Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ora pentru anticonceptional

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
vjnookie

vjnookie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 29.02.2004
daca intr-o luna nu s-a respectat cu strictete programul de luat pastila anticonceptionale (ora stabilita) si au fost fluctuatii de cateva ore de mai multe ori, ce riscuri sunt sa apara sarcina? exista riscuri? care sunt ele?

#2
nancy_callahan

nancy_callahan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 15.08.2005
dar de ce trebuie sa existe fluctuatii de CATEVA ORE????
nu e mai simplu sa ai o alarma pusa, care sa iti aminteasca de pastiluta???  :o

te-ar cam fi scutit de niste intrebari acum, nu crezi? :P

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

vjnookie, on Aug 18 2005, 11:03, said:

daca intr-o luna nu s-a respectat cu strictete programul de luat pastila anticonceptionale (ora stabilita) si au fost fluctuatii de cateva ore de mai multe ori, ce riscuri sunt sa apara sarcina? exista riscuri? care sunt ele?

<{POST_SNAPBACK}>

Ce pastile a luat? Din cîte știu sunt pastile care trebuie luate la ore fixe și pastile care nu.

Edited by mufa, 18 August 2005 - 12:57.


#4
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
citeste prospectul  :)

#5
nancy_callahan

nancy_callahan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 15.08.2005

mufă, on Aug 18 2005, 11:48, said:

Ce pastile a luat? Din cîte știu sunt pastile care trebuie luate la ore fixe și pastile care nu.

<{POST_SNAPBACK}>


din cate stiu eu e absolut same shit CE pastile iei. sunt facute sa fie luate la ore fixe si nu e facut asa programul de florile marului...

si pe TOATE prospectele scrie chestia asta...

#6
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

nancy_callahan, on Aug 18 2005, 19:54, said:

din cate stiu eu e absolut same shit CE pastile iei. sunt facute sa fie luate la ore fixe si nu e facut asa programul de florile marului...

si pe TOATE prospectele scrie chestia asta...

<{POST_SNAPBACK}>

Arată-mi unde scrie pe prospectul de marvelon chestia asta, te rog!

#7
nancy_callahan

nancy_callahan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 15.08.2005
marvelon nu am luat, insa am luat diane 35, rigevidon si novinette. si pe toate scrie ca este recomandat sa fie luate la aceeasi ora in fiecare zi.

stiu ca aceeasi chestie scrie si pe prospectele de logest si de tri-regol. asa ca pot sa presupun ca scrie acelasi lucru pe toate. or they should...

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Este recomandat sa le iei la aceeasi ora sau in aceeasi parte a zilei (dimineata, pranz, seara) mai mult ca sa te obisnuiesti sa le iei si ca sa fie cat de cat 24 de ora intre ele.
Dar CREDE-MA ca nu e nici o problema daca azi o iei la 7 seara, maine la 9 seara, poimaine la 10 seara ;)

#9
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

Intel, on Aug 21 2005, 00:33, said:

Este recomandat sa le iei la aceeasi ora sau in aceeasi parte a zilei (dimineata, pranz, seara) mai mult ca sa te obisnuiesti sa le iei si ca sa fie cat de cat 24 de ora intre ele.
Dar CREDE-MA ca nu e nici o problema daca azi o iei la 7 seara, maine la 9 seara, poimaine la 10 seara ;)

<{POST_SNAPBACK}>



...decat la preparatele microdozate (micro-progestative); astea chiar trebuie luate la ora fixa. nu e cazul la toate exemplele de care s-a amintit mai sus si, in general, la tot ce se utilizeaza in mod obisnuit.

#10
rodik_iota

rodik_iota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2005
Salut!As avea shi eu nevoie de sfatul vostru..Acum 6-7 luni am facut un tratament cu Diane-35 recomandat de un doctor ginecolog(ptr cosuri) shi acum as dori sa-l reiau ptr rezultate mai eficiente...  <_<Credeti ca poate avea efecte negative?Multumesc!

#11
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

rodik_iota, on Sep 28 2005, 22:55, said:

Salut!As avea shi eu nevoie de sfatul vostru..Acum 6-7 luni am facut un tratament cu Diane-35 recomandat de un doctor ginecolog(ptr cosuri) shi acum as dori sa-l reiau ptr rezultate mai eficiente...  <_<Credeti ca poate avea efecte negative?Multumesc!

<{POST_SNAPBACK}>

Cred că ar trebui să faci întîi o vizită pe la ginecolog.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate