Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Receptoare H.D. la Digi Satelit în martie 2014.

- - - - -
  • Please log in to reply
3086 replies to this topic

#1
lukas75

lukas75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 28.03.2005
3-8 canale vor fi in acest an ridicate pe TP 12-13 DE DIGI TV in format HD ...
Digi TV a contractat 250.000 de receivere hyundai compatibile HD....

Se negociaza pentru Discovery HD(Romania),NGC HD,Pro TV HD,FilmBox HD si marea BOMBA DIGIFILM 1-3 in HD(Ro).Mai sunt negocieri pentru inca un canal surpriza dar si pentru cateva variante HD a unor televiziuni din Romania (Antena1,Realitatea,HBO).

Edited by lukas75, 09 May 2008 - 10:58.


#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,135
  • Înscris: 05.05.2003
Super... daca vor lasa receptorul compatibil HD-mpeg4 liber si pentru alti sateliti imi fac si eu abonament la Digi HD :D
Sunt dispus sa platesc 10-15 euro lunar pentru pachetul HD si 400 RON pe receptor...  :)
Ceva imi spune insa ca va mai fi un operator cu oferta HD... in afara de Digi si viitorul DTH Realitatea
E bine sa mai asteptam macar un an dupa prima oferta HD lansata pe piata... intodeauna e mai scump la inceput

#3
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Ce model este receiverul ?
Pe Digi Cablu nu vor baga HD ?

#4
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postrz, on May 9 2008, 12:57, said:

Super... daca vor lasa receptorul compatibil HD-mpeg4 liber si pentru alti sateliti imi fac si eu abonament la Digi HD :D
Sunt dispus sa platesc 10-15 euro lunar pentru pachetul HD si 400 RON pe receptor...  :)
Ceva imi spune insa ca va mai fi un operator cu oferta HD... in afara de Digi si viitorul DTH Realitatea
E bine sa mai asteptam macar un an dupa prima oferta HD lansata pe piata... intodeauna e mai scump la inceput
Eu sunt primul, scuze, esti dupa mine ! :D

#5
lukas75

lukas75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 28.03.2005
M am speriat cand am vazut pretul la receiverul DHT ..
Receptorul HD7100ST poate fi achizitionat deocamdata doar de la sediul nostru la pretul de 1400 Ron cu tot cu TVA.

Acesta include cablu HDMI.

#6
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postlukas75, on May 9 2008, 12:37, said:

M am speriat cand am vazut pretul la receiverul DHT ..
Receptorul HD7100ST poate fi achizitionat deocamdata doar de la sediul nostru la pretul de 1400 Ron cu tot cu TVA.

Acesta include cablu HDMI.

unde scrie oficial ca Digi vinde receptoare HD la 1400 RON ?

View Postrz, on May 9 2008, 11:57, said:

Super... daca vor lasa receptorul compatibil HD-mpeg4 liber si pentru alti sateliti imi fac si eu abonament la Digi HD :D
Sunt dispus sa platesc 10-15 euro lunar pentru pachetul HD si 400 RON pe receptor...  :)

las ca da boom in custodie gratis, receptoare hd :)  ... dupa ce apare boom indian HD :)

Edited by amadeus79, 09 May 2008 - 13:16.


#7
alexcs

alexcs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 12.11.2005
eu nu am vazut receptor HD mai ieftin de 1000 lei. atat am dat si eu pe al meu si vad ca se pastreaza pretul. cat despre abonament, oricum la nici un operator nu poti sa iei numai HD, ci iei HD pe langa un pachet de baza, deci ajunge la 25-30 euro lejer. intrati pe sky sa vedeti tarife acolo :).

#8
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,135
  • Înscris: 05.05.2003
1400 RON pe un receptor HD de la operator DTH ar fi o gluma proasta... in magazine sunt la 900-1200 RON deci un operator DTH, daca ar vrea sa aiba si clienti amatori de HD, nu ar trebui sa ceara mai mult de 600 RON pe receptor

#9
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Un receptor HD ar trb sa coste aproximativ 200-250euro

#10
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
Deja stiu am auzit de asa cv acu cateva zile :D :D  
http://forum.softped...m...t&p=4535456

#11
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Am digiTV numai la tara, ce diferente ar trebui sa observ daca o sa fie HD? Pe un televizor daewoo?

#12
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 06.04.2006
@nano thrust  citeste cu atentie ce inseamna mpeg4.daca e un crt clasic nu o sa vezi vreodata ceva.nu cu hss-1120

#13
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postdarkwings, on May 9 2008, 17:55, said:

@nano thrust  citeste cu atentie ce inseamna mpeg4.daca e un crt clasic nu o sa vezi vreodata ceva.nu cu hss-1120

pe un crt nu vei vedea HD indiferent de receptor.

#14
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View Postdan b., on May 9 2008, 18:19, said:

pe un crt nu vei vedea HD indiferent de receptor.
E adevarat,dar exista si diferite modele de CRT.Una e sa vezi pe un Daewoo   4/3 normal :glare:  alta e viata la un Sony 16:9 la 100Hz  :first: (diferenta la imagine e f.mare-testat cu film HD de pe un laptop)!!!Oricum m-ai inti sa apara si apoi sa ne batem  :wallbash: capul cu specificatii tehnice!! :ewwpu:

#15
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Ideea e: HD inseamna imagine de inalta definitie digitala. Ca sa profiti de HD trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii:
-circuit digital de la un capat la altul cu bitrate constant, altfel spus: Sursa(canalul) emite HD-->preia providerul-->trasmite digital la cablebox/satellitebox---> receiverul trimite printr-o interfata digitala
(HDMI cel mai larg raspindit) semnalul audio/video la TV/Home Cinema.
-Atat TV-ul cat si Home Cinema(sistemul de boxe) trebuie sa aiba intrari digitale. Mai ales boxele daca vreti Dolby Digital, adica intrare Coaxial Digital In. De aici preia decodorul Dolby Digital si trimite sunetul la fiecare boxa.
-Pentru TV: E esential sa aiba o intrare HDMI/DVI . Sfat: ca sa fiti siguri, cumparati un tv cu cel putin 2 intrari HDMI(preferabil 3xHDMI).

P.S. Daca ar fi sa ne gandim la nivel de pixel, doar LCD-urile sunt cu adevarat digitale :D

Edited by Blackhawk, 09 May 2008 - 18:41.


#16
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View PostBlackhawk, on May 9 2008, 19:40, said:

Ideea e: HD inseamna imagine de inalta definitie digitala. Ca sa profiti de HD trebuiesc indeplinite urmatoarele conditii:
-circuit digital de la un capat la altul cu bitrate constant, altfel spus: Sursa(canalul) emite HD-->preia providerul-->trasmite digital la cablebox/satellitebox---> receiverul trimite printr-o interfata digitala
(HDMI cel mai larg raspindit) semnalul audio/video la TV/Home Cinema.
-Atat TV-ul cat si Home Cinema(sistemul de boxe) trebuie sa aiba intrari digitale. Mai ales boxele daca vreti Dolby Digital, adica intrare Coaxial Digital In. De aici preia decodorul Dolby Digital si trimite sunetul la fiecare boxa.
-Pentru TV: E esential sa aiba o intrare HDMI/DVI . Sfat: ca sa fiti siguri, cumparati un tv cu cel putin 2 intrari HDMI(preferabil 3xHDMI).

P.S. Daca ar fi sa ne gandim la nivel de pixel, doar LCD-urile sunt cu adevarat digitale :D
Dar gasesti foarte greu la ele tunere stand alone digitale, iar cele hd sunt si mai rare (si mai scumpe) unele cat un televizor lcd de duzina hd ready.Totul e la inceput, preturile sunt mari.

#17
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
de acord ca preturile pt recHD sunt mari dar nu enorme.
se pot cumpara rec HD de  calitate si la preturi sub 10 batrane de ex:

OptiboX 7710 HD CICX

Topfield TF 7720 HSCI High definition
ambele in jur de 8 batrane depinde de firma de la care cumperi

si nu zi ploiestene ca un pasionat nu are banii respectiv sau nu trage un pik
si tot cumpara recu

pe cand tv HD gasesti la peste 1000 euro modele de calitate

de la 250 eurola 1000 euro e un pik mai mult sau incurc eu borcanele?? :coolspeak:


View Postdan b., on May 9 2008, 17:19, said:

pe un crt nu vei vedea HD indiferent de receptor.

  
esti total pe dinafara si comentezi inutil destul de des scz pt offtopic :lol: :lol:  

TOSHIBA a spart de ceva vreme gheata si a lansat 34HFX84 cu diag de 34" si e TheaterWide HD CRT TV - widescreen - 1080i - HDTV monitor - disponibil in variantele negru si argintiu

tehnologie revolutionara: FST PURE flat picture tube with Invar shadow mask
modelul asta da clasa la foarte multe alte tv-uri :lol:

crt-ul e sfant ca si calitate atat la tv cat si la monitoare si e pe cale de disparitie doar datorita scumpirii sticlei la nivel mondial!!

#18
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Postdoktorofsat, on May 9 2008, 23:58, said:

de acord ca preturile pt recHD sunt mari dar nu enorme.
se pot cumpara rec HD de  calitate si la preturi sub 10 batrane de ex:

OptiboX 7710 HD CICX

Topfield TF 7720 HSCI High definition
ambele in jur de 8 batrane depinde de firma de la care cumperi

si nu zi ploiestene ca un pasionat nu are banii respectiv sau nu trage un pik
si tot cumpara recu

pe cand tv HD gasesti la peste 1000 euro modele de calitate

de la 250 eurola 1000 euro e un pik mai mult sau incurc eu borcanele?? :coolspeak:




  
esti total pe dinafara si comentezi inutil destul de des scz pt offtopic :lol: :lol:  

TOSHIBA a spart de ceva vreme gheata si a lansat 34HFX84 cu diag de 34" si e TheaterWide HD CRT TV - widescreen - 1080i - HDTV monitor - disponibil in variantele negru si argintiu

tehnologie revolutionara: FST PURE flat picture tube with Invar shadow mask
modelul asta da clasa la foarte multe alte tv-uri :lol:

crt-ul e sfant ca si calitate atat la tv cat si la monitoare si e pe cale de disparitie doar datorita scumpirii sticlei la nivel mondial!!

da stiu ca-s cateva modele hdready crt (inclusiv samsung avea un model de 32" de prin 2005) dar 99,9% nu suporta astfel de rezolutii...
so... si nu cred ca cel care a intrebat detine asa ceva... sau cineva de pe aici. aia cu scumpirea sticlei... e chiar buna. de unde ai scos-o? nu asta e cauza (inchipuie-ti cam ce greutate ar avea un crd de vreo 50"... sau cat ar costa producerea unui astfel de ecran crt...) intr-adevar, crt-urile sunt inca folosite de fografii profi, altii care prelucreaza img in detaliu. in caz ca nu stiai nu exista la ora actuala niciun lcd sau plasma care sa reproduca corect toata gama de culori (in special galbenul)... nu-s chiar pe dinafara stai tu linistit.

daca-s asa pe dinafara demonstreaza-mi si mie cum scoti semnal macar 720p pe un crt de la noi din comert... sunt tare curios sa vad cum :D... sa vedem daca-s pe dinafara... daca reusesti iti cumpar un OLED!

Edited by dan b., 10 May 2008 - 08:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate