Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Restructurare aria Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#73
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Acest nou amanunt semnalat nu are legatura directa cu tema threadului "Restructurare aria Video, in folosul comunitatii", asa ca o sa fiu concis, desi intr-adevar este legat de buna functionare pe o arie, in cazul nostru "Aria Video".
Eu nu vad nicio problema in acest aspect. Este ceva normal ca pe o pagina de discutii sa existe ca ultim buton "Raspuns rapid" si sa fie situat ultimul, in partea de jos. Pana aici totul in regula din punctul meu de vedere. Acum bine... ca vizualizarea acestui "Raspuns rapid" poate fi igreunata de micul spatiu publicitar anterior, este adevarat. Dar "Rspuns rapid" este bine pus acolo unde este si faptul ca in dreptul fiecarei postari exista si butonul "Citat" mie mi se pare ok doar si numai in cazul in care se doreste citarea acelei postari, in nici un caz cea imediat anterioara, acolo nu-si mai gaseste rostul decat daca se doreste extragerea unei idei anume din tot comentariul. Am spus si in alta postare ca perfectul nu exista. Tocmai de aceea nu cred ca moderarea a facut vreun gest brusc fata de userii noi, cu mai putina experienta, relativ de putin timp intre noi cei mai vechi. Ramane surprinzatoare doar atitudinea unora care deja sunt acomodati cu aceste norme estetice si pasaje ale Regulamentului si totusi continua sa foloseasca butonul "Citat" intotdeauna, tam-nesam, cu rost sau fara rost, vrand sa citeze sau nu.

#74
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Pai nu e chiar asa. Daca omul apasa pe Raspunde, ii apare citat. El saracu nu apasa pe citat.
Asta se vede si in posturile unde citatul este distrus pentru ca saracu user nici nu mai site unde sa posteze si poate sterge din greseala un caracter, majoritatea userilor nestiind mecanisul de functionare al forumului cu acele taguri sau cum se numesc.

In mod normal butonul de Citat actual ar fi trebuit sa se numeasca ceva de genul Citate multiple Iar cel de Raspunde, ceva de genul Raspunde cu citat. La ora actuala butonul de Citat intra in actiune doar dupa ce se apasa Raspunde de jos, functionarea sa fiind corecta in acest mod din doi pasi, doar ca denumirea butoanelor nu ajuta. Si mie imi vine sa apas pe Raspunde, e ceva instinctiv.

Edited by XrainX, 09 March 2012 - 20:13.


#75
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
eu intotdeauna apas raspunde si sterg manual quote, dar m-am obisnuit asa. M,ecanismul asta nu se v-a schimba deoarece da peste cap tot forumul, deci ne obisnuim.

Mi se pare totusi ca de cand restructurarea asta vizitatori cam canci pe ari video.

#76
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View Postc_anicai, on 10th March 2012, 09:32, said:

Mi se pare totusi ca de cand restructurarea asta vizitatori cam canci pe ari video.
Tare faza! Pai ce, forumul e televiziune ca sa faca rating? Nu stiu de ce ar trebui sa faci rating cu un forum mai ales ca el nu aduce bani (asa zic proprietarii). Ca daca aducea bani se implementau mult mai multe chestii destepte, asa cum vad eu pe la rusi, nu asteptau astia 2 ani sa se restructureze aria asta, se restructura tinand cont de dorintele moderatorilor, ba chiar se tineau ei de capul forumistilor cu polluri si mass-pm dese despre noi implementari.
Pe undeva ii inteleg si pe ei, ca la cat de mare e forumul, vin tot felul de "nebuni" cu idei traznite despre un forum mai bun, iar prioritatile sunt altele.

Quote

da peste cap tot forumul
Nu se da absolut nimic peste cap. Doar butoanele pe care apesi pot fi mai lungi ca denumire, functia lor ramanand neschimbata. Asta ca cea mai simpla solutie posibila, ca mai sunt si altele.

Edited by _DelSte_, 11 March 2012 - 14:10.
sa nu transformam un subiect tehnic intr-un atac nuantat la adresa unei persoane, nici macar in gluma.


#77
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Subiectul acesta exista si a fost lasat liber pentru un schimb constructiv de pareri si impresii legat de aria pe care toti activam. Sa nu-l transformam in atingeri la persoana pentru ca nu este cazul. Ar fi injust, v-o garantez eu, pentru ca persoana vizata nu are chiar nicio vina, sa nu vorbim aiurea. Butoanele, ca si o structura sau o grila, cad de sus si mergem cu ele inainte ca si pana acum. Inconvenientele ariei Video nu sunt butoanele. Trust me.

Oricum, subiectul thread-ului este altul, daca vreo idee, sugestie, opinie a ramasa nespusa, se poate lasa ca o continuare a subiectului. Devierile incercam sa le evitam.

#78
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Din cate am inteles, totul este tardiv. Ce rost au propunerile daca nu se tine cont de ele? Cred ca de asta s-a ajuns la "haz de necaz". Sunt sigur ca daca s-a spus ceva la adresa cuiva, nu s-a spus cu rautate ;). Aici vad ca nu intra oricine... suntem doar cativa care, zic eu, ne cunoastem si nu ar trebui sa ne suparam pentru o gluma.

Sper sa nu fiu inteles gresit. Chiar daca nu sunt de acord cu "marea restructurare" a ariei video, va respect pe voi (moderatorii acestei arii) in primul rand ca persoane (cu toti cred ca dialoghez si in afara acestui forum) dar mai ales pentru efortul si munca depuse aici, GRATIS, pentru buna desfasurare a ariei.

S-auzim numai de bine! SPOR!

Edited by pif_foto, 11 March 2012 - 14:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate