Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Rock FM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
578 replies to this topic

#19
LevyRex

LevyRex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.08.2005
Azi am aflat de postul asta. De cateva ore ascult constant si nu ma satur. Muzica buna, balade, hard-rock....
Apropos, are site (sau cel putin un inceput de site)?

#20
vladdygo

vladdygo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 02.06.2004
Absolut SUPERB !
Felicitari celor ce au avut initiativa!

#21
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Inceputul e promitator, daca ar tine-o tot asa ar fi bine.

#22
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postcalin_naravas, on 3rd October 2010, 12:40, said:

Și eu sunt cam de aceeași părere. Cine știe, pe de altă parte, probabil va aduna ceva ascultători (doar cei care apreciază genul), însă cred că nu se va compara cu numărul de ascultători din valul de audiență din vară unde ONE FM a adunat 45.500 de ascultători.
Eu (si prietenii mei) zic(em) ca va aduna mai multi. E un post care se poate asculta tot timpul nu doar sezonier !

#23
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Lansarea oficială va avea loc pe 24 octombrie.
http://www.serbanhui...in-rocktombrie/

#24
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

Quote

Am fost ocupat saptamanile astea. Cu ce? Cu un nou post de radio. Grupul de radio din care facem parte a hotarat sa-i dea rocului clasic o sansa! Si noi ne-am hotarat sa facem un radio rock in 2010. Il puteti asculta pe 100,6 fm in Bucuresti dar si pe frecventele din Constanta, Braila-Galati, Sibiu, Tg Mures, Suceava, Bistrita, Cluj.

Pasionatilor genului le spun ca inca nu e ce trebuie sa fie si ca 24 octombrie e marea lansare. Atunci va fi setat 100%. Pana la momentul respectiv va las sa va obisnuiti cu formatul si cu playlistul aici.


#25
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007
Pe lângă piesele rock din afară, n-ar fi rău să difuzeze și ceva rock românesc. Normal ar trebui ca în playlistul lor să fie și piese rock românești. Deocamdată am auzit doar piese din afară.

Edited by calin_naravas, 06 October 2010 - 11:03.


#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt destule piese rock romanesti :P

#27
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
cine da mai mult? cine da mai putin?? 4 luni??? 6 luni??? 1 an??? si ce inchide....eu stiu ca in buc este un post axat pe muzica rock, care de fiecarea data cand ajung il ascult c placere, si acre rezista de ceva ani.... de ce nu ar rezista si asta...
in alta ordine de idei, am auzit si eu azi noul post, si sincer mi-a placut muzica...clasic rock, care pe alte frecvente nu il gasesti... sper sa continue asa...fara dj-eiii :D ...doar muzica....

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
DJ-ii vor intra pe 24 octombrie.

#29
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu conteaza ca mai exista un alt post axat pe acest gen de muzica, daca asta nou vine cu o oferta mai buna atunci va avea de castigat.

#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cu siguranta va veni cu un marketing mai bun, asa ca are toate sansele sa reziste. Si eu personal m-as bucura :)

#31
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ar cam trebui.
In cazul unui nou esec incep sa-si piarda din credibilitate.

#32
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Luati exemplul Romantic FM, e bine merci, nu s-a inchis. Ce-mi place(pe langa muzica, evident) este ca nu au reclame dese, astea ma scot din sarite.
In rest muzica pe toate gusturile :thumbup:
P.S. Toate radiourile din Romania se aud prost, mai ales in masina.

#33
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
cred ca asta ar trebui sa fie...cat mai multa muzica, si cat mai putine reclame...fara concursuri si emisiuni...fara dj-eeeiii(cel putin asa as vrea eu)...e placut acum sa mearga muzica non-stop, fara sa intre cate unu pe sfarsitul piesei, sa te streseze cu ceva idei de-ale lui, sau sa cante finalul.....
oricum, din dj-ei posibili, cred ca o sa fie huidu, sigur rockeru hrubaru....

#34
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Considerati Romantic-ul ca un bonus radio, nu se scot bani din el, traieste pe spuza Antenelor  :coolspeak:
Pentru cei ce vor doar muzica la un radio : Copiati piesele favorite  pe un audioplayer (16-32 Gb)si gata aveti 'radio-ul visurilor voastre' . Totusi eu cred ca un radio trebuie sa comunica ceva, sa interactioneze cu ascultatorii, tonomat isi poate face absolut oricine fara mare efort !
Un radio inseamna info, spirit, emisiuni, concursuri, promo nu numai muzica + reclame (ca sa traiasca) toate dozate in asa fel incat sa placa cat mai multora, vrei sa asculti un radio tocmai pentru ca are ceva sa-ti comunice, altfel te rezumi la audioplayer-ul tau daca nu vrei vorbe - nu mai suntem ca acum 20 de ani sa vanam melodiile, ele se gasesc cu usurinta, radio-ul ofera mai mult decat muzica

View Postanabia, on 7th October 2010, 09:09, said:

P.S. Toate radiourile din Romania se aud prost, mai ales in masina.
Poate ar fi bine sa schimbi masina  :lol:, sau poti asculta radio-uri din Bulgaria daca alea se aud mai bine

Edited by rvic77, 08 October 2010 - 11:10.


#35
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
BRAVO!!!! AI PUNCTAT EXCELENT! ITI IMPARTASESC OPINIA.

#36
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004

View Postrvic77, on 8th October 2010, 12:10, said:

Poate ar fi bine sa schimbi masina  :lol:, sau poti asculta radio-uri din Bulgaria daca alea se aud mai bine

Mai repede unitatea, sa puna mana si sa-si ia un Blaupunkt sau Grundig, daca mai gaseste.

Legat de post, de abia il astept sa vina in formatul final, dar pana acum, ce sa zic imi place si ma bucur ca pe lanca City mai am inca o solutie, cand nu mai vreau sa ascult ce am pe iPod.

Prima oara, fratele meu, se uita inidgnat la mine si ma intreaba, ce se intampla pe 100,6 FM, eu ii zic Rock ON ! si face o fata de genul  :confuzzled: .

Poate vine timpul sa ne mai dezvoltam si noi si sa mai lasam in pace dance-ul actual, sa ce cum se mai numeste curentul acesta de muzica care ne dispera efectiv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate