Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Google Android va fi platforma dominanta

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Steve Wozniak, co-fondator Apple: Google Android va fi platforma dominanta in lumea telefoanelor inteligente, iar Nokia este marca unei generatii trecute.

Co-fondatorul companiei Apple a declarat intr-un interviu pentru cotidianul olandez De Telegraaf ca sistemul de operare Google Android va deveni platforma dominanta pe smartphone-uri, informeaza Engadget.

El a afirmat ca “iPhone nu are probleme serioase si are foarte putine puncte slabe”, dar ca sistemul de la Google “are mai multe functii”, multumita carora va acapara cel mai mare segment de piata.

Wozniak a declarat ca la ora actuala experienta pe terminalele Apple este cea mai buna, dar ca are incredere ca in timp ea va fi egalata si de terminalele cu Android. El a mai dezvaluit ca Apple a vrut initial sa lanseze un telefon in anul 2004, alaturi de “o companie japoneza bine-cunoscuta”, dar ca a renuntat din cauza ca “voia ceva revolutionar”.

La finalul interviului, Steve Wozniak a spus despre Nokia ca “este o marca a unei generatii trecute”, sugerand ca firma finlandeza ar avea nevoie de o reorientare catre un consumator mai tanar.

Steve Wozniak a fondat compania Apple la sfarsitul anilor ’70 alaturi de Steve Jobs. Desi ramane actionar si mentine relatii bune cu Jobs, el a parasit compania in 1987 pentru a se dedica altor proiecte. Wozniak este considerat un personaj legendar de catre pasionatii de tehnologie si previziunile sale sunt in general considerate ca fiind foarte influente.

http://life.hotnews....fy-font-12-.htm

#2
Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.05.2007
Mi-a soptit o pasarica ca in 2 ani o sa cada si Windows, si Linux si Simbianul si Androidul. NO COMMENT. (Beah, am spus-o la betie, nu ma luati in seama)

#3
dj_vilas

dj_vilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 24.03.2009

 Un_Nimeni_Celebru, on 18th November 2010, 23:16, said:

Mi-a soptit o pasarica ca in 2 ani o sa cada si Windows, si Linux si Simbianul si Androidul. NO COMMENT. (Beah, am spus-o la betie, nu ma luati in seama)

Deci ramane Bada OS  :naughty: Chrome OS  :bigwhitegrin: si apple  :confused: ?

Si revenind la subiect, intradevar Android promite multe si are un potential enorm , acum nu avem ce sa facem sa vedem ce ne rezerva viitorul :bigwhitegrin:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate