Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

VENOSA BEACH RESORT DIDIM

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#55
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Pe mine ma intereseaza  f mult sa fie plaja si apa cat mai placute (ma duc la mare nu la piscina). Din poze si din raspunsul lui Rott mi se pare ca acest punct ar fi ok. Stiti cumva cum e temperatura in Didim fata de Antalya, unde am fost anul trecut in plin sezon si era f cald?

#56
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbreadband, on 18th May 2011, 12:54, said:

Pe mine ma intereseaza  f mult sa fie plaja si apa cat mai placute (ma duc la mare nu la piscina). Din poze si din raspunsul lui Rott mi se pare ca acest punct ar fi ok. Stiti cumva cum e temperatura in Didim fata de Antalya, unde am fost anul trecut in plin sezon si era f cald?

temperatura in general e cum vrea Allah / D-zeu / etc. :thumbup:

#57
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010
Venosa la banii pe care ii dai/dati/dau e miez...singurul minus pe care l-as gasi, si e normal ca deabia s-a deschis, ar fi lipsa vegetatiei...care e "must" pentru Turcia (dupa parerea mea). Dar cum e ieftin sarim peste aspectul asta(oricum e mai bine decat la mamaia, saturn, sau nisipuri...am incredere mare in turci)...sper sa pot fugii de la munca pentru macar 7 zile acolo. Asa cum spune Rott: nu mergeti in inspectie, mergeti in vacanta..si daca nu va convine mergeti la shaorma in mamaia :))

#58
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdaidai1, on 18th May 2011, 23:26, said:

Venosa la banii pe care ii dai/dati/dau e miez...singurul minus pe care l-as gasi, si e normal ca deabia s-a deschis, ar fi lipsa vegetatiei...care e "must" pentru Turcia (dupa parerea mea). Dar cum e ieftin sarim peste aspectul asta(oricum e mai bine decat la mamaia, saturn, sau nisipuri...am incredere mare in turci)...sper sa pot fugii de la munca pentru macar 7 zile acolo. Asa cum spune Rott: nu mergeti in inspectie, mergeti in vacanta..si daca nu va convine mergeti la shaorma in mamaia :) )
pai doar kebabul si saorma iti "mentine" forma - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dfF4_r4hxcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
Petrica_N

Petrica_N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.01.2009

View Postrottweiler2007, on 19th May 2011, 07:45, said:

pai doar kebabul si saorma iti "mentine" forma - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dfF4_r4hxcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Rott te rog spune-mi cum este "kebabul si saorma" in Mahmutlar,cum e locul,oamenii,vremea in iunie? Thanks. :console:

#60
madlen

madlen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.03.2010
Pt. Rott,
       Am vazut toate pozele si inregistrarile video si acum ,parca imi pare rau ca, nu am rezervat Venosa,insa, am o problema cu vantul, ca si la Bodrum ,cam bate.
       Ce zici de Eftalia? Am vazut pozele, resortul degajat, dar la piscine si Aqua cam inghesuiala.
  Multumim, Rott. pt. detalii,oricum f. folositoare.

#61
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmadlen, on 27th May 2011, 15:17, said:

Pt. Rott,
       Am vazut toate pozele si inregistrarile video si acum ,parca imi pare rau ca, nu am rezervat Venosa,insa, am o problema cu vantul, ca si la Bodrum ,cam bate.
       Ce zici de Eftalia? Am vazut pozele, resortul degajat, dar la piscine si Aqua cam inghesuiala.
  Multumim, Rott. pt. detalii,oricum f. folositoare.
nu mi.a placut eftalia ! dar aici e topicul despre venosa

#62
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008

View Postminnie2007, on 13th March 2011, 15:45, said:

Am gasit aici niste poze facute pe 21 feb 2011:http://dandsiy2009.blogspot.com/ . Pe 2 iunie va transmit stiri de la fata locului :peacefingers: .

Azi e 2 iunie, asteptam vesti...  :)

#63
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postbreadband, on 2nd June 2011, 15:59, said:

Azi e 2 iunie, asteptam vesti...  :)
Am ajuns pe la 15,30, am facut o tura pe-aici si scurt, ca ma asteapta lumea la masa, :rolleyes: camere super, piscina mare, apa marii buna, ce-am mancat in viteza -super, singurul lucru care nu e ok e intrarea in apa, dupa cativa metri sunt niste bolostanci...Continuarea dupa cina sau maine dimineata.

#64
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postminnie2007, on 2nd June 2011, 17:50, said:

Am ajuns pe la 15,30, am facut o tura pe-aici si scurt, ca ma asteapta lumea la masa, :rolleyes: camere super, piscina mare, apa marii buna, ce-am mancat in viteza -super, singurul lucru care nu e ok e intrarea in apa, dupa cativa metri sunt niste bolostanci...Continuarea dupa cina sau maine dimineata.

Vacanta frumoasa minnie2007 si la cat mai multe relatari de la fata locului :thumbup: , asta daca iti poti rupe cateva minute de la distractie.

#65
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postdaidai1, on 2nd June 2011, 20:19, said:

Vacanta frumoasa minnie2007 si la cat mai multe relatari de la fata locului :thumbup: , asta daca iti poti rupe cateva minute de la distractie.
   Asaaa....am fost la cina, mancare multa, salate, mancaruri gatite, fructe( slabut), deserturi mediocre, si atentie: coada mare la gratare si cartofi prajiti.Am stat la masa de la 8 la 8,35 si coada aia s-a mentinut.Eu n-am vazut ce era pe gratar, am zarit niste peste si o bucata mica de carne in farfuria unui copil care iesea de la coada. N-am avut chef sa mai stau pe-acolo asa ca nu mi-am dat seama la ce ora este mai bine sa servim cina. Am facut rezervare la restaurantul a la carte cu sea-food, mergem maine seara. Sambata este inchis la toate restaurantele a la carte, asa ca am negociat putin cu domnisoara de la guest relations pentru ca rezervarile se fac intre orele 11 si 13.Noi plecam duminica la Marmaris si nu am fi mai putut merge in alta seara.Maine  promit sa explorez toata plaja (e foarte mica), am stat doar vreo 20 de minute si am intrat in apa doar intr-o parte a ei.Este aici un cort traditional unde se fac gozleme, mai au prajiturele acolo si fursecuri, saratele, ayran, sucuri, nectar, etc. Mai este si un fast-food unde servesc pizza, paste, hamburgeri, fripturi, etc. Acum despre bauturi:  au gin, whisky, votca si yeni raki, barbatii din grupul nostru au spus ca nu sunt botezate, berea este Efes- deci buna, :thumbup: , vinurile sunt bune.
  Personalul: foarte amabili toti, eficienti la check-in, ne-au cazat in cateva minute.Uf... sunt cam obosita, va mai povestesc maine, mai intrebati-ma si voi daca va intereseaza ceva de pe-aici.

@daidai, multumesc pentru urari , promit sa mai scriu.
  Rott, multumesc pentru garden room :arigato: .

#66
moris1977

moris1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.12.2009

View Postminnie2007, on 2nd June 2011, 21:04, said:

Asaaa....am fost la cina, mancare multa, salate, mancaruri gatite, fructe( slabut), deserturi mediocre, si atentie: coada mare la gratare si cartofi prajiti.Am stat la masa de la 8 la 8,35 si coada aia s-a mentinut.Eu n-am vazut ce era pe gratar, am zarit niste peste si o bucata mica de carne in farfuria unui copil care iesea de la coada. N-am avut chef sa mai stau pe-acolo asa ca nu mi-am dat seama la ce ora este mai bine sa servim cina. Am facut rezervare la restaurantul a la carte cu sea-food, mergem maine seara. Sambata este inchis la toate restaurantele a la carte, asa ca am negociat putin cu domnisoara de la guest relations pentru ca rezervarile se fac intre orele 11 si 13.Noi plecam duminica la Marmaris si nu am fi mai putut merge in alta seara.Maine  promit sa explorez toata plaja (e foarte mica), am stat doar vreo 20 de minute si am intrat in apa doar intr-o parte a ei.Este aici un cort traditional unde se fac gozleme, mai au prajiturele acolo si fursecuri, saratele, ayran, sucuri, nectar, etc. Mai este si un fast-food unde servesc pizza, paste, hamburgeri, fripturi, etc. Acum despre bauturi:  au gin, whisky, votca si yeni raki, barbatii din grupul nostru au spus ca nu sunt botezate, berea este Efes- deci buna, :thumbup: , vinurile sunt bune.
  Personalul: foarte amabili toti, eficienti la check-in, ne-au cazat in cateva minute.Uf... sunt cam obosita, va mai povestesc maine, mai intrebati-ma si voi daca va intereseaza ceva de pe-aici.

@daidai, multumesc pentru urari , promit sa mai scriu.
  Rott, multumesc pentru garden room :arigato: .


Salut,
Te rog spune-mi daca au net wi-fi sau doar la receptie? Vreau sa stiu daca merita sa car laptop-ul dupa mine .
Merci.

#67
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postmoris1977, on 2nd June 2011, 23:55, said:

Salut,
Te rog spune-mi daca au net wi-fi sau doar la receptie? Vreau sa stiu daca merita sa car laptop-ul dupa mine .
Merci.
Doar la receptie.

#68
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@MINNIE2007

ce e aia garden room? toate camerele de la venosa au vedenie la mare, nu exista camere garden acolo

#69
vali911

vali911

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.06.2010
Toboganele sunt de adulti sau doar de copii?
Si cam ce are prin statiune?magazine,bazar pentru plimbare-cumparaturi.

#70
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postrottweiler2007, on 3rd June 2011, 08:26, said:

@MINNIE2007

ce e aia garden room? toate camerele de la venosa au vedenie la mare, nu exista camere garden acolo
Este un grup de vreo 10 camere aproare de pontonul cu echipament pentru sporturile acvatice, tot cu vedere la mare,pe un singur nivel, cum sunt acelea de la Kustur care sunt langa receptie, sunt mai exclusiviste, eu multumeam pe bune, cei de la receptie m-au cazat acolo numai pe mine. Se iese din camera direct pe plaja, este superb, pana la plaja sunt vreo 10 metri de gazon. Este separat de hotel, nu este galagie de la piscina, e bine tare.

View Postvali911, on 3rd June 2011, 14:32, said:

Toboganele sunt de adulti sau doar de copii?
Si cam ce are prin statiune?magazine,bazar pentru plimbare-cumparaturi.
Sunt si pentru adulti. Acum merg la plimbare, n-am iesit in statiune pana acum.


View Postrottweiler2007, on 3rd June 2011, 08:26, said:

@MINNIE2007

ce e aia garden room? toate camerele de la venosa au vedenie la mare, nu exista camere garden acolo
Cei de la receptie mi-au spus ca acelea sunt garden-room, nu le-am botezat eu asa.

#71
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postminnie2007, on 3rd June 2011, 14:47, said:

Este un grup de vreo 10 camere aproare de pontonul cu echipament pentru sporturile acvatice, tot cu vedere la mare,pe un singur nivel, cum sunt acelea de la Kustur care sunt langa receptie, sunt mai exclusiviste, eu multumeam pe bune, cei de la receptie m-au cazat acolo numai pe mine. Se iese din camera direct pe plaja, este superb, pana la plaja sunt vreo 10 metri de gazon. Este separat de hotel, nu este galagie de la piscina, e bine tare.


Sunt si pentru adulti. Acum merg la plimbare, n-am iesit in statiune pana acum.



Cei de la receptie mi-au spus ca acelea sunt garden-room, nu le-am botezat eu asa.
habar nu aveam de vilele alea de pe plaja, nici macar nu exista preturi contractual pt asa ceva, eu am cerut doar un cos cu fructe si un buket de flori pt liderul grupului tau pt ca gratuitate nu am reusit sa-ti obtin....ia fa niste poze cu vilele alea, sint curios tare si probabil si ceilalti de pe aici

#72
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
@MINNIE2007

Inteleg ca in apa sunt pietre? Pe toata lungimea, nu ai gasit vreo zona mai ok? Insist pt ca imi place mai mult marea decat piscina si vreau sa nu am acest stress.
Multam anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate