Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

stick USB DIGI NET

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
true999

true999

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 04.06.2008
Am abonament la RDS-RCS. Vreau sa-mi iau si un stick usb Digi Net.
Am cateva intrebari, va rog sa ma ajutati.
Daca iau acel stick si-l conectez la laptop, pot sa ma conectez la net, daca plec in alte localitati din Romania ?
Cat platesc pt stick-ul Digi Net ? Cum e viteza de navigare pe web ? Accetabila, pt a citi un ziar, sau yahoo messenger, e0-mail, etc ?
Va multumesc anticipat.

#2
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
http://www.rcs-rds.r.../prin-modem-usb
http://www.rcs-rds.r...digi?t=netmobil

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
poti sa-l folosesti si daca pleci din localitate, ai acoperire in toate orasele mari plus 12 km in afara lor ;)

de fapt, ai aici harta de acoperire http://www.rcs-rds.r...digi?t=netmobil

daca ai FiberLink 2 il iei gratis, mai exact il iei in custodie si cu abonament 0 lei ;)

daca ai FiberLink 1 tot in custodie, dar cu abonament lunar de 10 lei !

daca n-ai internet fix de la RDS si vrei stick-ul il primesti in custodie si cu abonament lunar 15 lei !

in cazul ca ai FL 1 poti sa faci upgrade la FL 2, asa ai viteza dubla la netul de acasa !

#4
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
in orasele mari nu ai probleme cu semnalul,dar daca mergi cu el la cucuietii din deal nema semnal,viteza e acceptabila,dar sa nu te astepti la 7,2 mb/s :) iar pretul parca era 15 ron pe luna,dar daca iti iei stick trebuie sa iti prelungesti abonamentul la ei cu inca un an parca.

#5
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010
Pt zone in afara marilor orase, adica acolo unde de fapt e nevoie cu adevarat de internet mobil, ca in rest sint 100 de solutii de internet, cel mai bun si singurul cu tehnologie EDGE este stickul de la Orange.

#6
FBIBV

FBIBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.06.2008
Imi cer scuze ca ma bag in topicul tau true999 dar am si eu o intrebare referitoare la stick. Am stick-ul de 3.6 ; stie cineva daca  se poate schimba in 7.2, adica daca cei de la rds sunt de acord. va multumesc

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
nu :)

da poti sa faci altceva, daca numai ai perioada contractuala te duci si rezilezi netul mobil, iar peste o luna te abonezi iar la el !

la revenire o sa primesti stick de 7,2 Mbps :D

#8
Constanteanu

Constanteanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 16.08.2010
dureaza 3 luni pana isi face alt abonament... nu-i bun

#9
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
pardon o luna ;)

in Bucuresti stiu si situatii in care clientul avea FL 1 si platea ab de 10 lei pt stick de 3,6 Mbps (ambele aflate in afara perioadei contractuale), s-a dus frumos a reziliat stick-ul de 3,6 Mbps pentru care platea 10 lei ab, a facut modificare la FL 2 si a luat stick-ul de 7,2 Mbps in aceeasi zi :D

#10
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
asa s-a intimplat si la mine, plateam pe FL2 vreo 50 ron, si l-am schimbat instant la 39 ron, ne-au dat si stick 7.2mb.

#11
FBIBV

FBIBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.06.2008
mersi de raspunsul promt si la obiect. perioada minima contractuala a expirat in decembrie  :D , deci trebuie sa dau o fuga pe acolo.

#12
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
modificarile astea se fac intre 1 si 15 ale lunii ;)

deci abia in februarie o sa faci vizita :P

#13
FBIBV

FBIBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 02.06.2008
Nu mai e mult. Oricum si zona unde am nevoie de el e foarte proasta, neavand nici orange/vodafone (telefonul) semnal in unele locuri din cladire. Dar pe Brasov chiar functioneaza pe  7.2 sau......

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
o sa ai HSDPA in Brasov ;)

bine nu o sa prinzi chiar 7,2 da 4-5 Mbps poti sa prinzi !

#15
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Nu prea se merita trecerea. Viteze mari nu prea o sa mai prinzi. Eu inainte prindeam 5. Acum merge cu 1, maxim 1.5. Asa ca... Depinde doar de tine. O sa pierzi mult timp dupa stickul celalalt, pentru ca nu il vor avea pe stoc, etc etc.

#16
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Salutare tuturor,

Intentionez sa imi schimb si eu stickul usb de 3,6 cu cel de 7,2 prin rezilierea abonamentului de net mobil si apoi trecerea contractului pentru serviciile ramase de pe numele parintilor pe numele meu(operatiune pe care oricum o faceam....). Apoi contractez, in calitate de nou titular, serviciul de net mobil. Este ok asa? :) Mi s-a spus de la reprezentanta rds din Brasov ca modificari la contract se pot face dupa data de 20 a lunii, atunci cand se emite factura, oare se pot efectua aceste operatiuni saptamana aceasta (factura a fost emisa)? As dori o parere cat mai avizata!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate