Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

hosting la ssnet... de evitat

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
vali_ro

vali_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.09.2006
Am facut prostia sa aleg hostingul pt un site la ssnet.ro. Am avut o problema, dadeam ping la site si cica nu exista. Ii sun, imi zice ca sa le scriu ca si ticket suport. Numai ca mai avusesem o experienta anterioara (nu imi raspunsesera) si nu am mai vrut asa. Imi da da inteles ca nu ii intereseaza si ca la telefon nu are ce sa-mi zica.

Acum ceva timp constat ca de fapt, nici mailuri nu primesc si ca se intorceau cu o anumita eroare. Le zic... si urmariti ce amabili sunt ei.

EVITATI TOTAL ACEASTA FIRMA. Isi bat joc.


Client 19-01-2011 15:18
Clientul asta (xx.ro) imi spune ca nu prea primeste mailuri. Am trimis eu catre ei un mail de test si dupa o zi imi bine eroarea de mai jos.

As vrea sa gasiti o cauza si o solutie la aceasta problema.



Hi. This is the qmail-send program at yahoo.com.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<[email protected]>:
Sorry, I wasn't able to establish an SMTP connection. (#4.4.1)
I'm not going to try again; this message has been in the queue too long.

--- Below this line is a copy of the message.

----------------------------
General Support
Echipa de asistență tehnică 19-01-2011 16:40
Aveti deja raspunsul:
I'm not going to try again; this message has been in the queue too long.

Noi nu va putem ajuta cu aceste erori, pentru ca nu sunt erori cauzate de serverele noastre.

Cu respect,
ssNet.ro - so easy to get up!
Cum ați nota acest răspuns? Nesatisfăcător Excelent




Client 21-01-2011 13:02
Buna ziua

Am mutat hostingul la acest site la alta firma si ... au inceput sa apara si mailuri. Care este explicatia ?

General Support
Echipa de asistență tehnică 21-01-2011 13:36
Buna ziua, daca problema dvs. este rezolvata chiar si prin mutarea hostului va rugam sa nu mai deschideti un tichet.

Cu respect,
ssNet.ro - so easy to get up!

DECI, DACA MI-AM REZOLVAT PROBLEMA MUTANTU-MA LA ALTA FIRMA, CE MAI VREAU DE LA EI? CAM ASA SUNA.

#2
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Mdea` la ce preturi au, cred si eu. Tot ce este ieftin e prost. Asta a fost de cand e lumea si pamantul.
Daca pe ip-ul serverului nu e facuta adresa PTR RECORD, atunci zbye e-mail-uri cu AOL, Yahoo, Hotmail, etc. Care banuiesc ca pustanul ala care administreaza "serverul" habar nu are de asa ceva!
Link 1 si Link 2.

#3
vali_ro

vali_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.09.2006
Am facut niste sapaturi... Am vazut ca pustanu cumpara servere dupa okazii, second hand, normal. Plus ca si in comportamentul lui, e asa. Il doare-n p..a. Deci, ce calitate sa fie. Pacat ca lucrurile astea le aflam mai tarziu.

#4
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View Postloveparade, on 21st January 2011, 17:55, said:

Mdea` la ce preturi au, cred si eu. Tot ce este ieftin e prost. Asta a fost de cand e lumea si pamantul.
Daca pe ip-ul serverului nu e facuta adresa PTR RECORD, atunci zbye e-mail-uri cu AOL, Yahoo, Hotmail, etc. Care banuiesc ca pustanul ala care administreaza "serverul" habar nu are de asa ceva!
Link 1 si Link 2.

Nu este o regula ca lipsa Reverse DNS sa provoace respingerea emailurilor de catre AOL, Yahoo, Gmail, etc. Problema acestui server nu este trimiterea emailurilor, ci primirea lor, din moment ce yahoo a raportat ca nu a putut sa livreze mailul catre server, cel mai probabil din cauza ca.... mailserverul nu a raspuns o periodata mai lunga de timp, fiind cazut. Parerea mea, presupunand ca am inteles bine.

Edited by bluexmas, 21 January 2011 - 23:24.


#5
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Cand un server de e-mail cade, cad toate adresele de e-mail. O sa returneze "[email protected]"
Adresa de e-mail nevalida, expirata sau inexistenta!

"Nu este o regula ca lipsa Reverse DNS sa provoace respingerea emailurilor de catre AOL, Yahoo, Gmail, etc. Problema acestui server nu este trimiterea emailurilor, ci primirea lor, din moment ce yahoo a raportat ca nu a putut sa livreze mailul catre server"

Sa stii ca este o regula, daca vrei sa treci de filtrele Spam si sa ajunga e-mail-ul in Inbox-ul Americanilor.
Faza am testat-o chiar eu, cu un domeniu hostat la mine acasa cu XAMPP, Bind Dns for Windows, hmailserver si squirrelmail.
Degeaba am tot trimis e-mail-uri de pe squirrelmail pe Yahoo ca nu-mi ajungeau.
Am tot citit pana am dat de acest Reverse DNS, care trebuia sa sun la providerul meu de internet sa-mi faca ei Reverse DNS ip->domeniulmeu.com ca sa functioneze complet serviciul de e-mail.
De pe squirrelmail pe squirrelmail nu am avut nici o problema cu trimiterea/ primirea e-mailurilor.

Edited by loveparade, 23 January 2011 - 04:38.


#6
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
am avut si eu hosting de la ssnet si il platisem si pe 5 luni,doamne si pica zilnic de 3-4 ori....  odata chiar m-am enervat si le-am deschis un ticket... in fiecare zi statea site-ul picat ce naibii... plus ca imi modificase si cont-ul cu datele lor,si nu m-ai puteam sa ma loghez,m-am certat vreo 1 ora cu ei si tot nu vroiau sa-mi dea contul inapoi...nu recomand deloc deloc...

Edited by pstdgt, 10 June 2011 - 14:51.


#7
marco_boss

marco_boss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2011
Sunt client la ssnet de 3 luni si sunt foarte multumim de serviciile lor.
Problema ta " a celui cu mailu " este acees ca "parerea mea" vrei mura in gura, din cate vad ai cerut suport pentru clienti tai, nici decum pentru tine.

Oricum, recomand cu mare placere ssnet, sunt cu adevarat buni.

#8
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@danutz_rdc ti-ai facut cont tocmai ca sa ne spui asta?  :deadtongue:

#9
sly

sly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 28.10.2004

View PostSorin84k, on 13th February 2011, 15:16, said:

@danutz_rdc ti-ai facut cont tocmai ca sa ne spui asta?  :deadtongue:

Nu e danutz, e marco_boss cel din partea lui ssnet care si-a facut cont ca sa "arunce" o vorba buna.

#10
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008

View PostSorin84k, on 13th February 2011, 15:16, said:

@danutz_rdc ti-ai facut cont tocmai ca sa ne spui asta?  :deadtongue:
Pentru marco_boss era mesajul de mai sus. Am incurcat nick-urile. Sorry!

#11
marco_boss

marco_boss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2011
Normal, asa cum u ai facut un cont sa critici, eu am facut un cont sa imi spun parerea.
Intotdeauna parerile sunt impartite si/sau diferite
Daca u crezi ca parerile sunt egale te inseli puisor.

#12
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Eu am un singur cont pe acest forum.
Ce cont mi-am facut sa critic?

#13
aqila

aqila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.01.2008
E cea mai proasta firma de hosting cu care am avut tangente pana acum.
Daca deschizi tichete de support ca ai intampinat o anumita problema ti se raspunde ca problema nu exista. Am avut un site la care am lucrat o perioada si dupa ce l-am terminat si au inceput sa vina vizite cu un traffic foarte banal mi-au suspendat contu si mi-au cerut platesc un pachet mult mai scump pe motive ca manca resurse iar contul era cu specificatii de resurse nelimitate. Nu am avut nici macar 1 gb traffic ca mi l-au si suspendat.
Le-am trimis mesaj si au mi-au raspuns la fel ca si de obicei indiferenti ca nu e problema lor.
Macar sa scrie 5 mb traffic daca nu stiu cum sa-si administreze resursele si sa nu mai fie nevoit oricine sa cumpere de a ei ca apoi sa aiba numai probleme pe langa banii pierduti degeaba. Plus ca nu au vrut sa imi mai dea acces sa imi recuperez fisierele.

Uitati raspunsul cand le-am cerut sa imi dea access la fisiere.
"Nu se poate asta, aveti deja un raspuns."

Raspunsul anterior fiind ca trebuie obligatoriu sa imi upgradez contul la cel specificat de ei.
Sper sa nu mai aiba si altii aceleasi probleme ca mine.

Edited by aqila, 05 March 2011 - 21:42.


#14
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Nu stiu de ce voi aveti probleme cu ei.Eu personal de 1 an am 1 site la ei si nu am avut probleme mari.Recunosc ca au fost unele probleme insa s-au rezolvat imediat atunci cand i-am anuntat.Apropo am citit tot ce s-a scris si nu iau partea firmei.Din punctul meu de vedere sunt ok.Acum fiecare cu ale lui  :peacefingers:

#15
djscary

djscary

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 14.03.2006
postările sunt vechi, dar să vă spun și eu experiența mea pe care o trăiesc încă cu ei.  Dacă cumperi pachetele de găzduire site web de la ei, acelea trei pachete cele mai ieftine, din când în când te trezești cu o eroare 500 la site. Am renunțat să găzduiesc site-urile la ei. Mi-am luat de la ei un server VPS cu trafic necontorizat, adica acel la 15 euro. de vreo 2 ani, nu am avut probleme cu ei, nu a picat niciodată, merge foarte bine. Este adevărat, că la ticketele de suport, când le deschizi, nu răspund, sau dacă răspund îți răspund sec, că ei nu au nicio vină. Am renunțat să le mai trimit tickete, și să îmi rezolv singur problemele.

Concluzie, nu recomand găzduirea pe serverele lor. Poți lua un vps și ți-l poți configura tu singur. Apropo, este cel mai ieftin de pe piață. Ceilalți care au aceleați prețuri au tertipuri ascunse, exemplu ar fi că viteza pentru un vps este de maxim 10 Mb/s.

#16
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007

View Postdjscary, on 05 septembrie 2013 - 12:16, said:

...................  Apropo, este cel mai ieftin de pe piață. Ceilalți care au aceleați prețuri au tertipuri ascunse, exemplu ar fi că viteza pentru un vps este de maxim 10 Mb/s.


Esti sigur de asta? si sigur este cel mai ieftin de pe piata din Ro?

#17
djscary

djscary

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 14.03.2006
de asta nu sunt sigur. am testat produse similare dar mai ieftine, ma refer la vps-uri, la zoar, tlh, newhost, host28.net . cu toate acestea am avut probleme, nu de uptime ci de trafic.  zoar este cu romtelecom, tlh dupa 2 luni mi-au scazut viteza la vps la 8Mb adica 1 MB?  new host au o politica nasoala de tot, iti ofera trafic mare, dar daca atingi 15 minute consecutive, in 3 zile consecutive, iti limiteaza traficul la 20Mb. iar de host28.net pot sa va zic ca nu are ce limita pentru ca serverul lui e arhi plin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate