Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Transferuri

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
Cqtq

Cqtq

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.11.2015
stiu si asta . Din acest motiv am intrebat cred ca procedura este mai complicata de catscrie in regulament

#110
Ade1234

Ade1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.01.2016
Hei! Cineva care s-a transferat la UPB e pe aici? Vreau să aflu niște detalii :-D ThxPosted Image

#111
Mada0Mada

Mada0Mada

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2016
Salut ! Sunt la psihologie Iasi, anul I , buget si as vrea sa ma transfer la Cluj, doar ca nu prea stiu de unde sa incep. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii in acest sens ?

#112
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View PostMada0Mada, on 03 mai 2016 - 15:02, said:

Salut ! Sunt la psihologie Iasi, anul I , buget si as vrea sa ma transfer la Cluj, doar ca nu prea stiu de unde sa incep. Ma poate ajuta cineva cu niste informatii in acest sens ?

In primul rand trebuie sa mergi la secretariatul facultatii la care studiezi acum, ei iti vor acorda toate informatiile de care ai nevoie. Insa sa te astepti, s-ar putea sa se uite cam urat la tine cand vor afla ca doresti sa te transferi.

Oricum, nu e chiar asa multa graba, cel mai ok ar fi sa incepi demersurile dupa sesiune.

#113
Iuliana3690

Iuliana3690

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2016
Buna seara, sunt studenta in anul I la faculatatea de Management in limba englaza,din cadrul ASE Bucuresti,as vrea sa ma transfer in Constanta la Universitatea Ovidius din semestrul urmator,deoarece vin de la un profil uman imi este foarte greu la facultate,tocmai de aceea ma gandesc ca voi avea si restante la faculate. Va trebui sa imi platesc restantele ca sa ma transfer...sau sa imi explice cineva procedura de transfer cu restante.

Edited by Iuliana3690, 12 November 2016 - 19:09.


#114
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Vezi in regulamentele de studii ale celor doua universitati.

#115
Iuliana3690

Iuliana3690

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.11.2016

View Postneagu_laurentiu, on 12 noiembrie 2016 - 19:38, said:

Vezi in regulamentele de studii ale celor doua universitati.
Am citit atat pe Ase cat si UO insa nu spun nimic de restante

#116
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View PostIuliana3690, on 13 noiembrie 2016 - 15:57, said:

Am citit atat pe Ase cat si UO insa nu spun nimic de restante

Daca nu merge varianta de transfer (in cazul in care nu esti primita la noua universitate), poti incerca varianta de a te inscrie la anul, iar mai apoi iti vei echivala disciplinele pe care le-ai facut la facultatea actuala. Daca vei avea minim 30 de credite vei promova direct in anul urmator, iar prin aceasta metoda nu mai trebuie sa te stresezi in legatura cu transferul.

PS: Transferul se poate face doar dupa ce s-a incheiat anul universitar, intre semestre nu se poate.

Edited by LuciFlorescu, 15 November 2016 - 20:27.


#117
crimxz

crimxz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2017
Salut. Sunt in anul I la IMST UPB si as vrea ca din anul II sa ma transfer la Transporturi. Intrebarea mea este, ce se intampla cu restantele ramase de la IMST? De exemplu aici fac Rezistenta Materialelor pe semestrul al 2 lea, la Transporturi se face din anul 2; daca iau restanta, ramane si daca ma transfer la transp?

#118
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

Quote

Art. 32
La înmatricularea studentului transferat, reînmatriculat sau admis la continuare de studii, BEF (Biroul Executiv al Facultăţii) analizează situaţia dată şi stabileşte disciplinele care pot fi echivalate şi cele pe care el trebuie să le refacă în regim de diferenţă, promovarea acestora constituind sarcini suplimentare.
http://www.upb.ro/fi...icenta_2013.pdf

Pe de alta parte:

Quote

Art. 26
Promovarea unui an de studii presupune acumularea a 60 cst pentru discipline obligatorii şi opţionale, în conformitate cu prezentul Regulament.


#119
alexaalecs95

alexaalecs95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2017
Buna,
Sunt student in anul 2 la UTCN Constructii civile sectia engleza, si vreau ca de anul urmator sa ma transfer la UTCB tot la aceeasi facultate  , si as avea rugamintea  daca cineva stie conditiile transferului si am inteles ca ar trebui sa dau ceva diferente , cam cate examene ar fi de dat .

Multumesc

Edited by alexaalecs95, 20 March 2017 - 23:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate