Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Rock FM

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
578 replies to this topic

#1
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Totusi nu inteleg de ce nu se poate deschide un singur topic despre noul post de rock !
http://dianasinger.r...ie-avem-rockfm/

#2
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View Postrvic77, on 1st October 2010, 15:50, said:

Totusi nu inteleg de ce nu se poate deschide un singur topic despre noul post de rock !
http://dianasinger.r...ie-avem-rockfm/



Pe blog scrie ca e confirmat din 3 parti ca s-ar numi Rock FM.un nume total aiurea,daca ma intrebati.

#3
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
mda pacat, muzica noului post este ok, insa  muzica electronica ocupa primul loc in topul preferintelor mele deci pentru mine bye bye one fm rock station... sa vedem daca va performa mai mult ca one fm (indeosebi cu club station-ul ) :)

#4
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Radio detinat metalistilor ! :thumbup:

#5
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
Foarte tare! Bine ca exista si un astfel de radio! Eu unul sunt satul de CHR, desi ascult si acest format cand simt nevoia; mai rar, dar... mai trag cu urechea.

#6
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sa vedem cat succes va avea.

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Eu nu ii dau 1 an.

#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Un an e mult spus eu nici 6 luni. Intr-o tara de manelisti si pitipoance...

#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Depinde si cu ce oferta va veni.
Oricum macar 1 an tot rezista.

#10
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 17.06.2007
azi a dat scorpions, doors, led zepelin, deci nu rock agresiv. eu unul zic ca va avea succes mai mare decat one fm pentru ca spre deosebire de fanii muzicii house care sunt in nr mare dar dau bir cu fugitii, fanii rockului sunt stabili si constanti.

#11
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
chiar si mie imi place cum suna acest nou radio, chiar daca nu ascult foarte mult rock dar ii urez bafta! si sa nu moara cum a fost One(un an)FM :P

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Ii ascult si eu acum. In ultimul sfert de ora au dat Queen, The Cure, acum e Marillion - melodii mai soft, nu metale grele. Daca o tin tot asa, ar putea prelua o parte din ascultatorii Info Pro. Sa-i vedem cum stau pe partea de DJ si mai vorbim dupa aceea.

#13
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
E total aiurea ce se prinde pe frecventa aceea. Eu ii dau maxim 4 luni, dupa care o sa-l mai tina ei probabil pe fm fara animatie ceva timp. Voi monitoriza o perioada stream-ul sa vad daca vor depasi ca si numar de ascultatori pe cei ai one-ului, desi ma cam indoiesc.

#14
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View PostZvartoshu, on 1st October 2010, 20:31, said:

Radio detinat metalistilor ! :thumbup:
Nu prea pentru ca sunt multe balade, va fi un radio comercial si nu un radio de nisa !
Eu indragesc muzica lui de cand nu mai am InfoPro, este o alternativa dar sigur va aduce si ceva in +, mai lasati-l catva timp, deocamdata e doar un tonomat !

Edited by rvic77, 03 October 2010 - 09:45.


#15
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 04.04.2005
Pentru un post cu profil rock trebuie sa existe un playlist dedicat, dar, foarte bine, pot exista si emisiuni pe genuri rock - de la balade si industrial pana la dark... cine stie cunoaste!
De ce nu si-ar face loc o emisiune gen "Istoria rock" a lui Lenti Chiriac de pe Bucuresti FM?! Baietii au 24h/24h sa detalieze fenomenul.

#16
calin_naravas

calin_naravas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 15.01.2007

View Postno-limit, on 3rd October 2010, 09:33, said:

E total aiurea ce se prinde pe frecventa aceea. Eu ii dau maxim 4 luni, dupa care o sa-l mai tina ei probabil pe fm fara animatie ceva timp. Voi monitoriza o perioada stream-ul sa vad daca vor depasi ca si numar de ascultatori pe cei ai one-ului, desi ma cam indoiesc.
Și eu sunt cam de aceeași părere. Cine știe, pe de altă parte, probabil va aduna ceva ascultători (doar cei care apreciază genul), însă cred că nu se va compara cu numărul de ascultători din valul de audiență din vară unde ONE FM a adunat 45.500 de ascultători.

#17
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca fiecare priveste problema din punctul de vedere al genului de muzica preferat. De exemplu mie nu-mi place muzica electronica (cu cateva exceptii), dar imi plac multe melodii rock, si cred ca noul post va avea succes, daca va avea si o echipa de DJ care sa stie meserie (iar Hrubaru mi se pare OK, e plin de energie si haios). Insa sunt multi care asculta muzica electronica si care regreta vechiul One, si poate de aceea isi doresc ca noul post sa nu prinda la public. Eu zic sa mai asteptam cateva luni si apoi vom vedea in ce ape se scalda acest post.

#18
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
Am vazut si eu bannere si n-am avut habar ce sa caut daca nu era un nume atunci. Foarte buna ideea si muzica; chiar aveam nevoie de asa ceva pe langa gunoaiele comerciale promovate pe restul posturilor.
PS: nu trebuie sa fii rocker cum vedeti animalele astea pe strada cu cercei in toate gaurile sa va bucurati de acest post.

Ma cam dispera spoturile, in rest totul e OK!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate