Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

vreau caine de paza si protectie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
253 replies to this topic

#73
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 cristiano96, on 3rd October 2010, 11:40, said:

mie ce caine mi-ati recomanda?stau la curte am 14 ani,am destul timp pentru a avea grija de un caine si in general sunt un tip linistit si cu pofta de viata
depinde ce rase iti plac

#74
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
pai imi place si pittbull,labrador,beagle,jack russel terrier,doberman,ciobanesc carpatin

#75
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 cristiano96, on 3rd October 2010, 11:54, said:

pai imi place si pittbull,labrador,beagle,jack russel terrier,doberman,ciobanesc carpatin
labrador,beagle,ciobanesc carpatin.

#76
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010

 bilibistrocizel, on 3rd October 2010, 10:28, said:

u crezi ca un caine sta el asa mut fara sa latre?
ai avut vreun caine la viata ta?

da o pagina sau doua inapoi si ai sa vezi ca am avut caine si o sa mai am in curand altul.Eu vb din experienta mea si a altora nu din impresii si pareri.Si nu am zis ca un caine nu latra dar nu poti sa sari la fereastra de fiecare data cand latra cainele de exemplu cainele meu latra dupa orice, alti caini, oameni care treceau pe strada, pisici, avea episoade in fiecare noapte si asa latra majoritatea cainilor.
Un caine poate fi invatat sa nu ia mancare de la straini dar sincer daca nu vede de unde vine bucata de carne chiar credeti ca o va ignora, mie unul mi-e greu sa cred asta, instinctul la animale este mai puternic decat orice dresaj ar putea avea.

Edited by OriOn20, 03 October 2010 - 11:07.


#77
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 OriOn20, on 3rd October 2010, 12:04, said:

da o pagina sau doua inapoi si ai sa vezi ca am avut caine si o sa mai am in curand altul.Eu vb din experienta mea si a altora nu din impresii si pareri.
Un caine poate fi invatat sa nu ia mancare de la straini dar sincer daca nu vede de unde vine bucata de carne chiar credeti ca o va ignora, mie unul mi-e greu sa cred asta, instinctul la animale este mai puternic decat orice dresaj ar putea avea.
nu stiu ce caini ai avut u,da la mine nu poate intra nimeni de ei:)

#78
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
ce caini ai bilibistrocizel?

#79
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 cristiano96, on 3rd October 2010, 12:07, said:

ce caini ai bilibistrocizel?
1 pitbull,1 metish ciobanesc german

#80
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
stai la curte?

#81
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 cristiano96, on 3rd October 2010, 12:08, said:

stai la curte?
da

#82
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,675
  • Înscris: 07.04.2010

 bilibistrocizel, on 2nd October 2010, 21:49, said:

daca il iubesti si nu il bati cu tn nu ar trebui sa aiba nici o treaba

instinctul e instinct si nu poate si sters cu iubire.Un caine in exces de agresiv este un pericol real pt stapanul sau.Exista f multe cazuri de caini agresivi care si-au muscat stapanii.

 bilibistrocizel, on 3rd October 2010, 12:06, said:

nu stiu ce caini ai avut u,da la mine nu poate intra nimeni de ei:)

nu ca nu poate nu vrea sa intre, pt ca nu cred ca niste caini pot oprii un hot.

#83
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 OriOn20, on 3rd October 2010, 12:10, said:

instinctul e instinct si nu poate si sters cu iubire.Un caine in exces de agresiv este un pericol real pt stapanul sau.Exista f multe cazuri de caini agresivi care si-au muscat stapanii.
cainii respectivi nu i stia de stapani pe respectivi,deaia ia muscat

 OriOn20, on 3rd October 2010, 12:12, said:

instinctul e instinct si nu poate si sters cu iubire.Un caine in exces de agresiv este un pericol real pt stapanul sau.Exista f multe cazuri de caini agresivi care si-au muscat stapanii.



nu ca nu poate nu vrea sa intre, pt ca nu cred ca niste caini pot oprii un hot.
parerea ta.....cred ca nu ai trecut nici o data prin asa cv

#84
domnul-hindus

domnul-hindus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 05.08.2010
sa pui un caine sa  te apere e  abuz de animale

#85
grig_sorin

grig_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.08.2005
Daca am avea canalizare trasa ar fi usor dar aici Cuza Voda din Galati vine o masina de gunoi odata la saptamana si acolo se arunca gunoiul.
Daca stai la tara mai pretene dute la un cioban sa iti dea un pui din ai lor caini ciobanesti metisi intradevar dar din cati cunosc eu ca au luat caini de acolo pentru curte, unul nu a fost lenes sau bland pentru ca fiecare pui are caracterul parintilor iar cainii acolo toti sunt rai fiind folositi pentru paza animalelor si indepartarea strainilor care se aproprie de stana. E rezistent si la frig iarna, sta bine si vara la umbra cu apa, mananca ori si nu e bolnavicios.
Daca vrei sa ai un caine frumos iti iei unul de rasa dai pe el 200 300 sute euro sau mai mult dar sa stii din experienta mea ca si metisii isi fac foarte bine treaba.

#86
razvanvladd

razvanvladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.08.2010

 bilibistrocizel, on 3rd October 2010, 12:08, said:

1 pitbull,1 metish ciobanesc german
Cum se comporta pitbulul? E agresiv sau sunt doar zvonuri

 grig_sorin, on 3rd October 2010, 13:13, said:

Daca am avea canalizare trasa ar fi usor dar aici Cuza Voda din Galati vine o masina de gunoi odata la saptamana si acolo se arunca gunoiul.
Daca stai la tara mai pretene dute la un cioban sa iti dea un pui din ai lor caini ciobanesti metisi intradevar dar din cati cunosc eu ca au luat caini de acolo pentru curte, unul nu a fost lenes sau bland pentru ca fiecare pui are caracterul parintilor iar cainii acolo toti sunt rai fiind folositi pentru paza animalelor si indepartarea strainilor care se aproprie de stana. E rezistent si la frig iarna, sta bine si vara la umbra cu apa, mananca ori si nu e bolnavicios.
Daca vrei sa ai un caine frumos iti iei unul de rasa dai pe el 200 300 sute euro sau mai mult dar sa stii din experienta mea ca si metisii isi fac foarte bine treaba.
Pfff e un chin fără canalizare nui ASA?

#87
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 razvanvladd, on 3rd October 2010, 15:33, said:

Cum se comporta pitbulul? E agresiv sau sunt doar zvonuri


Pfff e un chin fără canalizare nui ASA?
al meu doar la comanda

#88
razvanvladd

razvanvladd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.08.2010

 domnul-hindus, on 3rd October 2010, 12:33, said:

sa pui un caine sa  te apere e  abuz de animale
nu e niciun abuz ... Tu nu pui cainele sa te apere tu pui cainele sa apere curtea dar vad ca tu nu ești pe treaba ta

 bilibistrocizel, on 3rd October 2010, 16:34, said:

al meu doar la comanda
e mare curtea ta?...l-ai recomanda cuiva fara experienta?(ca mine)..sunt dispus sa il dau la dresaj

#89
cristiano96

cristiano96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.08.2010
Am spus mai sus ce caini imi plac,dar care e cel mai potrivit pentru viata la curte si pentru pazit curtea?

#90
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Mai oameni buni, depinde si ce vreti sa pazeasca cainii aia, ca normal ca in cazul in care riscul de a fi pradat de hoti profesionisti, este mare, adica in satul, cartierul , orasul respectiv esti cunoscut ca ti valori mari in casa, poti sa ai tu mama cainilor si cei mai dresati din lume, ca aia iti fura si valorile si iti fura si cainii. In ziua de azi se gasesc arme cu tranchilizante la toate colturile, si nu cred ca un caine mai poate face ceva. Si atunci, normal ca cel mai sfant este un sistem de alarma peste medie.
Dar daca nu esti cunoscut ca ai avea vreo valoare si incerci sa te feresti de hoti de 2 lei, atunci nu-ti trebuie nimic in plus fata de 2 caini bine dresati, ca nu o sa-ti calce nimeni in curte, fara sa se pregateasca temeinic inainte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate