Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vremea in Egipt

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
A fost cineva in luna Ianuarie in Egipt?  
Am gasit o oferta in Makadi Bay.

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
La ce hotel ai gasit oferta? . In Ianuarie vremea e de plaja insa inconvenientele apar de la faptul ca zilele sunt extrem de scurte si se intuneca in jurul orei 5.

#3
dorupetre

dorupetre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.06.2009

View Postferrellroo, on 26th November 2010, 18:57, said:

A fost cineva in luna Ianuarie in Egipt?  
Am gasit o oferta in Makadi Bay.
Si pe mine m-ar interesa o vacanta la sfarsitul lunii ianuarie.
Despre zona Makadi Bay pot spune ca este super, dar tot la fel ma intereseaza si pe mine cum este cu temperatura in Hurghada. Din consultarea unui alt forum caldura mai mare pentru luna ianuarie ar fi in zona Marsa Alam.
Chiar nu a fost nimeni in ianuarie in EGIPT?

#4
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
in ianuarie o sa gasesti temperaturi cu o medie de 22-24 de grade , oricum daca ai noroc poti sa prinzi si 29 de grade

#5
cloopoo

cloopoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.02.2008
Salutare,

Dar in perioada Craciunului, cum e vremea? Se poate face plaja / baie? Cam care ar fi sansele?
M-ar interesa in special Hurghada, dar ma pot re-orienta in cazul in care vremea e sigur mai buna in alte statiuni.

Multumesc!

#6
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
pai ori de craciun ori la 2 saptamani dupa vremea tot pe acolo o sa fie , nu vei gasi mari diferente

#7
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
am fost de revelion in 2008 in Hurgada si vremea nu a fost de plaja. Am prinz 2 zile de plaja in rest circa 20 grade. Cam inghetai sa te desbraci.
Dar ziceu cei de acolo ca este un an f. racoros.
Vreau sa plec acum la inceputul lui Martie (considerente de vreme mai buna). A fost cineva in martie?

#8
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
in martie sigur o sa prinzi vreme buna

#9
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postadi_ab, on 9th December 2010, 17:08, said:

in martie sigur o sa prinzi vreme buna
ai fost?
pe site-uri de vreme arata tot cam 23-24 media, deci cu putin ghinion am 19-20.

#10
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
avand in vedere ca in acesta perioada sunt 23-24 de grade , in martie o sa fie mai cald .  si in al doilea rand vand egipt de ceva vreme ;)

#11
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.02.2008
Vreau sa plec anul viitor in Egipt, Hurghada, pe la jumatatea lunii aprilie.
Din ce am vazut temperatura aerului este intre 25-32, iar apa 21-24.
In schimb am vazut unele review-uri in care se spune ca sunt perioade
in care bate un vant destul de puternic.
Puteti sa-mi spuneti daca la jumatatea lunii aprilie acest fenomen exista ???
In cazul unui raspuns afirmativ, este chiar asa de puternic astfel incat sa nu poti sta pe plaja ??

Multumiri

#12
akire

akire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 20.01.2008

View Postjudas, on 20th December 2010, 09:29, said:

Vreau sa plec anul viitor in Egipt, Hurghada, pe la jumatatea lunii aprilie.
Din ce am vazut temperatura aerului este intre 25-32, iar apa 21-24.
In schimb am vazut unele review-uri in care se spune ca sunt perioade
in care bate un vant destul de puternic.
Puteti sa-mi spuneti daca la jumatatea lunii aprilie acest fenomen exista ???
In cazul unui raspuns afirmativ, este chiar asa de puternic astfel incat sa nu poti sta pe plaja ??

Multumiri

Intre 14-21 aprilie 2008 cand am fost in Hurghada, din 7 zile 1.5 zile nu am putut sta la plaja sau face baie deoarece chiar daca soarele era fierbinte,
batea un vant asa rece ca tremurai tot daca te dezbracai si marea era foarte agitata. In restul zilelor a fost foarte placut, cald si bine.
Deci depinde de noroc. Nu ne-a deranjat prea tare acest fenomen deoarece in perioada asta ne-am plimbat pe acolo, am mers la cumparaturi.
Dar daca erau mai multe zile in care sa bata vantul asa tare ar fi fost nasol.
Si apa in piscine in aprilie era destul de rece, nu rezistai in ea mai mult de cateva minute.
Apa marii era rece la inceput dar dupa ce te obisnuiai era ok. Oricum era mai calda decat apa in piscine.
Sincer nu-i inteleg pe cei care spun ca vremea e de plaja in Egipt tot anul. Totusi in a doua jumatate a lunii aprilie eu m-as risca sa mai merg nu prea cred
ca se poate sa fie mai rau decat ce am prins noi (daca au fost cazuri spuneti va rog sa stim si noi).
Am mai fost la inceputul lui mai 2010 in Egipt in Taba si a fost super vremea. Intr-adevar mult mai cald decat in aprilie in Hurghada.

#13
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Noi am fost in ultima saptamana din aprilie 2008 in Sharm El Sheikh si a fost foarte cald, peste 30 grade si apa calda.

#14
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
salut m-ar interesa si pe mine cum e vremea la hurghada in august septembrie,si cand apar ofertele pt aceasta perioada. multumesc

#15
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Posttradi, on 5th February 2011, 20:15, said:

salut m-ar interesa si pe mine cum e vremea la hurghada in august septembrie,si cand apar ofertele pt aceasta perioada. multumesc
mai corect: vor mai aparea vreodata oferte pt. Hurgada pt. orice perioada?

#16
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Daca mergi prin August o sa stai mai mult prin hotel , sau sub umbrele ..este destul de cald , poate prea cald pentru a te bucura pe deplin de concediu

#17
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View PostImperator, on 6th February 2011, 13:44, said:

Daca egiptenii ar fi ca iranienii, ar fi o tara de 10 ori mai primitoare :) Eram stupefiat in Teheran sau Esfahan ca puteam sa merg linistit prin bazar si sa ma uit la covoare si alte lucruri, fara ca nimeni sa ma bata la cap. Pentru egipteni, trecerea la un sistem politic iranian ar fi un pas inainte - ar avea alegeri multi-partite, mai multi candidati la presedentie si o libertate mai mare de exprimare. Adica ce nu au avut niciodata in istorie
bati campii, scuza-ma. Hai sa nu confundam un guven terorist cu scopul declarat de a omari cat mai mult israelieni si americani (si europeni ca sunt la un loc) cu libertatea de exprimare.
Parca la ultimele alegeri in Iran au fost niste manifestatii f. mari, iar guvernul a reprimat sangeros studentii.

Poate o sa fie vazuti asa cum sunt in moment in care vor da prima bomba nucleara in Israel....
Nu ma refer la popor ci la regimul ismalic fundamentalist care din punct meu de vedere este un pericol real, care trebuie reprimat cu forta.

Ultimea mea postare pe acest thread deturnat, eventual facem un alt thread la discutii policite or something...

#18
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Am fost in ian 2011 in Marsa Alam. Ziua 22-26 grade, noaptea in jur de 18. In preajma Revelionului a plouat cu galeata, tunete si fulgere cat cuprinde(ultima ploaie in zona fiind acum 10 ani). Eu n-am prins-o, mi-au povestit altii. Daca mai aveti intrebari am sa raspund cu mare placere.
Popovicias, Iulia si restul lasati stirile de la tv(folositi media in scop educativ nu distructiv) pentru altii si dati crez unor oameni care au fost acolo si care chiar spun adevarul. :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate