Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

medic de familie policlinica de stat vs medic de familie clinica privata

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mihnea5

mihnea5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.10.2007
Exista vreo diferenta intre cele doua categorii? La clinici private se platesc anumite taxe in plus (asigurat fiind)? Vreau sa-mi schimb medicul de familie si vreau sa stiu daca primesti trimiteri fara a plati sume colosale pentru un amarat de consult in prealabil.
Va multumesc!

#2
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Nu conteaza ca spatiul in care isi desfasoara activitatea este in cadrul unei policlinici private, tu ca asigurat inscris pe listele acelui medic nu ai de ce sa platesti altceva decat se plateste la orice alt medic de familie (parca acum se plateste un 10-15 lei consultatia la medicul de familie, nu?).

#3
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postfuriousdoc, on 5th October 2010, 14:10, said:

nu?).

nu

#4
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Eh, eu n-am de unde sa stiu care mai sunt tarifele si "tarifele" la serviciile medicale de stat.  :D

#5
AnitaSe

AnitaSe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.01.2014
Buna daca va intereseaza preturi pentru servicii medicale private uitati-va aici : http://www.qmed.ro/

Edited by AnitaSe, 02 April 2014 - 15:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate