Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Restructurare aria Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#55
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Nu inteleg de ce zici ca suntem ironici. Eu unul nu am fost absolut deloc ironic. Comentariile mele contra nu sunt de acum, sunt din august 2011. XrainX este membru din septembrie 2011, era si normal sa nu participe inainte la discutiile astea. Dar uita-te cam cine a venit cu propuneri de restructurare... Cu exceptia catorva care suntem cam tot timpul pe aici, marea majoritate care au venit cu propuneri de schimbare nici macar nu activeaza pe aceasta arie sau, in cel mai bun caz, intra "din joi in paste".
... in fine, nu mai conteaza atata timp cat decizia este luata.
S-auzim numai de bine! SPOR!

Edited by pif_foto, 01 March 2012 - 11:10.


#56
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Iata ca a aparut si structura noua. Nu e chiar ce am propus noi, dar adminii au dreptul la decizia finala. Puteti posta in categoriile noi

#57
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

Quote

membru din septembrie 2011
Adica vrei sa zici ca daca sunt membru doar de 3 luni nu aveam voie sa postez aici, sau ce? Nu o zic cu rautate, dar in felul asta speriati userii.
N-ai cum sa te opui schimbarilor, evolutiei unui forum indiferent de directie. Tot asa si cu tara numita Romania.

Eu am treaba cu Androidul si nu cu aria video. Am raspuns si pe aici cand mi-a sarit vreun topic in ochi, ca daca nu imi sarea in ochi cum ca ar fi ceva interesant nici nu ma bagam. Cand vor fi pe subarii imi va sari si mai putin in ochi asa ca o sa trec si mai rar pe aici.

Si ca sa aiba succes cat de cat restructurarea asta, pentru ca este facuta in special pentru cei care se ocupa cu filmari/editari video (nbc sau nu) ar trebui sa scoateti tampenia aia cu interdictia publicarii datelor de contact in videoclipuri. Sa isi puna fiecare datele de contact in videoclip, chiar obligatoriu, chiar si watermark pentru a n li se fura munca. Doar prezentarea de tarife sa fie interzisa total.

Acolo unde aveti arie cu clipuri, fiecare user (NBC sau nu) sa aiba propriul topic unde sa isi expuna creatiile si in care sa poata comenta oricine. NU toate clipurile la gramada!
In felul asta ii veti atrage pe cei din NBC pe aria Video si poate din greseala vor mai scapa si ei cate un raspuns de ajutor pe vreun topic care le-a sarit in ochi asa cum mi-a sarit mie. Ca ei vor veni cu siguranta sa isi prezinte portofoliul pentru ca cine site poate pica si vreo comanda. Iar eu nu vad nimic rau in asta, pentru ca ei vor munci pentru acea comanda atat la filmare cat si la editare si au facut niste investitii. Si ca urmare a videoclipurilor sa se vada si talentul, nu numai pozitia geografica. Concurenta ii va face si mai buni si uite cum, veti evolua chiar si ca site, nu numai ca useri.

Ba chiar din titlul topicului sa se vada locatia. De exemplu:
Pif (Miami): videoclipuri, creatii personale
Si cam toti sa aiba cam acelasi titlu de topic, ca sa nu se incerce vreun profit de pe urma titlulului, gen
Pif (Miami): videoclipuri geniale, produse sub asistenta lui Steven Spielberg. Intrati aici si veti fi socati de frumusetea creeatiilor.

Cine incalca regulile, ban direct si sters tot topicul sau.

Am scris cele de mai sus ca sa nu mi se mai spuna ca sunt ironic sau ca as avea ceva cu NBC. Ceea ce e scris mai sus e numai in folosul lor si poate 1% al celorlalti useri softpedia. Si daca se va intampla asa, veti vedea si cine este dedicat forumului sau intra numai ca sa profite de pe urma lui, asa cum fac majoritatea, si nu ma refer la NBC-isti.
Dar diferenta intre NBC si restul userilor este ca ei fac bani de pe urma acestei ocupatii pe cand ceilalti useri doar doresc informatii, schimburi de experienta. Si acolo unde sunt bani la mijloc nu mai exista acea armonie.

Poate macar acum ati inteles mai multe, ca oricum o restructurare intradevar desteapta nu se poate face din prima. Sa pui niste arii si sub-arii poate oricine are accesul la butoane. Ca sa le faci cum trebuie ai nevoie de mai mult de acel acces. Sper sa progresati, nu sa regresati, iar asta se face modificand aria continuu pana veti ajunge la formula finala, corecta, nu trebuie sa va opriti aici!

Exemplu offtopic:
Vorbeam mai sus de Andorid ceva: stiti cati useri si-ar dori sa aiba o tastatura cu toate diacriticele si mai ales cu dictionar in limba romana? Exista o asemenea tastatura dar este ascunsa undeva, intr-o sub-arie. Cei de pe celealte sub-arii nici nu trec pe acolo ca nu ii intereseaza aria respectiva la modul general ci isi vad fiecare in parte de telefoanele lor, Nokia, Samsung, iPhone, etc. Poate ca daca era totul talmes-balmes cum ii place lui pif_foto, poate ca acei utilizatori ar fi descoperit tastatura aia.

Bafta si din partea mea!

Edited by XrainX, 01 March 2012 - 12:24.


#58
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
In continuare vor mai fi unele mici modificari la sectiuni si denumiri, dar in principal se pare ca structura va ramane asa.
Deci, ce se incadreaza intr-o sectiune, se posteaza acolo, restul se posteaza jos.
Posibil sa se faca unele mici modificari si in regulament datorita noii structuri, asa ca stay tuned!

#59
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
E foarte bine asa, doar cu o mica observatie:
Desfiintarea ariei:
Player/recorder/receiver software sau hadware
(care oricum e scrisa gresit cu hadware si nu hardware)
si toate subiectele de acolo sa pice jos.

Si chiar desfiintata si
Ghiduri video (care mai mult incurca mai ales ca si denumire in noua structura)
astfel:
- tot ce nu e sticky trece pe pagina principala la subietce comune
- ce e sticky se muta pe aria de editare software si apoi se scoate sticky ca ghidurile sunt expirate

Edited by XrainX, 01 March 2012 - 15:30.


#60
TuYa

TuYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 17.10.2006

View PostCristianAdrian, on 1st March 2012, 11:38, said:

Iata ca a aparut si structura noua. Nu e chiar ce am propus noi, dar adminii au dreptul la decizia finala. Puteti posta in categoriile noi

Pare mai ordonat asa si am mai remarcat ceva _DelSte_ moderator! Felicitari! La cat esti de implicat,  meriti din plin !
Salutari !

Edited by TuYa, 01 March 2012 - 20:51.


#61
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,411
  • Înscris: 15.11.2005

View PostXrainX, on 1st March 2012, 15:28, said:

E foarte bine asa, doar cu o mica observatie:
Desfiintarea ariei:
Player/recorder/receiver software sau hadware
(care oricum e scrisa gresit cu hadware si nu hardware)
si toate subiectele de acolo sa pice jos.

Si chiar desfiintata si
Ghiduri video (care mai mult incurca mai ales ca si denumire in noua structura)
astfel:
- tot ce nu e sticky trece pe pagina principala la subietce comune
- ce e sticky se muta pe aria de editare software si apoi se scoate sticky ca ghidurile sunt expirate

Prietene, eu cred ca te plictisesti rau, serios asa. Adica tu vrei sa desfintezi cea mai citita arie?
Daca ghidurile video sunt expirate pentru tine, lasa ca noua la astia mai "inceti" le consideram inca in termen.
Eu propum sa desfintam toata aria video si chiar si foto si de ce nu si de retelistica ca si asa toate sunt fumate si vechi. La foto de exemplu ce mare lucru sa apesi un buton sa faci o poza.

#62
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Prietene, n-ai inteles nimic. Pune intr-o fereastra citatul meu si apoi uita-te in alta fereastra pe pagina principala de la Video si incearca sa faci un efort de imaginatie ca sa iti dai seama ce se intampla daca desfiintezi acea arie si toate subiectele "cad" automat jos, in pagina principala. Poate asa, cu doua ferestre deschise vei pricepe ce se va intampla.

#63
Eugen1968

Eugen1968

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 27.04.2004
Thread-ul asta Sfat achizitie Media Player HD, Media Center, Media Player HD, NMT, Streamer trebuie desfiintat sau spart in doua in :
unul : Sfat achizitie Media Player HD, Media Center, Media Player HD, NMT, Streamer EGREAT
si altul : Sfat achizitie Media Player HD, Media Center, Media Player HD, NMT, Streamer altele decat EGREAT

Aria Ghiduri video lasati-o asa cum este ca ghidurile nu sunt expirate. Eu am gasit tot timpul ceva bun acolo.

#64
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Legat de aria "Ghiduri video".... Nu de expirate este vorba, ci doar ca unele dintre subiecte si-au pierdut actualitatea, atata tot. Eu cred ca mai bine, decat sa fie lasata asa cum este, ar trebui imbunatatita si multe topicuri/subiecte aduse la zi in privinta informatiilor. Una nu o anuleaza pe cealalta.

#65
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Am primit intrebari legate de traficul actual pe aria nou restructurata pe subforumuri, desi aceasta restructurare se afla inca in plin proces de desfasurare. Acomodarea implica un timp, fara doar si poate. Si asta ne poate da senzatia ca pagina principala nu mai este asa de plina, ca poate traficul a scazut. Dar asta poate fi doar o senzatie. Participantii se impart pe categorii iar aceste categorii de interes ii scutesc de oboseala gramezii de pe prima pagina cum era inainte de restructurare. De exemplu, chiar in acest moment (ora 19:22 in Romania) pe pagina principala sunt doar eu, _DelSte_, este ceea ce vad eu in acest moment. Par singur intr-un aparent trafic scazut. Dar in acelasi timp, la "Achizitii si discutii @ TV-uri/playere" sunt activi nu mai putin de 14 participanti interesati de subiect, care acolo in subforumul creat special pentru acest subiect, ei sunt ok, se ajuta reciproc, participa activ. Este doar un amanunt dintr-un intreg general.

Nu stiu daca am reusit sa castigam useri in plus, nici daca unii dintre ei au ramas sau nu putin in stand-by. Pentru a vedea toate acestea este timp. Certa ramane organizarea pe categorii, faptul ca userul interesat de componente nu mai se simte tracasat de filmari de nunta si proiecte video, iar cel interesat de camere video poate participa linistit in subforumul dedicat pasiunii lui, fara a i se servi si atatea threaduri despre Sony Vegas, Ulead sau Pinnacle.

#66
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Post_DelSte_, on 8th March 2012, 19:36, said:

... De exemplu, chiar in acest moment (ora 19:22 in Romania) pe pagina principala sunt doar eu, _DelSte_, este ceea ce vad eu in acest moment. Par singur intr-un aparent trafic scazut. Dar in acelasi timp, la "Achizitii si discutii @ TV-uri/playere" sunt activi nu mai putin de 14 participanti interesati de subiect, care acolo in subforumul creat special pentru acest subiect, ei sunt ok, se ajuta reciproc, participa activ. Este doar un amanunt dintr-un intreg general...
Cam asta incercam si eu si XrainX sa spunem pe aici... ca acea categorie tine aria activa... Defapt, in acea SINGURA categorie ati "strans" 80% din vechea ARIE VIDEO.  DE CE 80% din ARIA VIDEO se regaseste intr-un singur subforum, la gramada, iar restul de 20% se regaseste detaliat, structurat, impartit, aranjat... pe 5 subforumuri??? Asta nu denota exact ce spuneam? Ca interesele NBC-istilor primeaza? Nu uita ca si eu sunt unul dintre NBC-isti, dar nu pot fi de acord cu asemenea restructurare... mai exact o mascarada de restructurare. Daca s-a facut, de ce nu s-a facut la toata aria? Stiu, e greu... iar plictiseala intervine repede cand nu sunt interese... Din pacate tu _DelSte_ ai picat la mijloc si  tocmai tu vei avea de furca cu aceasta restructurare. Din cate stiu ai si tu familie (ca si ceilalti moderatori) iar acest forum iti va manca si ultimul timp liber pe care il mai ai. Ce este mai grav, este ca o vei face GRATIS, din timpul tau si al familiei :(.
Eu nu pot decat sa va doresc (tie si celorlati doi moderatori) sa aveti cat mai putin de munca cu aceasta arie... si cu rezultate cat mai bune (pe masura asteptarilor de la "marea restructurare").
S-auzim numai de bine! SPOR!

#67
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Hmmz... eu nu stiu daca am zis ca cei din aria cu "@" tin aria activa, nu mai tin minte, dar sigur am zis si mi s-ar fi parut corect fata de userii @ ca sa se lase in pagina principala acei useri cu "varza" lor si celelalte domenii sa se faca asa cum s-a discutat. Ei nu au dorit schimbarea ci doar cei din NBC si mi s-ar fi parut normal ca ei sa nu fie afectati.
Singurii care vor avea mai multe clickuri de dat vor fi: NBC-istii si moderatorii, in special DelSte. Tu esti un caz mai special ca vad ca iti place sa citesti din toate domeniile, probabil de placere, sau doar ca sa te informezi, sau cine stie... ca sa si ajuti. Daca era ceva si din ultima categorie, nu tu vei avea de pierdut pentru ca vei vizita numai aria @ si in celelalte parti iti poti face abonament la topicurile care te intereseaza. Si dupa cum chiar tu ai zis ca aria aia e 80%, asta inseamna ca iti schimbi bookmarkul din aria generala in cea cu @.

Daca ar fi ramas cum am zis eu ultima data cand am zis chestia cu desfiintatul @, si moderatorilor le-ar fi fost mai usor pentru ca pe pagina principala de video aveau practic in fata toata aria "fierbinte" si acolo la NBC unde se intampla mai rar ceva (dupa spusele voastre, eu nu am verificat ca nu ma interesaza deloc) li se afisa topicul respectiv. Cred ca ei deja stiu cand pe o sub-arie unde e putina activitate se intampla ceva e ataunci cand se schimba topicul vazut din pagina principala.

In al doilea rand, marele lor avantaj ar fi fost lipsa de stres: era mult mai simplu ca sa mute sus la NBC ceea ce gaseau jos la "varza" decat sa ia acuma mii de topicuri la rand si sa vada de unde sunt. Mai mult de atat, asa cum este acum, trebuie tot timpul sa mute ceva, pentru ca in mod normal trebuie sa dispara tot ce e la general si aria video sa fie compusa doar din sub-arii, pentru ca altfel iese o mare varza. Iar daca se presupune ca cei din NBC au habar de video, ei cu siguranta ar fi postat in topicurile dedicate.

Dar fiecare doarme cum isi asterne. Iar cei care dau mai multe clickuri sunt exact moderatorii si cei care au propus restructurarea.  :thumbup:  Eu am vazut topicul asta doar ca eram abonat la el, altfel, deja m-am mutat pe aria @, ca aia ma interesaza aici.

Edited by XrainX, 09 March 2012 - 03:35.


#68
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 26.02.2006
Am si eu o intrebare, chiar nu ma pricep: cu ce incurca site-ul sau pe un moderator, daca cel ce da un raspuns il si citeaza pe cel care a intrebat (chiar fiind in postul anterior). Ocupa spatiu mai mult in site, ingreuneaza ceva, sau  ce, chiar nu stiu si nu inteleg. Mersi

Edited by _DelSte_, 09 March 2012 - 18:53.
mutat din subforumul "Achizitii si discutii @ TV-uri/playere" in acest thread ceva mai apropiat de tema subiectului.


#69
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Si care e problema daca sectiunea "TV..." e cea mai activa de aici? Tocmai asta era si ideea... un user care cauta un anumit subiect, altul decat TV, sa poata urmari usor acel subiect, nu sa sape prin sute de topicuri, poate-poate o gasi ceva. Iar cei interesati de aria TV doar si-au schimbat abonamentul, iar acum nu-i mai deranjeaza nici un topic "NBC-ist". Asta a fost unul din motivele pentru care s-a propus restructurarea.
Dar, dupa cum stiti si voi, forma propusa a fost usor diferita de ceea ce avem in prezent. Daca revedeti structura pe care spuneam ca am trimis-o spre admini, veti vedea ca era impartita in mai multe sectiuni. Motivul pentru care a ajuns in forma actuala, cu mai putine sectiuni, este ca userii sa ajunga din cat mai putine clickuri la subiectele dorite. Desi nu putem neglija si acest aspect, eu nu am fost de acord cu varianta asta. Structura actuala reprezinta o organizare mai buna decat inainte, dar tot are iz de varza. Mai ales topicurile de jos, care, daca nu v-ati prins, vor ramane acolo. Asta din cauza ca in forma actuala au fost omise unele sectiuni cerute initial si ca trebuie sa limitam nr de sectiuni. Curios lucru e ca la aria Foto s-a putut face o structura "fara varza", cu 12 sectiuni, dar la noi nu. Nici macar sectiunea "Diverse" nu s-a acceptat in care sa punem topicurile care nu se incadreaza in sectiunile curente. Desi am inteles ca unele sectiuni trebuiau combinate (cum ar fi de exemplu Editare hardware si software), nici nu imi trecea prin cap ca se va ajunge la forma actuala. Dar pur si simplu ne-am trezit in fata faptului implinit si abia am putut sa mai schimbam cateva chestii minore. Nu mai zic ca nici TV-urile nu aveam unde sa le punem dupa structura noua, si mi se sugerase sa le mut in aria Electrice/ Electrocasnice / Lumini, iar clipurile NBC pe undeva pe la Foto video audio, ceea ce mi s-a parut total neadecvat.
Acum stiti punctul meu de vedere, nu-s prea multumit de forma actuala, stiu ca nici _DelSte_ nu e, am trimis si un PM la admin pentru reexaminarea structurii, am dat si exemplu un alt forum si aria foto, dar nu mi s-a raspuns, deci cred ca asa vom ramane.
Pe mine nu ma deranjeaza acele clickuri in plus. Ma avantajeaza mult sa vad in ce sectiune s-a mai scris ceva dupa ora ultimului post si dau click acolo. Nu asta e problema. Nici ca in unele topicuri activitatea e mai scazuta, nici nu ma asteptam la altceva, stiam asta de la bun inceput. Ma deranjeaza ca nu a fost o consultare reala intre noi si admin in momentul hotararii structurii finale si impunerea fara drept de apel a acestei structuri.

#70
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
am intrat de cateva ore si pare in regula, macar e o structura ce poate fi inbunatatita din mers.

#71
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009

View Postsov, on 9th March 2012, 10:26, said:

Am si eu o intrebare, chiar nu ma pricep: cu ce incurca site-ul sau pe un moderator, daca cel ce da un raspuns il si citeaza pe cel care a intrebat (chiar fiind in postul anterior). Ocupa spatiu mai mult in site, ingreuneaza ceva, sau  ce, chiar nu stiu si nu inteleg. Mersi
Aceasta este o recomandare clara din Regulamentul de functionare al acestui forum: "daca fac un comentariu la un mesaj postat imediat anterior, sa nu mai foloseasca citarea integrala a acestuia, pentru a nu ingreuna citirea de catre ceilalti utilizatori a textului".

Este inutil, fara rost, urat estetic si inclusiv incarca vizual ca tu, userul sov sa scri "dar cum pot conecta dvd reproductorul la televizor?", iar eu, userul _DelSte_, imediat dupa tine, sa te citez si apoi sa continui "foloseste cablul conector x". Este mai mult decat evident ca postarea mea, raspunsul meu, este direct relationat cu postarea, cu intrebarea ta anterioara. Nu ar aduce nimic pozitiv decat sa incarc si mai mult pagina, sa ingreunez si mai mult urmarirea facila, compacta, a unui alt user care va fi interesat de acelasi subiect. Citatul nu isi gaseste nici un sens atunci cand raspunsul este clar direct relationat cu postarea imediat anterioara. El isi poate avea rostul atunci cand se vrea aducerea in prin-plan a unei idei, a unui comentariu mai vechi. Sau cel mult atunci cand folosim citatul inclusiv cand este relationat cu postarea anterioara, dar citand doar o parte din ea, o idee la care se vrea a se face referire. Nu un intreg citat. Este total aiurea, absurd chiar, ca tu sa lasi un comentariu foarte lung, destul de detaliat, iar eu imediat dupa tine sa citez tot acel atat de lung comentariu si sa scriu la sfarsit doar "ai facut bine, este ok". Dar nu puteam sa o spun direct? Chiar trebuia sa te mai citez inca o data desi clar raspunsul meu, imediat dupa al tau, era evident ca la el se referea?

Si nu este o exceptie Softpedia, numarul forumurilor care merg pe aceasta linie este foarte mare.

Edited by _DelSte_, 09 March 2012 - 18:53.
mutat din subforumul "Achizitii si discutii @ TV-uri/playere" in acest thread ceva mai apropiat de tema subiectului.


#72
koji

koji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 02.08.2007

View Post_DelSte_, on 9th March 2012, 16:11, said:

Aceasta este o recomandare clara din Regulamentul de functionare al acestui forum: "daca fac un comentariu la un mesaj postat imediat anterior, sa nu mai foloseasca citarea integrala a acestuia, pentru a nu ingreuna citirea de catre ceilalti utilizatori a textului".

Nu as fi intervenit in mod normal, dar in acest caz ileg-Al a avut dreptate in postul unde incerca sa se disculpe cumva in fata lui DelSte. Nu stiu cine a facut site-ul, dar oricum, cine a facut regulamentul, nu a avut in vedere ergonomia si functionalitatea site-ului pentru ca intr-adevar, se simte lipsa unui buton de "Raspuns rapid" in dreptul fiecarui post.

Stiu, stiu, e foarte greu, suntem romani, totul doare, dar asta e, cand cerem sa se respecte un lucru, trebuie sa fim constienti de faptul ca nu am oferit posibilitatea ca acea regula sa fie respectata datorita faptului ca este mai usor s-o respecti decat s-o incalci, involuntar, desigur...

Nu stiu daca e cazul sa prezint cuiva scuzele mele pentru ca am intervenit in afara subiectului propus, mai ales ca este vorba de o chestiune care afecteaza fiecare utilizator al site-ului, dar poate se constituie intr-un punct de pornire pentru o eventuala modificare a acestuia, tocmai pentru a nu mai exista asemenea situatii.

Edited by _DelSte_, 09 March 2012 - 18:54.
mutat din subforumul "Achizitii si discutii @ TV-uri/playere" in acest thread ceva mai apropiat de tema subiectului.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate