Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apple iPod Touch 4G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

iPod Touch 4G





Attached File  Apple_iPod_touch_4G.jpg   74.17K   33 downloads Attached File  ipod_touch_4g_pwned.jpg   102.35K   15 downloads




Size and weight

Height:
    4.4 inches (111.0 mm)
Width:
    2.3 inches (58.9 mm)
Depth:
    0.28 inch (7.2 mm)
Weight:
    3.56 ounces (101 grams)1

Capacity

    * 8GB, 32GB or 64GB flash drive2

Wireless3

    * 802.11b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz only)
    * Bluetooth® 2.1 + EDR
    * Maps-location based service4
    * Nike + iPod support built in

Display

    * 3.5-inch (diagonal) widescreen
      Multi-Touch display
    * 960-by-640-pixel resolution at 326 pixels per inch

Audio

    * Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
    * Audio formats supported: AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV
    * User-configurable maximum volume limit


Headphones

    * Earphones
    * Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
    * Impedance: 32 ohms


TV and video

    * H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats
    * MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats
    * Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format
    * Support for 1024 by 768 pixels with Dock Connector to VGA Adapter; 576p and 480p with Apple Component AV Cable; 576i and 480i with Apple Composite AV Cable (cables sold separately)


Cameras, photos, and video

    * Video recording, HD (720p) up to 30 frames per second with audio; still photos (960 x 720) with back camera
    * VGA-quality photos and video up to 30 frames per second with the front camera
    * Tap to control exposure for video or stills
    * Photo and video geo tagging over Wi-Fi


Input and output

    * 30-pin dock connector
    * 3.5-mm stereo headphone minijack
    * Built-in speaker
    * Microphone


Sensors

    * Three-axis gyro
    * Accelerometer
    * Ambient light sensor


Languages

Localized UI

    * English (U.S.), English (UK), French (France), German, Traditional Chinese, Simplified Chinese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese, Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Hungarian, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malay, Romanian, Slovak, Croatian, Catalan, and Vietnamese

Localized Keyboards

    * English (U.S.), English (UK), French (France), French (Canadian), French (Switzerland), German, Traditional Chinese (Handwriting, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Wubihua), Simplified Chinese (Handwriting, Pinyin, Wubihua), Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese (Romaji, Ten Key), Japanese (Kana), Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Estonian, Hungarian, Icelandic, Lithuanian, Latvian, Flemish, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malay, Romanian, Slovak, Croatian, Bulgarian, Serbian (Cyrillic/Latin), Catalan, Vietnamese, Tibetan, Macedonian, and Cherokee

Localized Dictionaries

    * English (U.S.), English (UK), French, German, Traditional Chinese, Simplified Chinese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese (Romaji), Japanese (Kana), Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Hungarian, Lithuanian, Flemish, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malaysian, Romanian, Slovak, Croatian, Catalan, Vietnamese, and Cherokee



Battery and power5

    * Built-in rechargeable lithium-ion battery
    * Playback time
          o Music playback time: Up to 40 hours when fully charged
          o Video playback time: Up to 7 hours when fully charged
    * Charging times: Fast charge in about 2 hours (80% capacity), full charge in about 4 hours.


System requirements

    * USB 2.0
    * iTunes 10 or later6
    * Mac: Mac OS X v10.5.8 or later
    * PC: Windows 7, Windows Vista, or Windows XP Home or Professional (SP3) or later
    * Broadband Internet access required; fees may apply.


In the box

    * iPod touch
    * Earphones
    * Dock Connector to USB Cable
    * Quick Start guide

Environmental Status Report

iPod touch embodies Apple’s continuing environmental progress. It is designed with the following features to reduce environmental impact:

    * Arsenic-free display glass
    * Brominated flame retardant-free
    * Mercury-free LCD display
    * PVC-free
    * Recyclable stainless steel enclosure
    * Smaller, more compact packaging (17% smaller, 16% lighter)




Salutare.Sunt fericitul detinator al unui iPod Touch 4G!Sunt destul de incepator in ce priveste dispozitivele Apple pentru ca pana acum am avut o anumita retinere insa acum ca detin acest dispozitiv mi-am schimbat radical parerea!Miar place ca intr-o zi sa imi permit si un iPhone 4G!Pana acum eram fan Nokia(aici este munca mea pt utilizatori de Nokia 5800)Dupa ceva cautari pe net am vazut ca iOS este si el ft customizabil asa ca rog pe toti detinatori unui asemenea dispozitiv sa vina si sa isi prezinte parerile aici despre cum se misca,aplicatii misto,jailbreak,apps si adonuri din cydia etc.

Edited by iepurasu_poznas, 01 December 2010 - 01:57.


#2
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 05.02.2007

View Postiepurasu_poznas, on 1st December 2010, 01:54, said:

iPod Touch 4G





Attachment Apple_iP...touch_4G.jpg Attachment ipod_tou...4g_pwned.jpg




Size and weight

Height:
    4.4 inches (111.0 mm)
Width:
    2.3 inches (58.9 mm)
Depth:
    0.28 inch (7.2 mm)
Weight:
    3.56 ounces (101 grams)1

Capacity

    * 8GB, 32GB or 64GB flash drive2

Wireless3

    * 802.11b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz only)
    * Bluetooth® 2.1 + EDR
    * Maps-location based service4
    * Nike + iPod support built in

Display

    * 3.5-inch (diagonal) widescreen
      Multi-Touch display
    * 960-by-640-pixel resolution at 326 pixels per inch

Audio

    * Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
    * Audio formats supported: AAC (8 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX, and AAX+), Apple Lossless, AIFF, and WAV
    * User-configurable maximum volume limit


Headphones

    * Earphones
    * Frequency response: 20Hz to 20,000Hz
    * Impedance: 32 ohms


TV and video

    * H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats
    * MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats
    * Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format
    * Support for 1024 by 768 pixels with Dock Connector to VGA Adapter; 576p and 480p with Apple Component AV Cable; 576i and 480i with Apple Composite AV Cable (cables sold separately)


Cameras, photos, and video

    * Video recording, HD (720p) up to 30 frames per second with audio; still photos (960 x 720) with back camera
    * VGA-quality photos and video up to 30 frames per second with the front camera
    * Tap to control exposure for video or stills
    * Photo and video geo tagging over Wi-Fi


Input and output

    * 30-pin dock connector
    * 3.5-mm stereo headphone minijack
    * Built-in speaker
    * Microphone


Sensors

    * Three-axis gyro
    * Accelerometer
    * Ambient light sensor


Languages

Localized UI

    * English (U.S.), English (UK), French (France), German, Traditional Chinese, Simplified Chinese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese, Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Hungarian, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malay, Romanian, Slovak, Croatian, Catalan, and Vietnamese

Localized Keyboards

    * English (U.S.), English (UK), French (France), French (Canadian), French (Switzerland), German, Traditional Chinese (Handwriting, Pinyin, Zhuyin, Cangjie, Wubihua), Simplified Chinese (Handwriting, Pinyin, Wubihua), Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese (Romaji, Ten Key), Japanese (Kana), Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Estonian, Hungarian, Icelandic, Lithuanian, Latvian, Flemish, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malay, Romanian, Slovak, Croatian, Bulgarian, Serbian (Cyrillic/Latin), Catalan, Vietnamese, Tibetan, Macedonian, and Cherokee

Localized Dictionaries

    * English (U.S.), English (UK), French, German, Traditional Chinese, Simplified Chinese, Dutch, Italian, Spanish, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Danish, Swedish, Finnish, Norwegian, Korean, Japanese (Romaji), Japanese (Kana), Russian, Polish, Turkish, Ukrainian, Hungarian, Lithuanian, Flemish, Arabic, Thai, Czech, Greek, Hebrew, Indonesian, Malaysian, Romanian, Slovak, Croatian, Catalan, Vietnamese, and Cherokee



Battery and power5

    * Built-in rechargeable lithium-ion battery
    * Playback time
          o Music playback time: Up to 40 hours when fully charged
          o Video playback time: Up to 7 hours when fully charged
    * Charging times: Fast charge in about 2 hours (80% capacity), full charge in about 4 hours.


System requirements

    * USB 2.0
    * iTunes 10 or later6
    * Mac: Mac OS X v10.5.8 or later
    * PC: Windows 7, Windows Vista, or Windows XP Home or Professional (SP3) or later
    * Broadband Internet access required; fees may apply.


In the box

    * iPod touch
    * Earphones
    * Dock Connector to USB Cable
    * Quick Start guide

Environmental Status Report

iPod touch embodies Apple’s continuing environmental progress. It is designed with the following features to reduce environmental impact:

    * Arsenic-free display glass
    * Brominated flame retardant-free
    * Mercury-free LCD display
    * PVC-free
    * Recyclable stainless steel enclosure
    * Smaller, more compact packaging (17% smaller, 16% lighter)




Salutare.Sunt fericitul detinator al unui iPod Touch 4G!Sunt destul de incepator in ce priveste dispozitivele Apple pentru ca pana acum am avut o anumita retinere insa acum ca detin acest dispozitiv mi-am schimbat radical parerea!Miar place ca intr-o zi sa imi permit si un iPhone 4G!Pana acum eram fan Nokia(aici este munca mea pt utilizatori de Nokia 5800)Dupa ceva cautari pe net am vazut ca iOS este si el ft customizabil asa ca rog pe toti detinatori unui asemenea dispozitiv sa vina si sa isi prezinte parerile aici despre cum se misca,aplicatii misto,jailbreak,apps si adonuri din cydia etc.
Sa il folosesti sanatos! ce capacitate are?
Cum e cu ipod touch 4? Si pe mine tot ma bate gandu sa trec de la un ipod classic  de 120 GB la un Ipod touch da macar de 64Gb.

#3
iepurasu_poznas

iepurasu_poznas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 18.10.2008

View PostB0gdy, on 1st December 2010, 18:21, said:

Sa il folosesti sanatos! ce capacitate are?
Cum e cu ipod touch 4? Si pe mine tot ma bate gandu sa trec de la un ipod classic  de 120 GB la un Ipod touch da macar de 64Gb.
merci.are 8gb insa acum imi pare rau ca nu am luat de 32 gb...oricum 32 eu spun ca este suficient!Ce sa spun am facut jailbreak  si pot sa spun ca se misca super!recomand varianta 32 gb

#4
dactarry

dactarry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2011
Buna. Si eu mi-am cumparat unul, tot de 32 g, si ce-i drept am cateva dileme: cum pot pune muzica pe el?(cu copy/ paste nu functioneaza :))), cum atasez un fisier Word?, etc.Mersi

#5
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 02.12.2006

View Postdactarry, on 15th February 2011, 22:42, said:

Buna. Si eu mi-am cumparat unul, tot de 32 g, si ce-i drept am cateva dileme: cum pot pune muzica pe el?(cu copy/ paste nu functioneaza :))), cum atasez un fisier Word?, etc.Mersi

Muzica se incarca cu iTunes, destul de simplu. Detin un iPod touch 4 de vreo 3 luni, ma pot declara foarte multumit de el. Il folosesc mai mult pentru internet, podcast, mailuri etc. Un minus ar fi absenta lui Adobe Flash Player.

#6
dreamseeker11us

dreamseeker11us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 18.11.2009
salut

ma gandeam sa imi iau un ipod touch 4g alb, cu ios 5   (ultima varianta de ipod touch)
insa am gasit o pagina a unor useri pe macforum, de acum 4 zile, care se plangeau de probleme enorme ---- raspuns lent, aplicatii inclusiv jocuri, se misca greu etc

asa e ?

care aveti ?  cum va merge ?
doar soft legal ....va rog, nu ma luati cu jailbrak & stuff.  mersi

https://discussions....494323#16494323 -- pagina unde userii se plang de unele probleme cu ipod touch 4g

Edited by dreamseeker11us, 27 October 2011 - 00:38.


#7
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ia-l linistit, dar nu-l updata la ios5, asteapta pina apare 5.0.1 care va remedia chestiile astea.
Oricum, orice aplicatie ai vrea, merge sigur pe softul cu care iti vine touch-ul din fabrica.

#8
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Salut.Am deschis acest topic pentru ca sunt putin nedumerit.As dori sa-mi achizitionez un iPod touch(am gasit nou cu garantie internationala 12 luni,de 64 gb la 1050 ron).Ideea e ca la 900 ron am gasit iPhone 4s de 16 gb,CDMA.Ce parere aveti ?

Si in comparatie cu un iPhone4(nu 4s),singura diferenta este ca nu are slot pentru cartela sim,automat nu are functia pt apel(pe gsm),nu ?

Edited by Edwin6000, 06 February 2012 - 22:44.


#9
RobyRc

RobyRc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 05.07.2011

View PostEdwin6000, on 6th February 2012, 22:41, said:

Salut.Am deschis acest topic pentru ca sunt putin nedumerit.As dori sa-mi achizitionez un iPod touch(am gasit nou cu garantie internationala 12 luni,de 64 gb la 1050 ron).Ideea e ca la 900 ron am gasit iPhone 4s de 16 gb,CDMA.Ce parere aveti ?

Si in comparatie cu un iPhone4(nu 4s),singura diferenta este ca nu are slot pentru cartela sim,automat nu are functia pt apel(pe gsm),nu ?
Nu.
4s are mai bun procesor,mai multi rami,un chipset video mult mai bun..

#10
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View PostRobyRc, on 6th February 2012, 22:47, said:

Nu.
4s are mai bun procesor,mai multi rami,un chipset video mult mai bun..
Am zis clar ca in comparatie cu Iphone 4.Stiu ca 4s are dual core de 1Ghz si multe alte chestii ... eu ma refeream strict la i4

#11
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008

View PostEdwin6000, on 6th February 2012, 22:41, said:

.Ideea e ca la 900 ron am gasit iPhone 4s de 16 gb,CDMA.Ce parere aveti ?

Nu prea cred.

#12
AnghelGabriel

AnghelGabriel

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 76
  • Înscris: 29.01.2012
Daca nu ma insel, iPhone-ul are camera mai buna.

#13
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006

View PostEdwin6000, on 6th February 2012, 22:41, said:

Salut.Am deschis acest topic pentru ca sunt putin nedumerit.As dori sa-mi achizitionez un iPod touch(am gasit nou cu garantie internationala 12 luni,de 64 gb la 1050 ron).Ideea e ca la 900 ron am gasit iPhone 4s de 16 gb,CDMA.Ce parere aveti ?

Si in comparatie cu un iPhone4(nu 4s),singura diferenta este ca nu are slot pentru cartela sim,automat nu are functia pt apel(pe gsm),nu ?
Nu poti compara mere cu pere...
Unul este strict ptr. media/muzica/filme, navigare pe net si email (wi-fi), celalalt este un telefon cu alte functii si necesitati (abonament).

Eu, unul, nu sunt adeptul aparatelor de genul doi in unul (mai multe in unul). Pana la urma nu mai face nimic ca lumea. Ma rog, nu e chiar cazul iPhone, dar totusi...
Asa incat sfatul meu este sa te gandesti ce asteptari ai de la un asemenea aparat. Alegerea va fi apoi mai usoara.

Have fun!

Dan

#14
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View Postdriftking91, on 6th February 2012, 22:55, said:

Nu prea cred.
Uite AICI

View Postdan_slack, on 6th February 2012, 23:07, said:

Nu poti compara mere cu pere...
Unul este strict ptr. media/muzica/filme, navigare pe net si email (wi-fi), celalalt este un telefon cu alte functii si necesitati (abonament).

Eu, unul, nu sunt adeptul aparatelor de genul doi in unul (mai multe in unul). Pana la urma nu mai face nimic ca lumea. Ma rog, nu e chiar cazul iPhone, dar totusi...
Asa incat sfatul meu este sa te gandesti ce asteptari ai de la un asemenea aparat. Alegerea va fi apoi mai usoara.

Have fun!

Dan
Ideea e ca eu deja detin un telefon cat de cat bun(un HTC Wildfire s).Crezi ca merita sa-l vand si sa trec pe un telefon mai slabun,adica un telefon,nu un smartphone si sa cumpar un iPod?

iPod-ul la 1050 ron de 64 gb (care in magazin e in jur de 1800) este ACESTA


Ceea ce m-a facut sa ma indrept catre produsele Apple de gen iPhone/iPod este faptul ca poti deschide multe aplicatii,iar acesta nu se blocheaza deloc.

Edited by Edwin6000, 06 February 2012 - 23:23.


#15
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
http://www.ebay.com/...d=p3286.c0.m14#

În America costă 640 de dolari.

#16
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View Postdriftking91, on 6th February 2012, 23:24, said:

http://www.ebay.com/...d=p3286.c0.m14#

În America costă 640 de dolari.
Cel de care vorbesc eu costa atat(banuiesc) pentru ca este CDMA.Adica,la noi in Romania l-as putea folosi strict ca un iPod.Ideea era,merita acest 4s CDMA la 900 ron de 16 gb in comparatie cu un iPod Touch4?

Dupa mine merita,datorita functiei SIRI,procesorului dual-core,camerei de 8mp,blitz,full hd ... etc.Acum astept si parerea voastra vis-a-vis de acest lucru.

#17
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View PostEdwin6000, on 6th February 2012, 23:20, said:

Uite AICI


Ideea e ca eu deja detin un telefon cat de cat bun(un HTC Wildfire s).Crezi ca merita sa-l vand si sa trec pe un telefon mai slabun,adica un telefon,nu un smartphone si sa cumpar un iPod?

iPod-ul la 1050 ron de 64 gb (care in magazin e in jur de 1800) este ACESTA


Ceea ce m-a facut sa ma indrept catre produsele Apple de gen iPhone/iPod este faptul ca poti deschide multe aplicatii,iar acesta nu se blocheaza deloc.
Faptul cu mai multe aplicatii, e doar marketing, in bara aia de jos nu sunt toate aplicatile deschise, sunt toate aplicatiile RECENTE, deobicei raman 3-4 deschise, depinde de cat de importante sunt. De exemplu daca lansezi Yahoo Messenger, Temple Run, Angry birds, Bursa, Vremea, Mail si Safari, si apoi mai lansezi Cut the rope, automat se inchide singur Temple Run impreuna cu Angry Birds, datorita ca numai are memorie destula, daca nu ma crezi instaleaza'ti SBsettings, intra in processes si o sa vezi acolo aplicatile care chiar sunt deschise.

Diferentele dintre ipod 4g si iphone4 sunt: RAM : 256 mb / iPod4g ; 512 / iphone ; nu are IPS, adica la iphone oricum l'ai tine ai vedea la fel de clar, ipod touchul daca il tii intr'un alt unghi inafara de cel drept, se decoloreaza imaginea, sau se vede altfel, intelegi ce vreau sa spun, camera de 0.7 mpx ipod 4G/ 5 mpx iphone4 , camera frontala e la fel, procesorul + chipul video A4 la fel, softul la fel, ecranul RETINA la fel.

Edited by satanistu, 06 February 2012 - 23:31.


#18
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008

View PostEdwin6000, on 6th February 2012, 23:29, said:

Dupa mine merita,datorita functiei SIRI,procesorului dual-core,camerei de 8mp,blitz,full hd ... etc.Acum astept si parerea voastra vis-a-vis de acest lucru.

Știu, însă nu asta vroiam să subliniez, ci faptul că prețul mi se pare dubios. Mai așteaptă și alte păreri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate