Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Skyline (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu de curand, e un film foarte slab, nu doresc sa il recomand sau sa il revad vreodata. Scenariul si jocul actorilor au fost de toata jena.

#38
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Sunt fan al filmelor gen Sfarsitul Lumii, dar filmul asta nu prea e reusit. Mie cel putin mi sa parut putin prostesc.

6/10 din partea mea.

#39
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
L-am vazut aseara, fara sa citesc nici un review.
Mare, mare greseala.

Porcarie mai mare de film nu am vazut anul asta. Saracu Turk, cat o fi luat sa joace in imbecilitatea asta?

#40
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io cred ca voi v-ati speriat ca au venit extraterestrii si ne-au furat creierele si n-a fost acolo presedintele americii, bill pullman, impreuna cu printu din beler care sa ne salveze :w00t:

#41
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
mi se pare la fel de tampit ca " the day the earth stood still" si "war of the worlds".

Pacat ca filmul a inceput interesant, cu ideea ca 6 oameni obisnuiti se uita cum e cucerita lumea, spre final filmul se abereaza total. Si daca toti erau obisnuiti, de ce gigelu ala uscativ era Ariel si facea el fite pe acolo? Nu mai bine il omorau si pe el si gata? Morala era mult mai faina.

#42
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,558
  • Înscris: 05.11.2009
filmul a fost slab prin interpretare si prin unele gauri de scenariu (adica aia stiau ca ei sunt acolo, dar in loc sa darame cladirea, au stat dupa ei? ). Oricum cel mai mare atu al filmului e sfarsitul, nu e prea placut sa constati (chiar si intr-un film) ca omenirea poate fi si ea o sursa de hrana pt cineva superior.Si mi-a placut felul cum a trezit sentimente in mine, cand am vazut ca eu, tu, altii in universul ala, am fi doar .. carnita pe care alienii o mananca si o caca. parca asa am inteles eu niste faze la sfarsit. Daca nici asta nu e desacralizare, atunci nu stiu ce e.. sa fii aratat ca nu esti altceva mai mult decat e o vita sau un porc pt noi..

Edited by vanitty, 16 May 2011 - 01:11.


#43
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
Mie filmul mi s-a parut urat din anumite puncte de vedere..
lasand la o parte creaturile astea scarboase :puke: care desi aveau ditamai navele, trimiteau niste caracatite sa survoleze suprafata, in loc sa foloseasca tot aspiratorul acela ca sa ii ia pe oameni cu forta, nu doar asa.. sa ii ademeneasca la lumina, apoi sa ii traga.
din ce vazusem la acele nave, aveam o presimtire ca nimic nu ii va opri, nici macar bomba nucleara.. insa aici nu inteleg: de ce au folosit un avion sa trimita bomba, care putea exploda la fel de usor ca si celelalte avioane? de ce nu au lansat dintr-un avion care sa zboare de la mare inaltime asa cum a fost facut in al doilea razboi mondial ??? ma mir cum de a reusit sa o si lanseze, poate era oprita de un alt avion extraterestru si exploda mai departe de nava-mama.
ca sa nu mai zic de faptul ca peisajul nici nu prea parea afectat de radiatii, eu stiam ca efectele bombei se simt din plin la suta de kilometri, dar se pare ca doar asupra navei s-au simtit :-?

si totusi replica umana a fost slaba, sa trimiti doar o bomba nucleara?! trebuiau sa vina vreo 20~100 de astfel de bombe catre nava-mama, le lansau din toate pozitiile posibile, nu le puteau opri chiar pe toate, plus ca explozia ar fi distrus mai tot ceea ce era in jurul navei, in special acele mici avioane, dar nu... a fost trimisa doar una. :puke:

intre battle:l.a. si skyline, prefer battle. adica acolo cel putin erau tabere puternice, aici zici ca oamenii s-au predat sau abia au facut ceva.

#44
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
Unul din filmele mele preferate pentru ca pe mine ma atrag chestiile astea cu invazia lumii de extraterestrii,apocalipsa bazate pe anumite fapte stiintifice.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate