Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

LG Optimus One P500

- - - - -
  • Please log in to reply
13425 replies to this topic

#1
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Optimus One P500 este un smpartphone produs de LG care ruleaza Android 2.2

Are un raport pret/performante/calitate excelent din punctul meu de vedere.

Principalele atuuri:

- Quad band GSM GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
- Dual band HSDPA 900 / 2100
- ecran TFT capacitive touchscreen, 256 de mii de culori cu rezolutia de 320 x 480 pixels si diagonla de 3.2 inches
- 3.5 mm audio jack
- memorie interna 170 MB  care poate fi extinsa cu carduri MicroSD de pana la 32 GB
- 419 MB RAM
- HSDPA 7.2 Mbps
- Wi-Fi 802.11 b/g
- camera 3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus
- SO Android , v2.2 Froyo
- 600 MHz processor
- SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
- Stereo FM radio
- GPS
- baterie  Li-Ion 1500 mAh
- Stand-by Up to 700 h (2G) / Up to 550 h (3G)
- Talk time Up to 8 h (2G) / Up to 7 h 30 min (3G)


Specificatiile tehnice complete le gasiti aici http://mobile.softpe...-One-P500.shtml

Costa 786 de lei link

Un review gasiti aici link

Faptul ca este un telefon foarte bun este confirmat si de faptul ca s-a vandut in peste 1 milion de exemplare in doar 40 de zile. link

Attached Files


Edited by Just_Cavalli, 25 November 2010 - 12:26.


#2
$orin

$orin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.09.2007
Salut Am luat eu un Lg P500 optimus one de la Proton partener Vodafone cu 730 ron blocat in retea dar astept codul de deblocare.Telefonul pare ok se simte bine an mana parca e un pic mai greu fata de vechiul samsung pe care l-am avut se misca bine Androidu 2.2 se aude bine am descarcat ceva si din market are si folie pe ecran eu zic ca merita la bani astia.Singura chestie de care mie frica ca nu o sa fiu satisfacut e bateria telefonului l-am deconectat de la ancarcat de 14 ore si 40 min si mai am am 36% din baterie nu prea l-am stresat mult.cand o sa am timp o sa al optimizez mai bine sa vad cat ma tine atunci.

#3
florin_diaconu

florin_diaconu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.09.2010
Am telefonul de cca 3 saptamani.Singurul punct slab al telefonului (pe care l-am descoperit pana acum) este durata de viata a bateriei.Pe mine ma tine 1 zi si jumatate.

#4
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Mda, au schimbat pretul la 1000 de lei, niste hoti.

#5
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Am intrebat la Vodafone si mi s-a zis ca e 700 si ceva de RON (nu mai retin exact cat peste 700) - TVA inclus - la liber ... varianta silver.
Nu garantez 100% informatia ... pentru ca fatuca de la reprezentanta unde am intrebat nu parea prea sigura pe acesta informatie. Am intrebat de doua ori daca e sigura si mi-a raspuns cu jumatate de gura ...
Dar merita verificata informatia ... daca doreste careva.

Edited by Obscuru, 25 November 2010 - 23:55.


#6
mescalyto

mescalyto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.04.2010
Ar fi pacat daca ar avea bateria proasta , ma gandeam sa-l cumpar dar mai astept niste opinii legate de baterie (dar nu numai) de la cei care l-au cumparat

#7
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Eu l-am avut 4 zile timp in care l-am incarcat de 3 ori:
- prima incarcare ma tinut 4 ore - utilizare non-stop (instalat, testat ... tot ce poate)
- a doua incarcare ma tinut 6 ore - utilizare aproape non-stop (ca mai sus)
- a treia incarcare m-a tinut spre 12 ore - utilizare mai ... "normala" sa zic asa (3 conturi de mail sincronizate la fiecare ora si ceva convorbiri ... maxim 30 min)
Nici un telefon pe care l-am avut pana acum nu ma tinut atat de putin bateria ... si ma mira pentru ca este o baterie maricica 1500 mAh ... si versiunea de android 2.2 vine destul de basic instalata ... nu prea s-a "umblat" in ea ... sau poate tocmai din cauza asta ;)

L-am trimis inapoi.
Altfel este un terminal foarte bun pentru pretul care il are (mai ales la abonament la Vodafone). Are cateva limitari datorate procesorului dar ... daca treceti peste acestea ... ofera suficient la banii astia ;)

#8
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
De obicei dupa 3-4 cicluri de incarcare/descarcare completa bateria ajunge la capacitate maxima.

Ma mir ca te-a tinut doar 12 ore la a treia incarcare.

#9
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
dupa ceva oscilatii intre ceva nokia c6 , e5 chiar N8  , mi-am luat astazi acest LG , azi la 11 vine un prieten bai ai vazut ma ce marfa e? nu stiam de el m-am uitat putin pe net , putin pe forum , el si la luat la 12 eu dabia cand am scapat de la munca pe la 7 seara.
e primu meu android , e o lume noua. cum fac sa instalez aplicatiile pe card? unde se salveaza fotografiile/filmarile facute (in card sau in memoria telefonului)?
cum imi transfer contactele din 5800 in optimus? unde se salveaza fisierele receptionate de bluethoot?

#10
mescalyto

mescalyto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 24.04.2010
sa ne zici cat te tine bateria :)

#11
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
prima incarcare fix 12ore , instalat aplicatii , cam o ora de convorbiri , toata ziua legat la contul de gmail , facebook , yahoo messenger , instalat vreo 20 de aplicatii , vreo 5-10sms uri , ceva wi-fi ceva gps , deci de toate , sincronizare contacte etc etc... vedem maine....

#12
Chili89

Chili89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.11.2010
Salut.as vrea sa aud mai mutle pareri....care telefon vi se pare mai bun: Sony ericsson Xperia X8 sau LG Optimus One?

multumesc.

#13
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
LG , deja la mine in gasca avem 2 telefonul , un al 3lea prieten si-l ia maine dimineata , si un al4lea saptamana viitoare...

#14
istvan.t

istvan.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.05.2006
eu ieri am cumparat unu..e fainut am trecut de symbian pe androit si sunt multumit de el..depinde de fiecare ce vrea de la un telefon :)

#15
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Sa postati, va rog, cum sta cu bateria dupa ceva timp... ma tenteaza si pe mine LG-ul :P

#16
Chili89

Chili89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.11.2010
Am o intrebare pentru cei care au spus ca li s-a descarcat bateria foarte repede folosind internetul.ati intrat pe internet priun Wi-Fi sau prin internet pe mobil platit(3G sau cum se cheama)??Pt ca wirelessul consuma mult din baterie...poate fi o explicatie....

#17
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Eu am intrat pe net doar prin 3G.
Nu am testat partea de wifi deloc.

#18
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
eu am stat si wi-fi si 3g

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate