Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Administrarea suplimentelor

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
cosmin691

cosmin691

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2012
Salut. puteti sa imi spuneti si mie cum sa iau xplode+creatina(pastile)+glutamina(pastile)
modul de administrare (cand fac sala,in zilele cand nu fac)

multumesc

#74
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
RTFM!

#75
cosmin691

cosmin691

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2012

 rasistu, on 26th March 2012, 17:52, said:

RTFM!

frate intreb doar pt ca sunt foarte succinti pe eticheta,gen" 6 pe zi la mese"
nu spun exact cum sa le iei ,si poti sa iti nenorocesti ficatu

#76
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 cosmin691, on 26th March 2012, 17:34, said:

Salut. puteti sa imi spuneti si mie cum sa iau xplode+creatina(pastile)+glutamina(pastile)
modul de administrare (cand fac sala,in zilele cand nu fac)

multumesc

De ce sa iei XPlode si Creatina ???
Dimineata 3 pastile (3 grame), pranz 3 pastile (3 grame), inainte de antrenament XPlode, seara 3 pastile (3 grame)...cam multa creatina...
Mai bine iei doar Creatina sau doar XPlode

#77
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Ia cat scrie pe cutie, nu scrie acolo degeaba.

Creatina mai mult de 5g pe zi nu are rost sa iei pentru ca excesul il pisi. Cam 4-5 g poate corpul sa asimileze intr-o zi. Creatina dupa antrenament si in zilele de pauza se poate lua.

#78
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Revin cu o mica intrebare. Ieri i-am dat unui prieten de al meu o portie de ProGainer de la mine. Mi-a zis ca nu au trecut 3 ore si a avut diaree? E posibil sa fie de la proteine? Daca e de la ele, se poate face ceva? Inca o mica intrebare....chiar daca are diaree, se asimileaza ceva din ele pana sa fie "date afara",nu?
Mentionez ca eu n-am avut niciodata probleme de la suplimentul asta. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

#79
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 PS2RO, on 26th March 2012, 20:59, said:

Revin cu o mica intrebare. Ieri i-am dat unui prieten de al meu o portie de ProGainer de la mine. Mi-a zis ca nu au trecut 3 ore si a avut diaree? E posibil sa fie de la proteine? Daca e de la ele, se poate face ceva? Inca o mica intrebare....chiar daca are diaree, se asimileaza ceva din ele pana sa fie "date afara",nu?
Mentionez ca eu n-am avut niciodata probleme de la suplimentul asta. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!


Luand o singura data nu iti poti da seama, parerea mea... Poate a mai mancat ceva inainte... poate a mancat ceva dupa administrare.
Eu am folosit si ProMass, ProGainer, acum folosesc GiantProMass tot de la PN si nu am avut niciodata asemenea problema.

#80
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Am vorbit cu el si a zis ca a mai avut problema asta si cu alte suplimente. Eu chiar sunt curios daca se poate trata cumva chestia asta si daca se asimileaza ceva din proteine chiar daca faci diaree.

#81
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

 PS2RO, on 26th March 2012, 16:01, said:

Am vorbit cu el si a zis ca a mai avut problema asta si cu alte suplimente. Eu chiar sunt curios daca se poate trata cumva chestia asta si daca se asimileaza ceva din proteine chiar daca faci diaree.

Daca doar face diaree atunci cand a luat suplimenteul nu e o problema. Tot se asimileaza insa ar fi bine ca data viitoare sa ia altceva care sa nu-i mai produca disconfort.

#82
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011
Va salut! M-au sfatuit recent niste tovarasi sa iau dupa sala ceva suplimente de refacere. Mi-au recomandat glutamina (praf) sau aminoacizi (lichid sau comprimate). Vin aici si va rog sa ma sfatuiti ce anume este mai bine sa aleg. Precizez ca fac 3 antrenamente pe saptamana a cate o ora jumatate fiecare.

V-as mai ruga, daca se poate, sa-mi explicati de exemplu, in cazul glutaminei acesteia (banuiesc ca majoritatea cunosc despre ce este vorba in imagine) cu ce cantitate de apa se consuma, la cat timp dupa antrenament, se pot lua si in timpul zilelor de odihna s a m d.
Aceleasi nelamuriri si in cazul aminoacizilor.
Apreciez orice sfat!
Multumesc!
PS. Scuze c-am postat si la rubrica suplimente, dar nu mi-a raspuns nimeni acolo. Poate am mai mult nororc aici! :D

Edited by vlad29marko, 01 August 2012 - 21:07.


#83
nutriland

nutriland

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.07.2012
Salut, Glutamina este un aminoacid anticatabolic care se poate administra dimineata pe stomacul gol, inainte de antrenament, dupa antrenament, seara inainte de culcare ,insa , eficienta maxima o are dupa antrenament si inainte de culcare.
   Produsul de care ai intrebat contine (sper sa nu ma insel) 5g de glutamina per pliculet si il poti dizolva in cata apa vrei in functie de gust(200, 300 ml apa).

#84
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 nutriland, on 3rd August 2012, 23:06, said:

Salut, Glutamina este un aminoacid anticatabolic care se poate administra dimineata pe stomacul gol, inainte de antrenament, dupa antrenament, seara inainte de culcare ,insa , eficienta maxima o are dupa antrenament si inainte de culcare.
   Produsul de care ai intrebat contine (sper sa nu ma insel) 5g de glutamina per pliculet si il poti dizolva in cata apa vrei in functie de gust(200, 300 ml apa).
Multumesc! Voi tine cont!

#85
Punish3r

Punish3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 31.01.2008
Salutare , astazi am cumparat ZMB6 . Imi poate spune si mie cate ar trebui sa iau inainte de culcare ? Pe flacon scrie 2 , pe forumuri citisem de 3 la barbati . Si ce parere aveti despre produs ? E bun de ceva ?

Edited by Punish3r, 16 January 2013 - 18:46.


#86
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

 Punish3r, on 16 ianuarie 2013 - 18:46, said:

Salutare , astazi am cumparat ZMB6 . Imi poate spune si mie cate ar trebui sa iau inainte de culcare ? Pe flacon scrie 2 , pe forumuri citisem de 3 la barbati . Si ce parere aveti despre produs ? E bun de ceva ?

Tu mai intai cumperi si dupa aia intrebi daca e bun de ceva?
Daca n-ai facut asta inainte, foloseste suplimentul si vino si spune-ne tu.

#87
msmp321

msmp321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.05.2015
Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva??Posted Image Posted Image cam cat timp ar trebui sa iau creatina ca sa obtin niste rezultate wow?? Ar trebui sa o combin si cu altceva? Multumesc!Posted Image

#88
Fender_Tremolo

Fender_Tremolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.11.2016

 foca28, on 26 martie 2012 - 19:23, said:

Ia cat scrie pe cutie, nu scrie acolo degeaba.

Creatina mai mult de 5g pe zi nu are rost sa iei pentru ca excesul il pisi. Cam 4-5 g poate corpul sa asimileze intr-o zi. Creatina dupa antrenament si in zilele de pauza se poate lua.

Creatina se poate lua la orice ora din zi sau noapte.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate