Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

o parere ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
notconnected_x

notconnected_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.01.2011
Salutare! Am 17 ani .. 68 kg ,si am o mare dilema..nu pot nici cum sa ma ingras..sa pun putina masa masculara..merg la sala de aproximativ 3 luni..si totul merge bine..am crescut in forta ,muschii mi s-au format..am la fel de multa forta ca prietenii mei de 80 kg ..chiar si mai multa forta..dar nu pot sa pun masa musculara. Am vrut sa-mi recomandati niste proteine potrivite .Merg la sala de Luni pana Vineri si antrenamentul dureaza aproape 2 ore..deci ma antrenez bine. Imi cer scuze daca nu am situat bine subiectul ,n`am gasit locul. Astept cu nerabdare niste sfaturi ,ca timpul trece si vara vine  .Multumesc !

Se poate va rog sa specificati un nume de proteine si cam ce cantitate sa iau..n`as vrea sa exagerez cu luatul proteionelor..ca sa am nevoie maxim de sala..dar as vrea sa iau ceva..ca de sport n`am sa ma las niciodata..alergat una alta.. Multumesc anticipat !

#2
GeorgeGeo

GeorgeGeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 01.05.2007
Acesta este al doilea topic pe care il deschizi cu acelasi subiect. Nu iei nimic fara sa te vada un medic care sa te evalueze mai intai si daca i-ti recomanda trebuie sa tii legatura cu el pentru control periodic si observatie.

#3
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
68 kg la ce inaltime ?  daca iti zic la ce inaltime am eu 65 de kile te ia cu lesin :) :)

#4
notconnected_x

notconnected_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.01.2011

View PostGeorgeGeo, on 11th January 2011, 23:56, said:

Acesta este al doilea topic pe care il deschizi cu acelasi subiect. Nu iei nimic fara sa te vada un medic care sa te evalueze mai intai si daca i-ti recomanda trebuie sa tii legatura cu el pentru control periodic si observatie.

Da imi cer scuze am crezut ca mi s-a cerut sa vorbesc aici ..despre problema asta..

View Postnu_sunt_ozzy, on 11th January 2011, 23:58, said:

68 kg la ce inaltime ?  daca iti zic la ce inaltime am eu 65 de kile te ia cu lesin :) :)
am 1.81

#5
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postnotconnected_x, on 11th January 2011, 23:45, said:

Merg la sala de Luni pana Vineri si antrenamentul dureaza aproape 2 ore..deci ma antrenez bine.
Zici tu? Iti dai seama ca daca te-ai antrena 5 ore, te-ai antrena si mai bine...

Acum serios, pana la suplimente (ar trebui sa stii ce sunt, la ce ajuta) ar trebui sa-ti descrii antrenamentul, alimentatia, orele de odihna.

#6
notconnected_x

notconnected_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.01.2011

View PostChrisforever, on 12th January 2011, 00:37, said:

Zici tu? Iti dai seama ca daca te-ai antrena 5 ore, te-ai antrena si mai bine...

Acum serios, pana la suplimente (ar trebui sa stii ce sunt, la ce ajuta) ar trebui sa-ti descrii antrenamentul, alimentatia, orele de odihna.

5 ore mi se pare putin prea mult..pentru mine. Deocamdata ma simt bine cu astea 2 ore si in ele trag destul de tare ..Tocmai de asta v-am rugat sa-mi dati niste sfaturi pentru ca poate nu ar trebui sa iau ..orele de odihna sunt cam 8 pe noapte.. si alimentatia e destul de bunicica ..in ultimul timp am inceput sa mananc multa carne de pui ..dar nu stiu la cat ma ajuta .. Niste nume de proteine ?

#7
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
comentariul lui chris era ironic, 2 ore e enorm mai ales la 5 antrenamente pe saptamana pentru in incepator.
45-60 de minute de 3-4 ori pe saptamana ar fi un plan de antrenament adecvat pentru unul cu experienta ta.

nume de proteine - actin, arp2/3, coronin, dystrophin, ftsZ, keratin, myosin, spectrin, tau, tubulin, colagen, elastin, F-spondin, pikachurin (da este o proteina numita dupa Pikachu din Pokemon) si mai sunt, dar daca nu iti este cu suparare la ce ai nevoie de nume de proteine?

Edited by watami, 12 January 2011 - 13:37.


#8
notconnected_x

notconnected_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.01.2011

View Postwatami, on 12th January 2011, 13:31, said:

comentariul lui chris era ironic, 2 ore e enorm mai ales la 5 antrenamente pe saptamana pentru in incepator.
45-60 de minute de 3-4 ori pe saptamana ar fi un plan de antrenament adecvat pentru unul cu experienta ta.

nume de proteine - actin, arp2/3, coronin, dystrophin, ftsZ, keratin, myosin, spectrin, tau, tubulin, colagen, elastin, F-spondin, pikachurin (da este o proteina numita dupa Pikachu din Pokemon) si mai sunt, dar daca nu iti este cu suparare la ce ai nevoie de nume de proteine?

Multumesc mult pentru raspuns si sustinere.Defapt am vrut sa spun suplimente nutritive ..nu neaparat numele proteinelor..greseala mea.
Vreau sa-mi cumpar ceva si nu stiu ce anume .. si ce cantitate ..Mi-e frica sa intreb un doctor pentru ca probabil imi va recomanda sa mananc sanatos,nimic mai mult,dar chestia asta o fac si nu prea pun masa musculara..
Astept raspunsuri si sfaturi in continuare ,chiar nu stiu ce sa fac ..

#9
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006

View Postnotconnected_x, on 12th January 2011, 18:47, said:

probabil imi va recomanda sa mananc sanatos,nimic mai mult,dar chestia asta o fac si nu prea pun masa musculara..
Pai eu ti-am zis sa faci o descriere a alimentatiei, dar vad ca esti prea sigur ca e in regula. Eu pot sa pariez ca nu e asa.

#10
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Exista topicuri de suplimente, programe de antrenament si alimentatie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate