Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Utilizare port USB monitor LCD

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
nykda

nykda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2010
Va salut!

Am primit recent un monitor LCD NEC EX231W.
Pentru ce anume si cum pot sa utilizez cele 2 porturi USB (USB upstream - downstream) ?

http://www.nec-displ...archTerm=EX231W

Multumesc

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
De obicei sunt pentru multiplicare de porturi USB. Bagi un cablu intre PC si cel "upstream" si pe "downstream vei avea conexiuni USB disponibile - mai aproape decat in spatele PC-ului. De exemplu, eu acolo imi bag stickurile USB - dar am patru porturi USB pe Dell-ul meu.

#3
nykda

nykda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2010
Multumesc pentru raspuns. Ma gandeam ca functioneaza macar ca o rama foto digitala - independent de PC.

Alta problema: am un tuner tv. extern Leadtek (analog TV, WinFast, PalmTop) cu iesire mini-USB si A/V IN. Pot sa il folosesc pe acest monitor?

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Evident ca nu. Tunnerul necesita neaparat un PC sa functioneze - zice probabil si in manual la "requirements".

#5
nykda

nykda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2010
Nu functioneaza nici macar ca simplu multiplicator USB. Cineva spunea ca aceste USB-uri ar permite folosirea monitorului ca rama foto, independent de PC. Dar poate ca doar "auzise" si el...

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai ai bagat cablu USB intre "intrarea" in LCD si o mufa de la PC?
La mine, pe un Dell 2208WPF merg toate patru porturi - doua laterale si doua dedesupt. Am in cele doua de dedesupt infipte cablurile de tastatura si mouse si in laterala imi bag stick-urile USB.

#7
nykda

nykda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2010

View PostSuperDuper, on 22nd December 2010, 16:14, said:

Pai ai bagat cablu USB intre "intrarea" in LCD si o mufa de la PC?
La mine, pe un Dell 2208WPF merg toate patru porturi - doua laterale si doua dedesupt. Am in cele doua de dedesupt infipte cablurile de tastatura si mouse si in laterala imi bag stick-urile USB.
  
Am incercat. Asa merge, merci! Ma gandeam insa ca functioneaza ca o fotorama, independent de PC. Exista acelasi model de monitor cu 100 euro mai ieftin dar fara USB (http://www.lcd-compa...2010=1&sort=new). Gasesc ca o asemenea diferenta nu provine doar dintr-un simplu multiplicator USB - chestie aproape inutila.

La multi ani !

#8
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Provide de la calitatea panoului LCD full HD, rotatia mecanica la 90 grade, intrarile DVI si DP...

Edited by SuperDuper, 31 December 2010 - 20:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate