Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Nurofen Forte 400mg

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
O sa ma limitez la Antalgin ca nu vreau sa amestec prea multe medicamente. Revin cu detalii pe parcurs.

#20
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postondotroa, on 21st October 2010, 13:28, said:

Cu placere :)
Daca Antalgin-ul nu isi face efectul poate se merita incercat si cu Migrenostop, mai ales ca astea de la plafar sint naturale si de obicei nu au contraindicatii.
Eventual poti posta un feedback aici, ca sa fie de folos si pentru alti useri care au aceiasi problema.
Numai bine!
Alex

băieți, nu știu cum să vă spun, da' o grămadă de chestii naturale sunt toxice. Scoateți-vă prostia aia cu "e natural, deci n-are contraindicații" din cap.

#21
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Adadoi probabil nu m-am exprimat bine de nu am fost inteles: o firma de "calibru" are la dispozitie anumite inovatii tehnologice prin care poate creste biodisponibilitatea unui medicament sau pune excipienti superior calitativi, de aceea eu nu cred ca un produs ieftin gen ibuprofen Cipla are exact acelasi efect ca produsul original Nurofen forte, am luat odata un Paduden 200 mg ca deh e mai ieftin si 2 ore dupa aceea am avut o durere atroce de stomac, mancasem inainte deci nu-l luasem pe stomacul gol. De ce daca iau Nurofen forte sau Mig 400 n-am absolut nimic ? Referitor la biodisponibilitati eu nu am vazut pe siteul ANM nicaieri graficele cu produsul original versus generic, faptul ca vin firmele si-mi trantesc pliantul colorat cu einspe mii de grafice in care se jura ca e mai bun ca cel care l-a inventat nu-mi inspira incredere. Faptul ca in tara asta nimeni nu verifica suplimentele alimentare desi ar trebui pentru ca lumea le considera medicamente iarasi trebuie sa ne dea de gandit, amintiti-va de cazul Mutu cu capsula de slabit.

#22
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
bineînțeles că ăia mai cu "firmă" nu-și permit să trântească direct substanța în comprimat, dar la aceeași formă farmaceutică (deci nu drajeu de nurofen versus capsulă de paduden) genericul trebuie să fie identic și la fel cu inovativul. E drept, ăia din India (zicem) pot declara ibuprofenul lor ca fiind altă formă și s-au scos, trece drept inovativ :D
Și cu capsula de slăbit au luat țeapă inclusiv americanii, nu numai amețitul de Mutu, am văzut niște dozări de m-a luat durerea de cap.

Edited by adadoi, 22 October 2010 - 15:11.


#23
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View Postadadoi, on 22nd October 2010, 13:55, said:

băieți, nu știu cum să vă spun, da' o grămadă de chestii naturale sunt toxice. Scoateți-vă prostia aia cu "e natural, deci n-are contraindicații" din cap.
Asta scrie pe prospect, ca nu are contraindicatii.
Eu n-am vorbit despre toxicitate, mai ales ca din cate stiu mai toate substantele din medicamente au un anumit nivel de toxicitate, depinde in ce doza sint luate. Asta e unul din motivele pentru care exista recomandari pentru dozaj in prospect.


View Postrobyzz, on 21st October 2010, 13:33, said:

O sa ma limitez la Antalgin ca nu vreau sa amestec prea multe medicamente. Revin cu detalii pe parcurs.
Cum a mers? A functionat Antalgin-ul?

#24
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Inca nu am avut ocazia sa îl încerc deoarece mai aveam câteva pastile de nurofen si am zis ca dacă tot l-am luat sa îl gat și apoi sa iau antalgin.

#25
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
incercati nurofen forte in combinatie cu coca-cola! la mine are un efect fantastic, dispare durerea de cap instantaneu.

#26
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Se potenteaza efectul datorita cafeinei.

#27
ondotroa

ondotroa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.12.2009

View PostGTFMIOFE, on 8th December 2010, 14:44, said:

incercati nurofen forte in combinatie cu coca-cola! la mine are un efect fantastic, dispare durerea de cap instantaneu.
Mare grija la stomac -_-

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate