Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

help cum recuperez poze de pe un SD card

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
carmenrebeca_84

carmenrebeca_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.01.2010
bunaaa
va rog sa ma ajutati....
am vrut sa descarc in laptop pozele de pe un sd card si .. cand am bagat cardul in laptop, le-a vazut pozele ca si fisiere jpg, insa nu le puteam viziona pozele... si l-am scos din laptop si l-am bagat iar sd-cardul si apoi nu le-a mai vazut deloc.
Acuma am venit sa le bag in alt calculator si nu le mai vede deloc :((
precizez ca am facut o poza si pe aceea o vad :( pot sa le recuperez?
am inteles ca mai rau am facut pt ca am facut ultima poza... dar totusi pot sa le recuperez ceva din resul pozeleor???






inca ceva nu stiu daca conteaaza insa...prima data in laptop nu am folosit adaptor... :( doar direct in laptop (are integrat citittor de SD card)
a 2 oara am folosit cititor extern de card-uri si nu le-a vazut (decat poza ce am facuto ultima)

#2
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
da-mi pm cu adresa ta de mail si iti dau eu un soft.. sper sa-ti vada cardul.
o sa dureze ceva, dar o sa-ti recupereze majoritatea pozelor...

#3
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Incearca cu programul atasat , eu am reusit de nenumarate ori .

#4
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008
Ultimul program atasat functioneaza.Ruleaza-l si ai sa ai o surpriza.Spor la treaba!

#5
myryam19

myryam19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2008
si eu am o problema asemanatoare. cand am bagat cardul in latop 250 de poze le deschide, poza 251 se vede un sfert si trei sferturi gri, iar de la poza 252 pana la poza 516 nu se vede nici o poza, apar doar ca fisiere jpg insa nu le deschide nici pe aparat nici pe calc. cum as putea sa-mi recuperez pozele care nu le deschide deloc??? cu siguranta cardul este de vina, dar ce as putea face? multumesc

#6
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 myryam19, on 4th June 2012, 15:56, said:

si eu am o problema asemanatoare. cand am bagat cardul in latop 250 de poze le deschide, poza 251 se vede un sfert si trei sferturi gri, iar de la poza 252 pana la poza 516 nu se vede nici o poza, apar doar ca fisiere jpg insa nu le deschide nici pe aparat nici pe calc. cum as putea sa-mi recuperez pozele care nu le deschide deloc??? cu siguranta cardul este de vina, dar ce as putea face? multumesc


    Posibil sa le fi stocat asa pe card...daca apar si nu le poti vedea este o problema in memoria cardului.Da-mi o adresa de mail si iti trimit softul(aici sau PM).Numai bine.

#7
myryam19

myryam19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2008
Multumesc frumos pentru program, insa nu am reusit. deschide doar cele 250 de poze, celelalte tot nu le deschide. la imagini gasite le arata doar pe cele 250, atunci cand dau scanarea. nu cred ca mai am vreo sansa sa le vad.

#8
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
De curios, despre ce marca de card este vorba ?


P.S. Banuiesc tare ca nu este vorba despre Sandisk.

#9
proteu

proteu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2012

 cat3y3_2003, on 5th June 2012, 00:47, said:

Posibil sa le fi stocat asa pe card...daca apar si nu le poti vedea este o problema in memoria cardului.Da-mi o adresa de mail si iti trimit softul(aici sau PM).Numai bine.

Salut am si eu problema asemanatoare. Am pozele pe un card microsd, se vedeau pe aparatul photo dar neavand cablu am incercat sa le descarc direct in calc, in momentul in care introduc cardul imi arata ca trebuie formatat. Am incercat cu cardrecovery imi arata pozele dar imi cere sa cumpar licenta, dupa care am incercat cu pci_us_smartrecovery si acum numai vad nimic.
Ma poti ajuta ?

#10
myryam19

myryam19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.08.2008
Nicolaie, e un card AKITA primit cadou la aparatul foto.Nici nu se gaseste de cumparat.

#11
proteu

proteu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2012
Revin cu scuze pentru insistenta

Salut am si eu problema asemanatoare. Am pozele pe un card microsd, se vedeau pe aparatul photo dar neavand cablu am incercat sa le descarc direct in calc, in momentul in care introduc cardul imi arata ca trebuie formatat. Am incercat cu cardrecovery imi arata pozele dar imi cere sa cumpar licenta, dupa care am incercat cu pci_us_smartrecovery si acum numai vad nimic.

Ma poate ajuta cineva cu vreo solutie???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate