Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

autentificare sendmail

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Guest_max_*

Guest_max_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Cum fac sa autentific clientii pe sendmail?
Am un server de mail pe Slack 8.1, configurat cu sendmail si pop3.
Cum sa fac sa evit problema aceea suparatoare cu telnetul pe portul 25, unde oricine poate trimte mailuri fara probleme?
Nu pot folosi fisierele host.allow si host.deny pentru ca am un client care se logheaza de pe pcnet.
Multumesc pentru eventualele sfaturi.

#2
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
Citeste documentatia de la sendmail (sendmail.org). Vei vedea ca ai o alta optiune (mai importanta decit interdicita pe IP pe care o setezi din hosts.xxx), "relay for ..." in functie de IP si domeniu.
Daca nu te descurci, revii cu intrebari.

#3
Guest_max_*

Guest_max_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Folosesc relay-domains, daca la asta te referi.

#4
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
Cred ca ce vrei tu sa faci este cel mai bine documentat aici - autentificare SMTP rfc2554


Succes! :OK:

#5
Guest_max_*

Guest_max_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Multumesc de raspuns. Asta inseamna ca trebuie sa iau din nou sursele de sendmail si sa le recompilez, ceea ce nu pre imi convine. Cand voi avea timp o sa fac treaba asta si, daca ceva nu merge o sa va anunt.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate