Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Transformers 3: Dark of the Moon (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Era fain daca s-ar fi numit numit:
Transformers 3:Bark at the moon :lol:

#20
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Si uite asa inca un cacat de film in n-spe parti.

#21
loveatv

loveatv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 10.05.2009
Primele 2 au fost....Suuper tari!
Sper ca si acesta sa fie pe masura primelor 2.
Pacat ca nu mai joaca Megan Fox!
In iulie apare, nu?

#22
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Oare nu s-au produs suficiente filme cu blocuri rupte in doua, orase despicate de la mijloc si roboti uriasi in care se trage cu elicoptele ale armatei?

#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Trailerul numarul 4, cateva imagini noi adaugate

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zuvU_BywPs0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
maine apare si Ro? pe imdb nu am gasit....

#25
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Da. Merg la premiera in Imax :wub:

#26
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Dap, maine apare si am rezervariii :D:D.
Va fi peste al doilea, ramane de vazut daca o sa fie mai bun decat prima parte

#27
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
Mai sunt 3 ore pana la lansare. :) Vizionare placuta!

#28
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Frumos!  :inlove:

#29
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Am vazut si eu Transformers 3 si sincer nu m-a dezamagit.
Are actiune din plin, efecte speciale si mai si ca in primele 2, poate mai putin accent pe jocul actorilor decat pana acum, ceva mai putine faze comice, dar all in all un blockbuster de vara reusit.

Un alt aspect nu neaparat negativ, dar notabil este ca e lung....am stat aproape 3 ore in sala de cinema(bine cu tot cu promo si reclame) si am avut o mica durere de cap de la ochelarii 3D cand am iesit.........

Putin off-topic, nu stiu cum reusesc unii sa stea in randurile 1-3.........


Concluzie: merita vazut filmul, iar nota mea(daca e sa ne raportam la asa ceva) este 8/10

Edited by moki, 29 June 2011 - 14:25.


#30
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
L-am vazut si eu si la fel ca precedentul, nu am fost dezamagit deloc. Am primit ce ma asteptam de la Transformers 3...bine ca nu i-au zis Transformers 3D - Dark of the Moon.
Au fost mai putine faze comice, asta pentru ca au analizat mai bine gravitatea faptelor din filmul asta si nu s-au luat complet in ras...dar cand au fost, au fost eficiente. Sala a ras, plina cum a fost.
Per total mi-a placut insa m-a enervat finalul pentru ca era cliseic in totalitate, replicile au fost rahat...mai ales cuvintele de "dragoste" din final si cuvintele "patriotice" aruncate in graba de actori. Mnah, cu toate astea nu a reusit sa ma razgandeasca asupra filmului. A fost misto si 3D-ul a fost prezent in totalitate...3D care mi-a adus aminte de Avatar, pentru ca era la fel de pronuntat...probabil si pentru ca au folosit aceeasi tehnologie si camere (cum am aflat dupa putin research).
Da, e un film comercial, e un film de cinema...e tot la ce te astepti de la un film de vara. Dar e de vazut.

#31
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Nu pot sa nu insist si eu in acelasi ton ca antepostatorii mei. Ca fan al desenelor si acum al peliculei, nu pot sa nu fiu pe deplin multumit de actiune. Tanti asta noua nu are nici un fel de talent actoricesc, Megan macar ma convinsese in primele 2 filme ca se straduieste. Ma rog, e placuta ochiului oricum.
Intriga: raul inca exista. Plot: aia sunt rai, ailalti is buni: bataie. Efecte speciale: toate! tot ce se poate face pe computer azi cu roboti se intampla. Se distrug robotii din ce in ce mai spectaculos, numai in slow-motion si din unghiuri imposibile. Toata sala am descoperit ca il iubeste pe BumbleBee.
S-a vazut ca Bay a adus ceva nou in 3D, vazand si Avatar tot in Imax nu cred ca se compara. E mai bun, e mult mai in your face.
In categoria sa, il consider cel mai bun pe care l-am vazut pana acum. Am iesit cu un sentiment de "wow"? Da!
Uneori sunt replici penibile, alteori chiar se puteau abtine de la ele; steagul USA este la loc de cinste mereu si mereu curat; niste product placement evident dar totul se iarta in momentul in care all hell breaks loose. Stai si privesti ca prostul, cu gura cascata, la ceva facut pe un computer, dar nu iti pasa, caci e prea bine realizat. 2h si 1/2 aia este realitatea ta, esti Decepticon sau Autobot din scaunul tau si sa fereasca Dumnezeu sa treaca cineva prin fata ta in drum spre baie sau sa-i sune telefonul ca... it's on :bandit:
Unii nu agreaza acest gen de filme si este de inteles. Uneori sunt simple ca un ambalaj fara continut. Dar cei care le apreciaza, il vor iubi pentru efectele sale speciale "vizuale". 2012 mi-a lasat la vremea aceea o impresie similara desi nu mi-au placut nici personajele, nici desfasurarea actiunii.
Am plecat foarte multumit de ceea ce am vazut, blockbuster-ul anului de departe. Il voi revedea in week-end.

Edited by medley, 30 June 2011 - 01:12.


#32
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Pana la urma l-am revazut si ieri si merg si azi si-s programat si maine. Sunt ca un copil.

#33
New_view

New_view

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,949
  • Înscris: 18.10.2008
Am vazut si eu aceasta a 3-a parte Transformers.
Foarte multumit. Am ales sa vizionez acest film la cinema si am primit exact ce ma asteptam: multa actiune, multe efecte speciale (pentru ca asta cere genul de film, nu am cum sa fiu dezamagit de un film care are tot ce scrie in fisa postului), superbe efectele vizuale 3D. La cadrele din spatiu si atacul navelor decepticonilor, nivelul de realism (in motion) al acestui gen de filme a ajuns la un nivel extrem de ridicat, am incercat senzatia ca filme precum Star Wars, Matrix (care pana acum nu credeam ca vor fi detronate ca si efecte vizuale impresionante pana in prezent) palesc mult ca si captare si impresionare a publicului, chiar daca e diferenta de ani si tehnica.
Slaba si palida interpretarea inlocuitoarei lui Megan Fox, la fel si interpretarea (nu rolul) lui Patrick Dempsey (sa ramana la serialul cu Anatomia, nu poate interpreta roluri de villian). Chiar daca a fost episodica aparitia lui John Malkovich, se vede clar clasa unui actor, nu interpret.
Superbe imaginile 3D cu salturile efectuate real de catre profesionistii angajati pentru aceasta secventa.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I57uDpXKEDA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pur si simplu "zbori" cu ei in acea secventa.
Mult mai bine realizate scenele de lupta dintre Autoboti si Decepticoni, multe slow-motion-uri care iti permite sa si identifici care bate pe cine, ceea ce in primele 2 parti pentru mine erau foarte greu de deslusit.
Merita vazut. 10/10.   :thumbup:

New View

Edited by New_view, 02 July 2011 - 20:31.


#34
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
sper sa il vad si eu luni. can't wait!

#35
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Am reusit sa-l vad si eu astazi, si nu pot spune decat WOW!
Dupa cum a mai spus cineva, Transformers 3 a fost exact cum ma asteptam. Efecte speciale au fost de nota 10+ (nu mi-ar fi frica sa spun ca 3D-ul a fost muult mai reusite fata de Avatar)  poveste nu a fost stralucita dar nici slaba iar actorii mi s-au parut OK (poate mai putin Rosie Huntington-Whiteley care desi recunosc ca s-a descurcat mai bine decat MA-S fi asteptat, a fost doar o fata frumoasa si atat... si chiar nu m-a deranjat asta) Cat despre Patrick Dempsey, eu as zice ca s-a descurcat bine (ca acting) desi rolul de villan chair nu i se potriveste. Aaa si sa nu uitam de momentele comice , chair daca au fost mai putine fata de partile precedente, au reusita sa binedispuna intreaga sala  :D

Daca ar fi sa-i dau o nota cred ca i-as da un 9, pt ca nu regret deloc cele aproape 3 ore petrecute ba chiar l-as mai urmari inca o data...chiar inca de 2 ori sau 3 .... Ati prins ideea

#36
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Nu-ti place,nu te mai uita.Toate variantele aparute pe net sunt de proasta calitate,nici macar un R5,deci oricum te uiti degeaba.  :thumbdown:

Edited by Gh3r0m, 06 July 2011 - 18:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate