Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Posturi de radio in jud. Neamt

- - - - -
  • Please log in to reply
566 replies to this topic

#1
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011
Buna seara, nu lucrez in radio..in schimb ascult mult si cred ca am invatat cate ceva. Vreau sa punctez faptul ca in judetul Neamt sunt foarte, foarte multe radiouri locale dar si foarte slabute. nu stiu cum e in alta parte,  sau poate ca gresesc eu.  In afara de Impact, care e regional deci nu ar trebui sa intre in categoria asta, sau baietii de la Flash din Tg Neamt, care au o muzica foarte tare, dar nu emit din Piatra Neamt, nu iese nimic in evidenta. Asa ca intrebarea mea ar fi cum de rezista toate?

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Deci vorbesti despre radiourile din Targu Neamt sau de cele din judet? Pentru ca sunt multe locale in judet.

#3
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDecember, on 4th January 2011, 17:24, said:

Deci vorbesti despre radiourile din Targu Neamt sau de cele din judet? Pentru ca sunt multe locale in judet.
In special din piatra eu aici stau, dar prefer sa ascult dak ma plictiesc de cele nationale, cel din tg Neamt sau Impactul decat un post local

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Pai in Piatra ai o gramada. Niciunul nu e pe placul tau? Radio1, Terra, M+, Pietricica FM...cerd ca mai sunt dar nu le stiu pe toate. Eu nu ascult radio niciodata dar cand totusi am chef, ascult Pietricica.

#5
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
in Roman sunt cateva (sau erau - Nord Esti si Terra) dar bagau numai muzica si reclame, putine emisiuni antrenante iar muzica obosita :) cred ca nu se pot lupta cu cele nationale, radiourile oricum au audienta pe minus as putea spune :D tot scandalu' televizat castiga :)

#6
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDecember, on 4th January 2011, 17:33, said:

Pai in Piatra ai o gramada. Niciunul nu e pe placul tau? Radio1, Terra, M+, Pietricica FM...cerd ca mai sunt dar nu le stiu pe toate. Eu nu ascult radio niciodata dar cand totusi am chef, ascult Pietricica.
Pai cam asta era intrebarea, mie personal nu-mi plac, poate se asculta nu stiu ce sa zic, dar la un oras cu 100000 si cu o audienta destul de scazuta ma intrebam cu totusi de supravetuiesc. nu conteaza preferinta mea

#7
ctingeo

ctingeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 25.09.2010
În alte orașe nu există niciun post local.

#8
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Spre exemplu RADIO UNU nu mai e ce a fost acum 5-6 ani, in schimb sta cat de cat bine la capitolul muzica.
De altfel si PIETRICICA FM sau RADIO M stau bine la acest capitol.

#9
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 4th January 2011, 22:26, said:

Spre exemplu RADIO UNU nu mai e ce a fost acum 5-6 ani, in schimb sta cat de cat bine la capitolul muzica.
De altfel si PIETRICICA FM sau RADIO M stau bine la acest capitol.
Da pai e o lipsa d einteres, sau asa mi se pare mie cel putin la 1 nici macar un amarat de site nu au la fel si la M

#10
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
RADIO UNU a avut candva un stream on-line, acum vad ca s-a renuntat si la acesta.

#11
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010
Salutare tuturor!
Sunt nemtean si cunosc relativ bine fenomenul media local. Dupa parerea mea, cele cinci posturi de radio din Piatra sunt prea multe si fragmenteaza audienta locala. Nu exista unul de referinta la care sa te raportezi si pe care sa il crezi mai competent decat concurenta. (S-au dus vremurile cand intre Terra si Radio 1 era o competitie teribila... Din care castiga ascultatorul!)
Sunt tare curios cum ar arata audientele radio la nivelul unui judet ca Neamtul. Ma tem ca pe lista respectiva posturile locale ar ocupa cu brio locuri mediocre, cu mult dupa Europa FM, Romania Actualitati, Radio Iasi, Kiss FM, Pro FM sau Guerilla.

#12
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Atat in Piatra Neamt cat si in Roman par sa aiba succes posturile nationale gen EUROPA FM, KISS FM sau RRA. Doar in Targu Neamt  localele (RADIO M+ sau FLASH FM) se bucura de ceva audienta dat fiind si faptul ca nici unul din cele nationale nu are frecventa proprie acolo (in schimb se poate asculta doar pe frecventele de la Iasi sau Piatra Neamt).

#13
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 5th January 2011, 22:05, said:

Atat in Piatra Neamt cat si in Roman par sa aiba succes posturile nationale gen EUROPA FM, KISS FM sau RRA. Doar in Targu Neamt  localele (RADIO M+ sau FLASH FM) se bucura de ceva audienta dat fiind si faptul ca nici unul din cele nationale nu are frecventa proprie acolo (in schimb se poate asculta doar pe frecventele de la Iasi sau Piatra Neamt).

dA ar fi interesant niste audiente la nivel local in Piatra Neamt. Nu cred ca sa se faca asa ceva, inainte ca terra sa devina doar dance, sincer nu cred ca au public ptr asa ceva, cu toate ca suna foarte occidental, cred ca era cel mai bun la bataie intr-adevar cu 1. Dar cred ca s-au pierdut pe drum, au pierdut trendul cu radiourile nationale si formatul lor. Cred ca terra dak s-ar transforma in CHR ar rupe mai mult. In roman la fel nord-estul e departe de nou. Iar in tg Neamt intr-adevar Flash-ul si M+, sunt peste ce e prin judet, asta ptr k merg pe valul celor nationale. CEi de la Flash retrasmit Morning zu, au stiri locale, emisiuni de house. cu toate ca si acolo mi se par multe 2 locale la un orasel atat de mic.

#14
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007

View Poststar19, on 6th January 2011, 11:06, said:

dA ar fi interesant niste audiente la nivel local in Piatra Neamt. Nu cred ca sa se faca asa ceva, inainte ca terra sa devina doar dance, sincer nu cred ca au public ptr asa ceva, cu toate ca suna foarte occidental, cred ca era cel mai bun la bataie intr-adevar cu 1. Dar cred ca s-au pierdut pe drum, au pierdut trendul cu radiourile nationale si formatul lor. Cred ca terra dak s-ar transforma in CHR ar rupe mai mult. In roman la fel nord-estul e departe de nou. Iar in tg Neamt intr-adevar Flash-ul si M+, sunt peste ce e prin judet, asta ptr k merg pe valul celor nationale. CEi de la Flash retrasmit Morning zu, au stiri locale, emisiuni de house. cu toate ca si acolo mi se par multe 2 locale la un orasel atat de mic.
La Mulți Ani pe 2011! Situația din jud. Neamț e asemănătoare cu cea de la Iași unde la fel NORD EST FM "e departe de nou" de ceea ce se promovează acum în trend (undeva se aseamănă playlistul cu cel de la GUERRILLA). Poate doar RADIO HIT se apropie de standardul de CHR, asemănător radiourilor consacrate. Apropo de subiectul radiourilor din jud. Neamț, IMPACT FM 94,7 Piatra Neamț retransmite Morning ZU?

#15
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postcalin_naravas, on 6th January 2011, 12:03, said:

La Mulți Ani pe 2011! Situația din jud. Neamț e asemănătoare cu cea de la Iași unde la fel NORD EST FM "e departe de nou" de ceea ce se promovează acum în trend (undeva se aseamănă playlistul cu cel de la GUERRILLA). Poate doar RADIO HIT se apropie de standardul de CHR, asemănător radiourilor consacrate. Apropo de subiectul radiourilor din jud. Neamț, IMPACT FM 94,7 Piatra Neamț retransmite Morning ZU?

Da, da retransmite impactul morning zu si in piatra. cred ca e retransmis in toate localitatile unde au frecventa.

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Chiar daca orasul e mic e bine ca se mentin. Intr-adevar FLASH FM se tine tare pe pozitie, multi spun acest lucru.

#17
star19

star19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2011

View Postchatnoir401, on 6th January 2011, 12:43, said:

Chiar daca orasul e mic e bine ca se mentin. Intr-adevar FLASH FM se tine tare pe pozitie, multi spun acest lucru.
Da bravo lor. E interesant ca am deschis topicul acesta crezand ca vom vorbi mai mult de Piatra, fiind oras fanion, dar incet incet ne-am indreptat spre tg neamt. E interesant sa vezi ca radiourile de acolo sunt mai vizibile pe piata, poate citeste si cineva care lucreaza prin fm pietrean si schimba ceva macar la PR. Acum ma intreb cine va lua licenta vibe-lui din Piatra?

Edited by star19, 06 January 2011 - 15:14.


#18
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
PIETRICICA FM a inceput bine, speram s-o tina tot asa, sa nu fie doar entuziasmul de inceput.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate