Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Symantec cumpara Sygate

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 17.09.2003
Intrand pe site-ul de la Sygate, mai mult din curiozitate, am aflat ca Symantec a cumparat Sygate. Cred ca va fi un lucru bun, avand in vedere ca Norton Personal Firewall va integra tehnologii noi de la Sygate.
Mai multe detalii, puteti citi aici: http://www.sygate.co...-Sygate-CEO.htm.

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001

OClaudiu, on Aug 22 2005, 20:42, said:

Intrand pe site-ul de la Sygate, mai mult din curiozitate, am aflat ca Symantec a cumparat Sygate. Cred ca va fi un lucru bun, avand in vedere ca Norton Personal Firewall va integra tehnologii noi de la Sygate.
Mai multe detalii, puteti citi aici: http://www.sygate.co...-Sygate-CEO.htm.

<{POST_SNAPBACK}>



o fi bine? O fi rau? ... Pe partea de firewall, norton mai are multe de invatat de la Sygate ... Poate nu o dau in bara, totusi!

#3
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
S-a terminat cu firewall-ul gratis.

#4
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
mda, o sa ia un firewall puternic, simplu, elegant si o sa faca unul cu 2,3 servicii rulate simultan ce se va instala intr-un milion de chei in registrii si cand il dezinstalezi pleaca cu tot cu sistemul ...

long live norton  :puke: ce-a fost si ce a ajuns

#5
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
bag picioarele. se duc dracului toate chestiile bune.

#6
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Pacat, ma intelegeam perfect cu Sygate, mi s-a parut unul dintre cele mai bune "piece of software".
L-a luat Symantec, e terminat, o sa consume mai mult decat Windows si parca vad ca o sa se renunte la graficul care imi placea mie atat de mult. :deadtongue:

#7
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
no more free good firewall  :cursing:

#8
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002

Tyby, on Aug 22 2005, 19:53, said:

Pe partea de firewall, norton mai are multe de invatat de la Sygate ...

<{POST_SNAPBACK}>

True... Mare pacat. Ma intelegeam perfect cu sygate. Chiar daca nu renunt  la sygate pro 5.0-ul meu, sunt totusi curios ce va fi in continuare.

#9
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
Am primit versiunea noua (10.0) de la Symantec ... Am instalat-o pentru testare ... client sun un server mai vechi (should be compatible! aiurea!  :death: ) ... Am sters la chei din registri la dezinstalare de mi-a venit rau ... Dar, oricum, am reusit sa revin la v. 8.1xx intr-un fina. v.7.5 si v.8.x au fost versiuni tare stabile si bune. La 9.x, cand au venit CDurile la unul din clienti, m-am riscat si l-am pus si pe server si pe clienti ... Abia dupa cateva zile am scapat de problemele agasante cu SMTP-ul dupa aia ... ce-i drept, cu ajutorul lor ... Aici pot spune inca o data "ce bine e - totusi - sa ai suport!  :proud:

Oricum, ideea era: mi-a venit 10.x de cateva saptamani ... la mai multi clienti ... Si NU am pus-o inca pe nicaieri (in afara de acasa, unde am scapat repede ... probabil - cand voi avea timp mai mult - voi pune si server-ul, sa vad cum lucreaza ... Nu mai fac experimente directe, ca mi-a ajuns ... Nush, parca merg la vale si astia ... Noroc ca produsele corporate sunt - inca si totusi - reliable ... Poate Sygate va aduce un val de prospetime asteptat in sanul lui Symantec.  :worthy:

#10
dpar

dpar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2005
S-a dus dracu cosmelia. Atata bucurie mai avea omu-n viata. Vorba lu` Celestin: o sa haleasca vreun giga de RAM si ca sa-l dezinstalezi o sa trebuiasca sa stergi douaj` de mii de intrari in registry, cum am facut eu acum vreo 2 zile cu NAV 2005.

#11
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Pacat... Sa speram ca Symanec nu cumpara si Kaspersky si Nod32.
Acum ca am ramas fara firewall-ul meu favorit (isi facea treaba saracu': de doi ani nici un virus si nu am antivirus instalat), ce firewall care sa semene mai mult cu sygate stiti? Adica sa fie simplu si eficient?

#12
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 17.09.2003
Din ce am vazut pana acum, versiunea beta la Norton Antivirus 2006 ar merge foarte bine. Sunt sigur ca Norton Personal Firewall 2006 va integra tehnologii de la Sygate. Iar daca va consuma si resurse putine, atunci ar fi totul perfect.

#13
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
De obicei in padure cand animalul mare(Symantec) il mananca pe cel mic(dar istet si iute ca in cazul Sygate) nu-i mosteneste inteligenta ci o digera si asa ramane animalul mare prost si greoi.

#14
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Bye, bye Sygate, I'll miss you! :upset:

#15
Kyo

Kyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 13.12.2004
E pur și simplu trist. Ahhh, I Hate Symantec!  :puke:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate