Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Automatica si calculatoare Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Stiu ca a trecut ceva timp de cand nu s-a mai postat aici dar as vrea sa intreb si eu:Care e ultima medie la "Calculatoare şi tehnologia informaţiei" de la buget dar si la taxa cu care s-a intrat in 2013 sau 2012?tot am cautat pe net dar nu gasesc.
Si inca ceva nu stiti cat e taxa pe an?

#92
alexuts56

alexuts56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 27.12.2010
2012 : http://www12.tuiasi.... iulie 2012.pdf
+ rezultate test 2013: http://www12.tuiasi....est2013desc.pdf

Taxa e vreo 25-30 milioane.

#93
elenartn

elenartn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2014
Daca exista pe aici un student la AC IASI, poate sa ma ajute cu cateva intrebari? Nu ma pot decide daca sa dau sau nu la AC.

Am citit programa de pe site pe toti anii si m-am uitat si cum se evalueaza. Am mers la pregatirea pe care o fac profii pentru admitere si am cunoscut o parte din profii catedrei de mate si singurul care m-a impresionat e Strugariu. Ideea e ca eu dau bac-ul la bio, nu am invatat info cand a trebuit pentru ca m-am decis prea tarziu ca vreau AC defapt. Iar acu pe ultima suta de metri au inceput sa imi cam tremure chilotii. Ma tem ca nu o sa fac fata si ca nu o sa imi placa. De aia vreau sa imi spuna un student cum sunt materiile, la ce trebuie sa dai randament si ce e mai putin important. Eu la info si la fizica stau cam rau, nu am facut calumea in liceu, dar fizica pot invata usor, imi place. Informatica e mai problematica, nu ma atrage prea tare si de aia nu sunt sigura daca alegerea e buna. Nu ma vad programator. Inginer proiectant mai degraba, sa contruiesc roboti si altcineva sa ii programeze.
Deci imi poate face cineva un rezumat cu viata ca student AC IASI?

Edited by elenartn, 15 June 2014 - 18:51.


#94
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

 elenartn, on 15 iunie 2014 - 18:36, said:

Ma tem ca nu o sa fac fata si ca nu o sa imi placa. De aia vreau sa imi spuna un student cum sunt materiile, la ce trebuie sa dai randament si ce e mai putin important.
Ai studiat 12 ani degeaba ! Toate cele dorite tine de perceptia fiecaruia, nu-i ceva universal. In functie de cunostintele acumulate parerea variaza si nu ti se aplica.

 elenartn, on 15 iunie 2014 - 18:36, said:

Eu la info si la fizica stau cam rau, nu am facut calumea in liceu, dar fizica pot invata usor, imi place. Informatica e mai problematica, nu ma atrage prea tare si de aia nu sunt sigura daca alegerea e buna. Nu ma vad programator. Inginer proiectant mai degraba, sa contruiesc roboti si altcineva sa ii programeze.
Pai n-ai ce cauta la acest profil pentru ca nu se poate fara programare.
Mergi la Mecanica unde ai Mecatronica si Robotica dar tot ai nevoie de calculator.

Edited by neagu_laurentiu, 15 June 2014 - 19:44.


#95
VasiliuIorgu

VasiliuIorgu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.06.2014
La testul grila de la admitere  trebuie sa scrii doar raspunsul corect sau trebuie sa scrii si demonstratia?

Edited by VasiliuIorgu, 08 July 2014 - 12:59.


#96
alexuts56

alexuts56

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 27.12.2010
Doar raspunsul corect il scrii.

#97
vladutz114

vladutz114

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 22.05.2010
Am postat din greseala raspunsul meu la ,,Ce facultate sa urmez". Initial aici doream sa-l postez.

Tsch tsch tsch, domnule neagu, de ce speriati asa fata? Nici mie nu-mi place programare si n-am invatat cine stie ce programare in liceu si totusi iata-ma la aceasta facultate, cu programarea promovata. Ba chiar am si gandit un algoritm mai complex la un moment dat si tot nu este materia mea preferata. Come to AC, we await you. Eu tot pentru proiectare de roboti am dat la AC.

Edited by vladutz114, 09 July 2014 - 07:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate