Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Receptoare H.D. la Digi Satelit în martie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
3086 replies to this topic

#3079
ser23vl

ser23vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 26.10.2013
Le-am Activat prin Apel Telefonic.

#3080
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intreabre: daca schimb receptorul SD cu unul HD voi avea semnal mai bun? Acum am probleme de receptie cand sunt nori (furtuna sau ploaie) ... unele cana;e au freeze sau chair lipsa semnal :(
Pe Focus sat nu sunt problemele astea (pe aceeasi orientare a antenei) dar am receptor HD. Recomandati sa raman cu FOcus?

#3081
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Nu vei avea o recepție mai buna. Alta-i cauza semnalului slab al Digi.

#3082
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View PostMembruAnonim, on 04 decembrie 2016 - 01:15, said:

Intreabre: daca schimb receptorul SD cu unul HD voi avea semnal mai bun? Acum am probleme de receptie cand sunt nori (furtuna sau ploaie) ... unele cana;e au freeze sau chair lipsa semnal Posted Image
Pe Focus sat nu sunt problemele astea (pe aceeasi orientare a antenei) dar am receptor HD. Recomandati sa raman cu FOcus?
Antena, LNB, dereglate, cauta un meserias  sa repozitioneze antena pe satelit, semnalul  tre sa fie 80%, calitatea oscileaza in funtie de transponder 75-85%.

#3083
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mno eu zic ca e transmisia slaba de la RCS. Pozitionarea e aceeasi pentru ambii furnizori! Focus e perfect si HD si Sd. RCS e slab de la inceput, cu figuri la vreme... Am comparatie. SIngura nedumerire era despre calitatea decodorului RCS daca influenteaza receptia in mai bine ala HD!

#3084
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Te inseli, sunt mai multi satelti acolo, intelsat 10-02 pe 0,8*W, thor 3-5-6 si 7 pe 1*W.
Digi are multe transpondere pe intelsat, unde semnalul  e mai slab si trebuie compensat cu un lighean mai mare, peste 1m.
Focus e pe thor 5-6 unde semnalul e foarte puternic  si poate fi receptionat cu un lighean de 0,7-0,8 m chiar pe timp ploios.
Vezi aici:
http://www.lyngsat.c...lsat-10-02.html

Edited by leomagic44, 07 December 2016 - 06:55.


#3085
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Deci lighianul meu e ala mare a lu Digi cred ca e peste 1 metru diametru... am pe directia orientarii un brad stufos si probabil ca si ala haleste din semnal. Cand e vremea proasta am unele canale care nu mai merg deloc.
Acum daca Focus are putere mai mare de emisie la satelit (testat deja) o sa raman cu astia, chiar daca nu-mi plac programele lor (nu au Digi Sport si Digi Film) si in plus iarna nu platesc cand nu folosesc.
Magarii de la RCS nu vor sa-mi dea un decodor HD sa fac test de calitate si daca fac contract le platesc 12 luni degeaba pt. ca nu pot renunta la servicii Posted Image  O bila neagra pentru RCS!

Edited by MembruAnonim, 18 February 2017 - 10:55.


#3086
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
receptoare hd se mai gasesc ?merci!

#3087
gabyyy12

gabyyy12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.08.2015
recevere hd in arad sunt pe stoc ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate