Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Jurnal TV HD

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#91
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postaditzuuu, on 22nd May 2011, 21:54, said:

4000????cum?sau a fost o gluma
daca are antena satelit  :peacefingers:

#92
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
Motorizata neaparat, se deplaseaza la comanda cu mutra pe toti satelitii si colectioneaza 4000 de FTA-uri sau insuficient de bine codate.  :lol:

#93
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

View PostNeaceasca85, on 23rd May 2011, 01:17, said:

Motorizata neaparat, se deplaseaza la comanda cu mutra pe toti satelitii si colectioneaza 4000 de FTA-uri sau insuficient de bine codate.  :lol:
Asa e. Traiasca Bulsatcom-ul.

#94
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postgunnlaugsson, on 22nd May 2011, 17:35, said:

e mare păcat că posturile din R. Moldova nu se pot recepționa și în România... mai ales că sunt foarte mulți basarabeni care locuiesc aici, dar și mulți români de dincoace de Prut interesați de situația din țara vecină. urmăresc Jurnal TV pe Internet și chiar e un program foarte bun!

Jurnal TV si Publika Tv se receptioneaza pe satelitul Thor  la 0.8 W. Cine stie cunoaste, si mai sunt cateva la liber in pachetul ESS pe acelasi satelit!

#95
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
@Chisinauianu exista vreun sondaj cu cele mai urmarite programe moldovenesti?

#96
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010

View Postdic_star79, on 23rd May 2011, 14:53, said:

Jurnal TV si Publika Tv se receptioneaza pe satelitul Thor  la 0.8 W. Cine stie cunoaste, si mai sunt cateva la liber in pachetul ESS pe acelasi satelit!


Pentru nostalgicii cu simtul umorului tot aici se mai poate urmari NIT, un post afiliat Partidului Comunist cu stiri ...hazlii. Cunoscatorii stiu de ce! :)

#97
Chisinauianu

Chisinauianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.08.2010

View Postdondhanny, on 23rd May 2011, 18:52, said:

@Chisinauianu exista vreun sondaj cu cele mai urmarite programe moldovenesti?
Mi-e lene sa caut :rolleyes:  La urmatorul sondaj voi scrie rezultatele. :)

View Postvally_p, on 23rd May 2011, 21:51, said:

Pentru nostalgicii cu simtul umorului tot aici se mai poate urmari NIT, un post afiliat Partidului Comunist cu stiri ...hazlii. Cunoscatorii stiu de ce! :)
Hazlii? :w00t:  :puke:

View PostNeaceasca85, on 22nd May 2011, 19:01, said:

plus limbajul regional hazliu. :lol:
O intrebare: de ce in Romania multi cred ca graiul moldovenesc este hazliu? Cu ce e mai hazliu decat graiul muntenesc, banatean etc?

Edited by Chisinauianu, 26 May 2011 - 20:11.


#98
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Nu trebuie sa te superi pe noi. Frateste spunem ca noua (muntenilor si oltenilor) ni se pare haios. Deci nu spunem cu rautate, ci cu drag, in sens bun.
Am si eu acces din cand in cand la canalele moldovenesti, ca: NIT, JURNAL, PUBLIKA. Le urmaresc pe ultimele doua cand am ocazia.
Te asteptam cu vesti de dincolo de Prut.
:hug: :cheers:

Edited by costiMembruAnonimita79, 26 May 2011 - 20:46.


#99
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010
Hazlii? :w00t:  :puke:

@ Chisinauianu


...precum stirea cu lupii ce au invadat Republica Moldova pentru ca a fost indepartat gardul de sarma ghimpata de pe Prut,
- sau teama locuitorilor de pe acelasi mal al Prutului ca vor fi jefuiti de romani dupa indepartarea aceluiasi gard de sarma ghimpata
- sau cele 15 minute cu care incepe orice jurnal (le mai urmaresc pe cele in limba romana) cu activitatea iubitului conducator Voronin
- sau diversiunea cu inundatiile din lunca Prutului pentru ...salvarea orasului Galati din Romania etc etc.

La asta m-am referit in postarea anterioara, cand am catalogat stirile de la NIT drept "hazlii". Stiu (si inteleg) ca ele pot fi privite, explicate si intelese si intr-o cheie tragica, din pacate.
Cu stima!

Edited by vally_p, 27 May 2011 - 10:04.


#100
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Stirile astea hazlii se vor a fi niste farse?

#101
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010

View Postchatnoir401, on 27th May 2011, 15:34, said:

Stirile astea hazlii se vor a fi niste farse?

Din pacate, nu. Urmaresc de ceva vreme fenomenul numit "Republica Moldova" cu tot ce inseamna politica, societate, mass-media, economie... Nu intru in aspecte care nu fac obiectul prezentului topic (unele mai mult decat interesante) si spun doar atat: NIT ar merita privit mai cu atentie, ar fi o tema de licenta perfecta pentru Jurnalism sau Sociologie. Intrece cu mult TVR-ul din anii 88-89 in slugarnicie, OTV-ul actual in ...subiecte halucinante (sa nu spun ceva tot cu "-ie" la final), poate doar televiziunea din Coreea de Nord sa fie mai tare.


@dondhanny
Imi permit sa iti raspund eu in privinta sondajelor de audienta. E o parere personala, dar cred ca modul in care acestea se fac pe malul stang al Prutului lasa loc la mai multe suspiciuni ca in Romania. Repet, parerea imi apartine. Citeste un articol aparut in  aprilie sa iti faci o idee...

http://unimedia.md/?...d=news&id=33042

Edited by vally_p, 27 May 2011 - 21:50.


#102
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postvally_p, on 27th May 2011, 22:30, said:

Din pacate, nu. Urmaresc de ceva vreme fenomenul numit "Republica Moldova" cu tot ce inseamna politica, societate, mass-media, economie... Nu intru in aspecte care nu fac obiectul prezentului topic (unele mai mult decat interesante) si spun doar atat: NIT ar merita privit mai cu atentie, ar fi o tema de licenta perfecta pentru Jurnalism sau Sociologie. Intrece cu mult TVR-ul din anii 88-89 in slugarnicie, OTV-ul actual in ...subiecte halucinante (sa nu spun ceva tot cu "-ie" la final), poate doar televiziunea din Coreea de Nord sa fie mai tare.
Reuseste sa intreaca si ANTENA 3? Dupa cele spuse aici as zice ca oarecum se aseamana.

#103
Chisinauianu

Chisinauianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.08.2010
Un nou sondaj:
http://unimedia.md/?...d=news&id=34507

#104
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Vad ca rezultatul sondajului depinde de cine il face.

#105
Chisinauianu

Chisinauianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.08.2010

View Postdic_star79, on 31st May 2011, 09:29, said:

Vad ca rezultatul sondajului depinde de cine il face.
Asta e de cand lumea. Sau mai bine zis de cand exista sondaje. Totusi exista sondaje mai aproape de realitate  si sondaje de iti pui manile in cap.

Edited by Chisinauianu, 31 May 2011 - 18:50.


#106
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Depinde si de cat de mult vrea fiecare sa iasa in evidenta.

#107
vally_p

vally_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 02.10.2010
După pauza din timpul vacanței de vară, ORA DE RAS revine în forță, într-o zi și la o oră mai potrivită unei emisiuni de gen. Din 11 septembrie poate fi urmărită în fiecare duminică seara, la 20.30.

#108
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
O emisiune ce merita urmarita!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate