Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

DVD DivX Player Panasonic

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#217
zerobit

zerobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 11.10.2008
- am facut o prostie: firmware la un Panasonic DVD S53....dupa asta nu mai raspunde la comenzi :angry:
- as dori daca stie cineva cum ajung iar la firmware original :worthy:
- respectiv era S23B393 iar dupa  S23B402
- va multumesc !

#218
vlase_andrei7

vlase_andrei7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2007
As vrea sa cumpar un dvd panasonic S33e-k, daca poate sa-mi spuna cineva o parere despre el ii sunt recunascator.

#219
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Citeste macar ultimele 10 posturi din acest thread. Ce scrie despre S53 e valabil si pentru al tau S33.

enjoy,
Mtz

#220
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
plasma panasonic pv80 si sistemul HC PT550; conectate printr-un cablu HDMI...vechime 5 luni

problema no.1 nu imi citeste toate subtitrarile; sunt unele subtitrari fie str,  txt sau sub..care nu le vrea in ruptul capului; oare de ce?
problema n0.2 de curand mi-a facut o faza ca nu a mai redat imagine pe tv; a trebuit sa scot cablu de cateva ori, mutat in diferite mufe (am 3 hdmi-uri la tv) si si-a revenit, se auzea sonorul dar imagine lipsa! o fi din cauza faptului ca era pe 1080i? mai pateam asa cateodata in mijlocul filmului, cand ma lasa fara imagine! ruland un film de pe stick usb, format avi

#221
zerobit

zerobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 11.10.2008
Foloseste cablu HDMI Panasonic....este specificat in manual! La fel am patit si eu <_<
Subtitrarile trebuie sa fie EXACT ca si nume cu filmul / mai putin extensiile, respectiv Film avi & FILM sub ; FILM srt   etc.
Extensiile nu trebuie sa le scrii tu / stie calc ce sa faca!....tu doar redenumeste subtitrarea la fel cu filmul.

Edited by zerobit, 26 December 2008 - 16:42.


#222
v11

v11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.11.2006
Domnilor.... sa ma ajute cineva sa-i fac un update la firmware la acest DVD Panasonic SC-PT160....am n evoie de un firmware, daca se poate, s-au o adresa de unde sa iau, ca sincer eu am tot cautat cu google si nu am gasit pentru modelul asta...Problema e ca nu citeste numai dvd-urile pe care le vrea el, adica, nu toate dvd-urile merg si nici div-x nu merg toate, si m-am gandit ca poate se rezolva cu un update de soft.

  Va multumesc...

Attached Files

  • Attached File  DVD.rar   1.97MB   27 downloads

Edited by v11, 08 January 2009 - 12:04.


#223
zerobit

zerobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 11.10.2008
De regula Panasonic are cod regiune ptr DVD-uri.
Exista pe spate un glob pamantesc cu o cifra...acela este codul de regiune DVD care stie sa citeasca aparatul.
Nu te sfatuiesc sa incerci modificare firmware / eu am stricat un S53 :angry:
DivX-urile ar trebui sa mearga...dar atentie la calitate, nu suporta chiar orice.

Edited by zerobit, 09 January 2009 - 17:05.


#224
v11

v11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.11.2006
@ zerobit


  Da asa este cu codul de regiune, mersi.... chestia este asa cum am mai spus ca unele div-x nu le citeste si unele dvd-uri..... eu as fi vrut sa citeasca tot. :D  Adica daca e brand Panasonic am crezut ca stie tot .... asta e, mai bine luam un   ...No Name.... asta sigur stie sa citeasca tot si costa 140 Ron. acuma am vazut la un magazin cu de astea ieftine.. Acuma treaba e facuta.    

Mersi mult  pentru Raspuns.

br

#225
piticupl

piticupl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2009
Am ajuns la concluzia ca este bun doar de ascultat muzica si radio pe el.Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum fac un upgrade la el si de unde il iau.In stadiul care este acum l-as arunca pe geam.Nu recomand la nimeni dvd panasonic

#226
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
http://www.dcevoluti...x...&Itemid=113

eu i-am facut upgrade de firmware ( am la fel caal tau)

merg cam orice fel de dvd uri, inclusiv cele cu mp3. pana la upgrade nu citea decat cd uri cu mp3, acum merg si dvd uri.

#227
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
E OK pt DVD, dar CATASTROFA la DivX!

#228
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postviceroy56, on Feb 23 2009, 22:57, said:

E OK pt DVD, dar CATASTROFA la DivX!

singura buba la divx ar fi fontul mic la subtitrari. dar am inteles ca se poate rezolva soft inainte de scrierea pe disc

#229
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Soft inseamna adugarea subtitrarii in stream-ul video cu AviSub sau Sub2DivX sau AviAddXSubs,
Cauta pe forum, ca s-a discutat intens!

#230
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
upgrade de firmware pt Panasonic HC PT550-k!?!

a facut careva? de unde il pot lua?

#231
lupulup

lupulup

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.06.2008
Salut,

Ma poate ajuta cineva cu un update de firmware pentru un PANASONIC S53?
E codat regiunea 2 si as vrea sa-l fac region free.

Care sunt limitele lui in momentul acesta, codat reg 2?
Ieri l-am achizitionat si deocamdata am pus doar divx-uri. Calitate foarte buna a imaginii, pe o plasma panasonic de 42. Ce-i drept, subttitrarea este ciudata, cam rara asa, si un font dubios, dar destul de lizibila.
NU se compara cu titrarile de la tv.

De aia va intreb care ii sunt limitele, atata timp cate codat, pentru ca nu vreau sa ma lovesc de ele in momente nepotrivite?


Va multumesc!

#232
crothedj

crothedj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.08.2009
sal.am si eu o problema cu un PANASONICS 33. am intrat pe un site, am downloadat un firware pentru s33( precizez ca e fake) l-am bagat in dvd si acum nu-mi mai recunoaste comezile de pe tastatura daca bag un format dvd. am intrat pe toate site-urile si n-am gasit un alt firmware ca sa-l "repar".

Firmware-ul actual e : B399

are cineva un firware pt s33? pls ma puteti ajuta? :(

#233
dbmircea

dbmircea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2009

View PostAcidMan, on 3rd March 2009, 00:25, said:

singura buba la divx ar fi fontul mic la subtitrari. dar am inteles ca se poate rezolva soft inainte de scrierea pe disc


#234
ice4you

ice4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 15.09.2006
Salutare stimabililor!

Am incercat sa gasesc ceva pe forum legat de niste recomandari in ceea ce priveste un firmware update pentru playerul de la >>PANASONIC SC-PT860 Home Theater<<, insa nu am gasit nimic pe acest subiect si nici cei de la Panasonic nu ofera suport pe pagina lor. De mers merge ok, citeste orice am bagat in el, insa ma seaca la unele filme, nu reusesc sa ii gasesc un format ca sa le vad pe tot ecranul, micsorandu'le.  O alta mica nemultumire este legata de faptul ca fontul subtitrarilor este prea mic si nu prea am gasit multe optiuni sa ii putem modifica dimensiunea sau macar fontul.

Are cineva idee daca exista vreun firmware pe undeva, care sa aduca ceva imbunatatiri la aceste mici neajunsuri.

Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate