Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Restructurare aria Video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#19
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010
Inainte de a restructura aria video, ar fi mult mai util daca s-ar face ceva cu cautarea la nivel de topic si nu de arie, astfel ar putea folosi 'CAUTARE' la ceva :) . Adminii SP ar trebuii sa corecteze asta.

Respect
Cristian

Edited by cristianstoica, 16 September 2011 - 09:53.


#20
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Propunerea aceasta, intentia de a restructura, de a organiza mai bine aceasta arie, mai este valabila? Involuntar m-am fixat cu privirea astazi pe acest topic, chiar l-am recitit. Vad ca a fost lasat de izbeliste desi chiar voi moderatorii l-ati clasat ca "Subiect important", iar singurul fapt important cu ce ne-am ales a ramas constatarea ca anul acesta aproape a trecut, incepe un an nou.

Nimeni nu trage la raspundere pe nimeni, sa eliminam mentalitatea asta. Doar m-am intrebat ca simplu user, nimic mai mult. Iar sustinere din partea userilor, idei, propuneri, vad ca ati primit. Numai subiectul a ramas spanzurat in aer, desi repet, voi moderatorii l-ati pus aici, considerat important pentru voi si noi cei multi, userii.

#21
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Am vorbit cu un admin, asteapta o propunere clara din partea noastra pentru a continua actiunea propusa.
Iata ca am ajuns la o forma care, cred eu, ar acoperi cam tot.
Am verificat ultimele 100 topicuri, s-ar incadra toate in categoriile propuse.
Stiu ca mai pot exista unele probleme, dar astept si parerile voastre sa vedem ce putem sa imbunatatim:

(categorii si subcategorii)
1. echipamente filmare
-camere video semi/pro
-camere video amator
-alte dispozitive de filmare/captura

2.editare
-hardware
-software

3.vizionare
-tv/monitor/proiector
-player/recorder/receiver
-software/echipamente/accesorii

4. diverse
-clipuri
-NBC (discutii, tehnici, alte echipamente)

5. regulament

#22
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010
minunat, insa partial - pen' ca aia 3 propusa se suprapune (nu de acu' ci de ceva timp) cu aia de pe aria TV / RADIO & Satelit, hdtv & stuff.

Edited by CristianAdrian, 20 January 2012 - 10:13.
offtopic


#23
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Am sters offtopicurile, nu aduceau nimic bun.

Asteptam sugestii pentru structura ariei pana la ora 24.00

#24
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
La punctul 4 ar fi bine să existe un topic de genul Întrebați aici! pt toate întrebările care nu se încadrează la alte topicuri.
De ex: Unde găsesc șuruburi pt trepied? :D

#25
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Intrebarea ta se poate adresa deja in 2 locuri:
- la categoria 1 subcategoria 3: Alte dispozitive de filmare/captura - aici sa modific titlul in "Alte dispozitive si accesorii" deoarece este legat totusi de echipamentul de filmare.
- la 4. subcategoria 2: NBC (discutii, tehnici, alte echipamente)


Vreau sa stiu daca mai gasiti topicuri care nu se incadreaza in structura propusa, sa vedem daca e nevoie de acea subcategorie "Intrebati aici".

Edited by CristianAdrian, 20 January 2012 - 11:46.


#26
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Oferta ramane valabila weekendul acesta, luni o voi transmite administratorului in forma finala.
Deci astept pareri.

#27
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
Update:
Am transmis propunerea unui administrator de ceva timp si asteptam raspuns. Deocamdata stiu ca este pe lista de discutii si curand se va lua o hotarare. Nu stiu cu exactitate cand se va intampla acest lucru, speram cat mai repede, deja asteptam de 2 saptamani.
Speram cu aceasta ocazie sa mai descoperiti o surpriza, dar tot de administratori depinde daca se va intampla sau nu.

Edited by CristianAdrian, 14 February 2012 - 14:07.


#28
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Ce greu merg lucrurile in Romania.... :)  Greu, greu, greu.... Dar probabil ca doar mie mi se pare, este posibil.... mea culpa :)
Asta imi aduce aminte de boala pacientului, reteta compensata si decesul in plictis al pacientului pana cand chirurgul si-a facut simtita prezenta. Era o vorba, parca asa suna, nu mai retin exact.... :)

Sa fie intr-un ceas bun. Multumim pentru info si interes, CristianAdrian.

#29
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Eu zic sa redenumiti si aria video in aria NBC.

1. echipamente filmare - de cand cu telefoanele mobile din ce in ce mai performante piata camerelor video este in cadere libera. In conditiile astea, noi facem o arie speciala mai ales ca achizitia unei camere a celor care scot bani din asta se face foarte rar si oricum documentarea de baza se face pe site-uri specializate, nu aici la o barfa.

2. editare - sa nu imi spuneti ca o sa vina vreun user normal pe aici sa intrebe cum sa puna niste tranzitii intre niste poze care sa le puna pe un CD. De cand cu youtube nu stiu ce user normal mai sta sa editeze. Sunt o groaza de prosti pe youtube care nici macar nu taie clipurile, mare parte din filmare fiind neinteresanta.

4. diverse - normal, tot despre NBC, dupa cum urmeaza:
-clipuri
-NBC (discutii, tehnici, alte echipamente)

5. regulament - sunt curios ce topicuri se pot deschide pe aria numita regulament in afara de cel care exista deja si pe care oricum il citeste mai nimeni, decat cand, eventual, este admonestat si trimis sa citeasca acolo.

De ce nu faceti arie separata NBC asa cum este aria video acum, sau sa va facetia sub-aria voastra numtia NBC? Pe subaria aia va puteti face cate un topic pentru fiecare sub-arie propusa mai sus. Sau sute de topicuri.

De exemplu sub-aria aia de Ghiduri e degeaba ca nu scrie nimeni acolo ghiduri si alea sunt de 100 de ani, expirate. Cine este interesat de aria NBC intra direct acolo, putandu-si seta ca bookmark acea sub-arie fara sa se mai oboseasca printre zecile de topicuri despre nu stiu ce plasma sau player. Sunt putine topicuri despre NBC si intr-o ora moderatorul le poate muta acolo fara sa mai stea la mila administratorilor. Daca moderatorul poate sa redenumeasca aria aia de ghiduri in NBC sau cum vreti voi, nici nu mai trebuie sa astepte: muta toate ghidurile alea pe aria principala si cele despre NBC in locul lor.

De exemplu puteti numi aria NBC ceva de genul: Totul despre filmari si editare video, sau pe scurt, Filmari si editare video. Si omul ne-NBC stie ca acolo trebuie sa intre ca sa intrebe despre o camera sau o tranzitie sau un trepied la 10 lei, mai ales ca pe acea arie are sansa unui raspuns provenit din partea unui profesionist (in sensul ca aia e profesia lui, nu ca ar fi vreun Spielberg). Eu daca vreau sa intreb ce momeli sunt bune pentru crap ma duc pe o arie dedicata pescuitului ca acolo voi da de profesionisti, care mai de care mai experimentat macar cu vorba, ca stiti voi cum sunt pescarii.

Cand veti amesteca din ce in ce mai tare un forum bazat initial pe ajutoare sincere din partea unor oameni care nu fac profit de pe urma video cu cei care care fac bani din asta si vor sa profite schiar si de pe urma amaratului de forum ca sa mai faca un alt ban, atmosfera se va strica, deoarece cei care se ocupa de NBC sunt si invidiosi mare parte din ei.

Edited by XrainX, 22 February 2012 - 04:49.


#30
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
XrainX, nu trebuie sa fii ironic. Care e problema ta cu NBC? Am pus o sectiune speciala pentru asta. Cei care nu sunt interesati, nu intra.

In alta ordine de idei, discutiile cu administratorii au avansat, restructurarea este aproape.
Cu aceasta ocazie, colegul nostru _DelSte_ a fost desemnat moderator. Cu ajutorul sau vom organiza mai bine aria Video.

#31
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View PostCristianAdrian, on 24th February 2012, 12:16, said:

Care e problema ta cu NBC?
M-a enervat unu care mi-a filmat, dar n-are treaba cu softpedia.

Quote

Am pus o sectiune speciala pentru asta.
Acum, pe pagina principala, din peste 30 de topicuri, doar 6 sunt in legatura cu NBC.

Quote

Cu aceasta ocazie, colegul nostru _DelSte_ a fost desemnat moderator.
Cea mai buna decizie de cand s-a deschis topicul asta. Felicitari!
Cea mai proasta va fi cand aria video o sa arate ca aria foto. Iar restructurarea in stilul ariei foto va da mult de munca unui moderator care vrea sa faca treaba pentru ca va avea de trecut zeci de bariere. Dar daca moderatul consta doar in ban, stergerea unor posturi ca urmare a unor reporturi, aria poate sa arate oricum.

Edited by XrainX, 24 February 2012 - 12:31.


#32
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
CristianAdrian, apreciez efortul tau.

_DelSte_ ...felicitari, sper sa accepti avansarea. :peacefingers: Esti un tip profesionist si cat se poate de obiectiv, poate cel mai obiectiv de aici. :OK:

#33
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009

View PostXrainX, on 24th February 2012, 12:27, said:

Acum, pe pagina principala, din peste 30 de topicuri, doar 6 sunt in legatura cu NBC.
Asta pentru ca ca cei care filmeaza NBC sunt mai organizati si stiu regulile. Daca ar deschide fiecare cate un topic despre o camera, trepied, lumina, soft etc. proportia ar diferi.

#34
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Aria video este cladita pe baza unor predilectii diverse, variate, ne dedicam filmarilor video, informatiilor despre diverse modele de camere, evenimente propii, de grup, familie sau sociale, editarii video, schimbului de informatii si experiente legate de diversele softuri, componente de calculator ce pot sustine mai eficient activitatea fiecaruia dintre noi atunci cand intram in contact cu orice tip de material video. Mentinerea acestei diversitati este punctul cheie al pastrarii ariei video ca un spatiu deschis, echilibrat, corect fata de toti si fiecare user in parte.

Intr-adevar, mai trebuie sa lucram la o mai buna organizare a tot acest unitar, dar dincolo si departe de orice populism ieftin, acest lucru rezulta aproape imposibil fara ajutorul si sustinerea celor ce mentin in viata aceasta arie, acest spatiu: userii. Devine deja un pleonasm a mai amintii ca este un loc unde fiecare poate pune umarul la atingerea acestui obiectiv. Acestea au fost de fapt si cuvintele mele exacte in discutia avuta cu unul dintre moderatorii acestei arii, "a pune umarul" niciodata nu-mi va rezulta dificil atunci cand este vorba de o arie la care tin si pe care o frecventez de atata timp.

Personal astept si asteptam orice sugestie constructiva, orice ajutor sau idee trimise pe orice cale de comunicare. Repet, departe de mine sentimentul de populism ieftin, dar trebuie spus ca fiind purul adevar: fara noi userii, acest spatiu nu ar mai exista, ar iesi din circuit, useri sau moderatori nu conteaza atata timp cat, pana la urma, suntem ambele in acelasi timp, suntem useri cat timp participam si fiecare dintre noi este un moderator atata timp cat mai aruncam o ultima privire pe orice postare inainte de a apasa butonul "Trimite raspuns".

Multumesc XrainX, multumesc nirosbog.

#35
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
Attached File  demotivational_posters_congratulations.jpg   36.92K   29 downloads

Nu serios, felicitari!

Psssst! Chiar ai castigat o excursie in Africa! Make your will!

#36
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
:)

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate