Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

One hit wonders

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#37
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005

View Postshobi, on Dec 26 2005, 00:49, said:

mda, tre sa recunosc ca cei de la as xx aveau o melodie interesanta ... ceva de genu : "nu pleca, nu pleca, nu pleca fara mine, haide insista si ... bla bla bla" ... draguta melodia

Mai misto (si mai cunoscuta) era "inima te cheama", totsui. :peacefingers:

#38
inutza21

inutza21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2006
Morandi??? are u crazy?iti garantez eu ca inca mai au multe de spus in uramtorii cel putin 5 ani...ia auzi tuh la el/ea cica morandi trupa de sezon!!!!jesus...WAKE UP  :cursing:   :cursing:   :angry:

#39
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View Postinutza21, on Jan 6 2006, 18:17, said:

Morandi??? are u crazy?iti garantez eu ca inca mai au multe de spus in uramtorii cel putin 5 ani...ia auzi tuh la el/ea cica morandi trupa de sezon!!!!jesus...WAKE UP  :cursing:   :cursing:   :angry:
:roflmao:

Like... chill!

#40
inutza21

inutza21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2006
scz nervi de sezon.....da totusi ii prea exagerata chestia nu?

#41
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Timpul își va spune cuvântul...

#42
inutza21

inutza21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2006
wow ce replici ai....

#43
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
John Adams - Strip This Heart - 1987
cine face rost de ea are colecţia mea de mp3 italo disco..

Edited by shapeshifter, 06 January 2006 - 18:49.


#44
inutza21

inutza21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2006
mey ce se mai aude de Blazin'Sqad?nu am mai auzit nimic de ei..imi placeau piesele lor dar acum nush...s-au lasat de meserie?

#45
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,936
  • Înscris: 02.09.2005
Alooooooo...melodii romanesti, nu stiti sa cititi titlul topicului?  Inutza, de fapt,  esti fan Morandi , nu-i asa? altfel nu imi explic....

Edited by jericho, 12 January 2006 - 14:49.


#46
inutza21

inutza21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 06.01.2006
OO Jesus sorry...vai zici ca cine stie ce am facut...vai Doamne.Si ce legatura are asta cu faptul ca is fana MOrandi?ha?ha?

#47
iarbah

iarbah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.12.2005
din romania,Verdikt-Vine Politia

#48
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postiarbah, on Jan 14 2006, 17:34, said:

din romania,Verdikt-Vine Politia
tipu ... nush cum il cheama ... are o melodie noua cu mircea vintila, daca nu ma insel ... poveste de cartier ... interesanta melodia :)

#49
screwpool

screwpool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.04.2006

View Postshobi, on Aug 8 2005, 21:55, said:

il-legal sunt tipii aia cu "vine politia, imi ia toata marfa"? daca da, si eu au recunoscut la apropo tv ca au fost un one hit wonder ...  ;)
NU, aia sunt Verdikt. Care au colaborat si cu AB4 pe un track destul de misto. Il-Egal (aka C-Nyk & Giovanni) sunt "tipii aia" cu doua albume scoase care au fost destul de apreciate la vremea lor. Aveau suficiente piese, colaborari si multi fani. Deci nu se incadreaza in topic.



View Postcleantone, on Dec 25 2005, 22:06, said:

[...]
Propuneri : [...]
Sport Sangeros III
Coma [...]

Se respinge! E vorba de alta mancare de peste.



One-hit wonder: Proiectul Umbre. Au colaborat foarte frumos cu Lili Sandu, dupa care au ramas in... umbra.

#50
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
IL-egal au 3 albume: "2 baieti din Sud", "Timpul se scurge" si "Il-egal non-stop". Trupa poate fi considerata "one hit wonder" sau nu. E discutabil. La nivelul industriei muzicale romanesti (daca exista asa ceva), ei vor ramane doar cu hit-ul "Il-egal non stop". In randul ascultatorilor de rap (nu neaparat in randul celor infocati, care oricum asculta orice apare), nu va ramane un "one hit wonder".

#51
screwpool

screwpool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.04.2006
De fapt sunt 4 albume. Din exces de zel, le-am luat in considerare doar pe cele care s-au bucurat de cel mai mult succes, lasand la o parte  "2 baieti din sud" si "nu judeca". My bad.

Edited by screwpool, 23 April 2006 - 22:56.


#52
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Daca nu ma insel si Genius s-a destramat din cauza unui accident de masina , au incercat apoi sa faca alta trupa cu aceeasi nume si cu o persoana din fostul Genius, insa nu le-a mai iesit nimic .

#53
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Te inseli

#54
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Trupa Genius era formata din Oana, Cezar si Ovi. La sfarsitul lui '99 s-au destramat. Tot cam pe atunci Oana a scos un album solo. Prin 2001 s-au reunit Oana si Cezar, alaturi de inca o tipa (nu mai tin minte exact cum o chema, dar cred ca Amalia). Au scos atunci un videoclip. Un an mai tarziu au ramas doar Oana si Cezar. Au inceput sa cante sustinuti de o formatie, cu chitari, clape si tobe. De atunci nu s-a prea auzit mai nimic de ei. Pacat! Dar oricum o discutie despre Genius nu isi are locul in acest topic.

@Nenea Zap
Cred ca faci confuzie cu trupa AS XX din Galati, care au trecut printr-un accident in urma caruia unul dintre solisti si-a pierdut viata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate