Oradea
Ai doua autostrazi de laBucuresti  - Ploiesti, si de la Turda la Gilau, depinde cum ai noroc de trafic pe Valea Oltlui..in rest este cea mai buna ruta.

In loc de "Ploiesti" e "PITESTI"
:coolspeak:

#10
Al_matadore

Al_matadore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 13.05.2008
Multumesc mult pentru ajutor baieti.

Aleg varianta Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Sibiu-Alba Iulia-Cluj-Oradea :rolleyes:


   Seara buna !

#11
andreiask

andreiask

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.07.2007
Buna seara. E un topic vechi de 5 ani, dar am nevoie de o parere. Urmeaza sa plec Bucuresti-Oradea, si as dori o recomandare privind ruta cea mai optima. Multumesc!

#12
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Baga pe Waze si te duce foarte bine ... traseul de mai sus e valabil si acum (Pitesti - Valcea - Sibiu -Cluj).

#13
andreiask

andreiask

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.07.2007
Mersi fain shymano ! :)

#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am facut drumul asta, Buc-Şuncuiuş-Buc, in toamna, plecat duminica dimineata si venit luni dimineata. 8 ore la dus, 7 la intors (nu recomand stilul de mers pe care l-am "folosit eu" Posted Image ). Dar, atata timp cat eu am putut merge cu 190-195 km/h, inseamna ca drumul a fost bun, altfel nu as fi putut merge asa. Nu cred sa se fi stricat in asa hal pana acum ...

#15
dany_boy7

dany_boy7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.10.2011
Salut,
Saptamana viitoare trebuie sa ajung in Oradea, ce traseu este mai bun, d.p.d.v al traficului si asfalt,  Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu - Alba Iulia - Cluj - Oradea sau Bucuresti - Ploiesti - Brasov - Tg. Mures - Cluj - Oradea ?
O sa plec in cursul saptamanii din Bucuresti
Multumesc

#16
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
Pana la urma, in anno domini 2017, care e cea mai rapida ruta? Via Sibiu-Cluj sau via Sibiu-Deva? Nu ma intereseaza distanta, cea mai rapida sa fie.

#17
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Mai e cineva pe topicul asta?

Vreau sa ma intorc Oradea Buc de 1 iunie - petrec acolo mini vacanta si revin cu puhoiul. Cam cat ar putea dura drumul spre casa - e duminica, mini vacanta etc?

Merita fragmentat?

#18
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Eu când am făcut drumul asta tot duminica, m-am oprit la Bușteni sa ma odihnesc. Eram deja prea obosit și când am văzut coloana care abia se tara nu am mai avut energia necesara și concentrarea sa o țin asa pana la București. Am oprit în Bușteni, am găsit imediat pe booking ceva decent și am dormit pana pe la 4 dimineața.

Edited by Kokoshmare, 20 May 2018 - 21:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate