Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

inscriere examen Microsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
logosu

logosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 11.06.2008
Salut!

Exista in Romania (Bucuresti), centre de testare Microsoft, la care te poti inscrie direct pe Prometric (si fara sa mai platesti taxe suplimentare)?

Pentru certificare Cisco se poate, stiu pentru ca am dat 2 examene la astfel de centre. Insa Microsoft nu am mai dat pana acum, si din ce-am citit pe site-ul catorva centre, toti vorbesc de inscriere la(prin) ei, si au o taxa suplimentara fata de pretul examenului oficial Microsoft (50$).

Pe Prometric am vazut ca poti sa programezi examene la unele centre, insa nu stiu daca sunt valide. Deci a mai dat cineva, sau stie cineva daca se poate asa (inscriere online la Prometric) la vreun centru in Bucuresti?

#2
logosu

logosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 11.06.2008
Nimeni care sa stie cum e cu examenele Microsoft?

Sau am fost prea incalcit? Mai incerc odata: poti sa te inscrii direct (sa platesti cu cardul online) pe Prometric pentru un examen Microsoft, fara sa mai platesti alte taxe la vreun centru din Bucuresti?

#3
busyline

busyline

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007
Salutare!

Sunt si eu foarte curios daca se poate! In caz ca afli ceva te rog sa postezi. Saptamana viitoare vreau sa ma duc si eu la un examen si as vrea sa platesc pe site la Prometric ca "pare" mult mai ieftin.

Bafta multa la examen! Ce vrei sa dai?

#4
cosu

cosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.06.2003
Acum 2 ani cand am dat eu examenele am facut inscrierile  de pe siteul prometric si m-am dus direct la examene. Toate inscrierile le-am facut la promanagement si odata ajuns acolo nu am mai platit nimic extra. Nu stiu cum mai stau lucrurile acum dar ar trebui sa fie neschimbate. Taxa ceruta de centre pe siteuri s-ar justifica prin faptul ca se ocupa ei de plata examenlui si introducerea datelor in sistemul de la prometric. Evident daca nu esti analfabet ar trebui sa poti face asta si singur.

#5
electriczbif

electriczbif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 19.03.2007
Sigur ca se poate. Iti faci cont pe site-ul Prometric, iti selectezi examenul, tara/centrul de examinare/ziua si ora si platesti cu card-ul. In ziua aleasa te prezinti la centrul de examinare selectat cu un sfert de ora inainte de ora planificata, si-ti dai examenul, fara nici o alta cheltuiala. Culmea e ca nici macar nu platesti TVA la taxa de examen (spre deosebire de Pearson VUE - Cisco unde se adauga TVA-ul din cauza ca platesti in UE - Olanda). Mai mult, poti beneficia de promotiile Microsoft (3 examene cu 15% reducere sau 4 cu 20% - asta era in noiembrie 2010).

#6
mariusg82

mariusg82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2006

View Postbusyline, on 5th January 2011, 22:48, said:

Salutare!

Sunt si eu foarte curios daca se poate! In caz ca afli ceva te rog sa postezi. Saptamana viitoare vreau sa ma duc si eu la un examen si as vrea sa platesc pe site la Prometric ca "pare" mult mai ieftin.

Bafta multa la examen! Ce vrei sa dai?

Salutare

A mers sa platesti pe Prometric si sa dai examenul in Romania fara a plati ceva in plus?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate