Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

acte suplimentare pentru un container

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
aantononofrei

aantononofrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.01.2011
buna ziua! am importat un container de marfa din china de 20 de picioare care costa 6000 usd fob iar cand am fost la comisionara vamala mi-a zis sa aduc copie dupa declaratia vamala de export din china.... ca este mai bine sa o am dar chinezu a zis ca nu imi poate da asa ceva.... ce stiti este neaparat nevoie ce se poate face daca nu ai asa ceva?

#2
hihahi

hihahi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 01.03.2009
nu cunosc situatii de genul acesta, dar cred ca cel mai bine ar fi sa cotizezi unde trebuie, si nu cred eu ca o sa refuze...important e sa stii in ce mod sa o faci ;)
asa e traiul nostru. se intampla sa fii 100% legal si sa nu iti poti face treaba daca nu cotizezi...

Edited by hihahi, 14 January 2011 - 19:55.


#3
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
Categoric nu ai neboie de declaratia vamala emisa din China, este o aiureala scoasa de un declarant vamal incopetent!
Pe ce vama ai lucrarea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate