Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

PAMUKALE

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#1
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Pt toti colegii care au fost la Pamukale,ce hotel imi recomandati?Cu multumiri

#2
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View PostJidanu, on 30th January 2011, 14:36, said:

Pt toti colegii care au fost la Pamukale,ce hotel imi recomandati?Cu multumiri
In 2009 am stat la Melrose House si ne-a placut. Mancarea a fost super buna si nu a fost scump. Insa nu lua Stone Suit-patul a fost rotund si nu ni s-a parut comod din aceasta cauza, mai ales ca sotul meu e inalt si nu incapea prea bine in el.

#3
andrusel

andrusel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.08.2007
@chrismo ..ce distanta era de la hotel pana la intrarea in Pamukale ?Puteai sa mergi si pe jos sau era musai cu masina ?mersi

#4
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006
si eu tot la melrouse house am stat in 2010.
diastanta pana la rezervatie este de 1 km.
jos, chiar la intrarea in rezervatie se construia un complex turistic ce cred ca vara asta va fi gata.
parea ceva de proportii.

mancarea la melrouse house a fost buna insa doar felul doi am mancat ais a costat cat cazarea: 50 de euro pt 4 persoane.

#5
andrusel

andrusel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.08.2007
Micul dejun era ok ?Aveai ce sa alegi ceva ca sa mananci dimineata ?mersi

#6
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postchrismo, on 31st January 2011, 00:35, said:

In 2009 am stat la Melrose House si ne-a placut. Mancarea a fost super buna si nu a fost scump. Insa nu lua Stone Suit-patul a fost rotund si nu ni s-a parut comod din aceasta cauza, mai ales ca sotul meu e inalt si nu incapea prea bine in el.
Va multumesc pt raspuns si ar mai fi una:Daca hotelul are parcare si daca este pazita?MS

#7
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
si cam ce preturi aveau cei de la melrose?

#8
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006
hotelul este de fapt un hotel de mici dimensiuni, o afacere de familie.
a costat 25 de euro/camera/noapte si da, micul dejun era bun(mult peste pretul camerei de 25 de euro/noapte) si consta din vreo cateva meniuri fixe la alegere.
masina ti-o lasi in fata curtii si stati linistiti, poti sa mergi si cu bentley continental gt si nu se ia nimeni de masina ta in turcia.

Edited by marius teo, 31 January 2011 - 16:12.


#9
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postmarius teo, on 31st January 2011, 16:11, said:

hotelul este de fapt un hotel de mici dimensiuni, o afacere de familie.
a costat 25 de euro/camera/noapte si da, micul dejun era bun(mult peste pretul camerei de 25 de euro/noapte) si consta din vreo cateva meniuri fixe la alegere.
masina ti-o lasi in fata curtii si stati linistiti, poti sa mergi si cu bentley continental gt si nu se ia nimeni de masina ta in turcia.
Va multumesc mult de promtitudine,o sa fac o rezervare pt o noapte(noapte intermediara)intr e un sejur de 3 zile in Kusadasi,hotel Surmeli Efes si 6 zile in Side,hotel Saray Regency.Vrem sa profitam la maxim de frumosul peisaj al zonei si sa nu ne grabim pt ca suntem in vacanta,nu?

#10
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postandrusel, on 31st January 2011, 08:17, said:

@chrismo ..ce distanta era de la hotel pana la intrarea in Pamukale ?Puteai sa mergi si pe jos sau era musai cu masina ?mersi
Si pt.Jidanu, acelasi raspuns: v-a dat Marius toate detaliile. Distanta, intr-adevar, cam 1km, dar noi am mers cu masina. La micul dejun te saturai. Oricum, seara am luat ceva de genul specialitatea casei, care ne-a placut, o sticla de vin si am platit cam 25-30e, daca mai tin bine minte (dar asta se intampla in 2009). In legatura cu masina, stati linistiti,  nu ne-a zgariat-o nimeni. Altfel nu va recomandam hotelul. Si inca ceva: gazdele vorbesc ff bine engleza. Daca va faceti rezervarea printr-un site specializat (gen booking, venere, etc.) sa aveti la voi rezervarea tiparita, pt. ca preturile difera in functie de data la care ati facut rezervarea si va incaseaza la pretul respectiv.

Edited by chrismo, 31 January 2011 - 23:51.


#11
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postchrismo, on 31st January 2011, 23:48, said:

Si pt.Jidanu, acelasi raspuns: v-a dat Marius toate detaliile. Distanta, intr-adevar, cam 1km, dar noi am mers cu masina. La micul dejun te saturai. Oricum, seara am luat ceva de genul specialitatea casei, care ne-a placut, o sticla de vin si am platit cam 25-30e, daca mai tin bine minte (dar asta se intampla in 2009). In legatura cu masina, stati linistiti,  nu ne-a zgariat-o nimeni. Altfel nu va recomandam hotelul. Si inca ceva: gazdele vorbesc ff bine engleza. Daca va faceti rezervarea printr-un site specializat (gen booking, venere, etc.) sa aveti la voi rezervarea tiparita, pt. ca preturile difera in functie de data la care ati facut rezervarea si va incaseaza la pretul respectiv.
Eu vreau sa fac rezervarea acum pt Sept.crezi ca o sa am probleme fiind perioada destul de mare?

#12
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View PostJidanu, on 1st February 2011, 04:11, said:

Eu vreau sa fac rezervarea acum pt Sept.crezi ca o sa am probleme fiind perioada destul de mare?
Si noi am rezervat prin februarie pt. octombrie si nu am avut probleme.

#13
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postchrismo, on 1st February 2011, 07:31, said:

Si noi am rezervat prin februarie pt. octombrie si nu am avut probleme.
Multumesc mult

#14
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006
cateva poze.
in prima, este constructia complexului de la baza rezervatiei. chiar sunt curios ce este acum acolo.

PS
cadana era de poveste

Attached Files


Edited by marius teo, 01 February 2011 - 19:25.


#15
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Vara 2010 am fost si eu la mult laudatul Melrose Allgau parca îi spunea,atmosfera rurala  fara parcare cu preturi maricele fata de ce oferea...noi am dat pt. 2 adulti si un copil de 8 ani 80 TL cu mic dejun.Camera era fff mica si avea un pat dublu si unul mai mic  cu vedere in spate plin de tantari.AC facea ca toti dracii daca te incumetai sa-i dai drumul iar daca deschideai usa incepeau tantarii.
Noi am mancat in centru ca la astia nu ne-am incumetat, are 5-6 mese afara si e o aglomeratie de nu mi-o explic, piscina era in  fata langa poarta cu apa infecta verzuie,micul dejun ffff slabut ceva parizer vestejit,niste branza si paine prajita data prin ou,nu cereale,nu lapte...doar ceai la plic alaturi de ness cred in borcan.Asta e realitatea, fata de Kuccukuyu la Aydin motel e diferenta mare,parerea mea este ca e un minihotel de evitat.
O poza cu mine,pe acolo:

Attached Files


Edited by RamboX, 01 February 2011 - 19:26.


#16
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006
hei, pamukkale este un mic orasel.
ce conditii vrei sa gasesti la un pret de 25 de euro pe noapte  ?! hotelul este decent si nu e dubiu, insa trebuie sa luam in calcul si pretul.
am intrat pe multe site-uri cu review-uri, si acel hotel este in top peste tot. hotelurile in pamukkale sunt modeste si accesibile dar ala este orasul si nu ai ce face.
cu tantarii am avut si noi probleme.

pt pretentiosi, exista la denizli (10 km distanta) hoteluri de 5 stele la 150  de euro.

Edited by marius teo, 01 February 2011 - 19:38.


#17
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postmarius teo, on 1st February 2011, 19:19, said:

cateva poze.
in prima, este constructia complexului de la baza rezervatiei. chiar sunt curios ce este acum acolo.

PS
cadana era de poveste
Superbe fotografiile,abia astept sa vina Septembrie.Multumesc mult.

#18
florin04

florin04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 19.08.2009
Pentru cei carora le place atat Pamukkale, cat si berea Efes:

noroc si sanatate !

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate