Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 

Queen of the Damned OST

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
TheElfs

TheElfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.08.2005
As vrea sa stiu si eu cum vi s-a parut sondtrack-ul filmului. Daca ati vazut ceva videoclipuri sau ce altceva mai stiti despre el. Mie mi se pare cam cel mai tare de pe piata. Poate pt ca mi-a placut foarte mult si cartea. In schimb filmul a fost o deceptie pentru mine.

Long live the Queen!!!

:D

#2
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Tracks on "Queen of the Damned" include:

# 1. "Not Meant For Me" - Jonathan Davis/Richard Gibbs track featuring Wayne Static of Static-X
# 2. "Forsaken" - Jonathan Davis/Richard Gibbs track featuring David Draiman of Disturbed
# 3. "System" - Jonathan Davis/Richard Gibbs track featuring Chester Bennington of Linkin Park
# 4. "Change" - Deftones
# 5. "Redeemer" - Jonathan Davis/Richard Gibbs track featuring Marilyn Manson
# 6. "Dead Cell" - Papa Roach
# 7. "Penetrate" - Godhead
# 8. "Slept So Long" - Jonathan Davis/Richard Gibbs track featuring Jay Gordon of Orgy
# 9. "Down With The Sickness" - Disturbed
# 10. "Cold" - Static-X
# 11. "Headstrong" - Earshot
# 12. "Body Crumbles" - Dry Cell
# 13. "Excess" - Tricky
# 14. "Before I'm Dead" - Kidney Thieves

#3
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
Filmul l-am vazut prima data pe hbo pe la inceputul lui 2004 si imi placusera mult fazele in care se canta, restul actiunii find cam varza, motiv pt. care am adormit la un moment dat.   ^_^
Dar merita vazut (pe sarite) macar numai pentru soundtrack.
Ca tot veni vorba, cred ca o sa ma uit acum la el.  :notangel:

#4
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Eu m-am uitat la film doar pentru că pe coloana sonoră figura Marilyn Manson cu Redeemer.

#5
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

Laryyyy, on Aug 18 2005, 16:17, said:

Eu m-am uitat la film doar pentru că pe coloana sonoră figura Marilyn Manson cu Redeemer.

<{POST_SNAPBACK}>

that is wierd :w00t:

#6
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

The_Napster, on Aug 18 2005, 17:51, said:

that is wierd :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Weird not Wierd
What is so Weird?

#7
zamira

zamira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 08.08.2005
Soundtrackul este unul dintre cele mai tari, deoarece, intr-adevar te face sa te uiti la film. Melodiile sunt foarte bine alese, cu niste voci similare, dar totusi cu un timbru special. Si actorii principali au fost un motiv in plus sa ma uit la film. Il revad si acum deseori, chiar daca nu e un film genial. Cartile sunt intr-adevar bune, cele din seria aventurilor vampirului Lestat.
Inainte cu ceva timp de a vedea filmu, am devenit fana Disturbed, iar melodiile de pe soundtrack au fost cireasa de pe tort.
In caz ca nu stiati, la un moment dat in film chiar apare solistul trupei Korn, fiind cel care vinde bilete la concertul mare din desert.

#8
TheElfs

TheElfs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.08.2005
Misto faza cu solistul. Am citit cartile pe undeva prin 99 sau 2000. Apoi cand a aparut filmul am fost innebunit sa il vad. Dupa ce l-am vazut am fost innebunit doar dupa soundtrack. :D
Oricum m-a atras in primul rand Forsaken, apoi am inceput sa le caut pe toate si mi-au placut enorm de mult. Intr-adevar au un anumit timbru sau ceva schimbat in voce parca e "out of space".
Nu mi se pare chiar asa ciudat sa vezi un film doar pentru o melodie. Manson, zic eu, e chiar foarte OK. Are niste melodii tzapene, ce nu imi place mie la el este efectul care vrea sa il dea pe scena si tot ceea ce face. Dar nu trebuie sa fie neaparat un inger ca sa placa. Pentru mine e ok muzica, asa ca ascult melodiile si nu ma uit la videoclip. :D
Glumeam. Merita si alea vazute.
La un moment dat gasisem pe yahoo music, sau asa ceva, un videoclip cu melodia forsaken. A fost demential...

Eu zic ca asta e cel mai reusit soundtrack.

Mai este unul super OK: Spawn (Laryyyy, Long road out of hell al lui Manson este pe coloana sonora a filmului ca si Metallica parca da nu mai stiu ce melodie.)

:D

Auditie placuta

#9
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005
Asa ca sa ma laud io unpic : am toate melodiile de pe coloana sonora, Queen of the Damned fiind filmul meu preferat dupa 9th Gate... cele mai misto oricum raman Forsaken si Cold!!! (am gasit si videoclipu dupa lungi cautari..) Eu zic ca merita vazut si pentru Aalyah care joaca remarcabil pe langa Stuart Townsend sau Vincent Perez... Si Lena Olin face un rol bun pacat ca e doar secundar/episodic...
In rest ce sa mai zic?Is fericita ca s-a deschis thread pe tema asta...Cartea ca mai toate scrise de Anne Rice e foarta buna si merita citita..shi filmul la fel merita vazut;)
Aaa! Va plac pasajele de vioara "cantate" de Lestat pe plaja?Sunt printre favorite...

#10
Irinuk

Irinuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 28.06.2005
Oh btw! Tricky - Excess se regaseste si pe coloana sonora a filmului ala politist cu Chris Rock si Anthony Hopkins...chiar nu mai stiu exact cum se cheama:-s

#11
Gogu007

Gogu007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.11.2005
Nu cumva si Slipknot?
ca iei au piesa cu Queen Of Damned

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Slipknot nu are piesa in sountrackul QOTD, vezi lista din postul 2. Btw, apare si Manson in film, la coada la bilete. :D A fost un film... interesant. :yawn:

#13
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
mda, buna coloana ..... cate injuraturi nu mi-am luat de la vecini pentru "System" ..... :P

#14
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Un super film, o super coloana... :worthy:

#15
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
dap, foarte buna coloana sonora!! filmul... ;)

#16
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005
soundul chiar marfa, dar filmul a fost cam slab. noroc ca l-am vazut inainte sa citesc cartea, ca altfel mi s-ar fi parut total :puke:

#17
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Check out my avatar!  ;)  :band:

#18
danburzo

danburzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.06.2005
si eu m-am uitat la film mai mult pentru coloana sonora (Forsaken mi s-a parut cea mai buna dintre piese). Cat despre film... :yawn:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate