Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

World Of Tanks

* * * * - 29 votes
  • Please log in to reply
52505 replies to this topic

#1
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Am aflat despre acest joc de la un coleg. Este inca in stadiu closed beta, si e nevoie sa completezi un formular ca sa primesti o invitatie. Eu am primit invitatie in mai putin de 12 ore :) Pentru screenshoturi si mai multe detalii aruncati o privire aici: http://www.worldofta...creenshots.html

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
E exceptional jocul, m-am bagat de 3 zile si feelingul e incredibil, totusi fiind la inceput si jucand cu tancuri mai slabe "o cam iau", momentan incerc sa-mi dau seama cum e cu creditele.

#3
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008

 Remicade, on 16th March 2011, 08:37, said:

E exceptional jocul, m-am bagat de 3 zile si feelingul e incredibil, totusi fiind la inceput si jucand cu tancuri mai slabe "o cam iau", momentan incerc sa-mi dau seama cum e cu creditele.

Jocul e momentan in Beta test pana pe la inceputul lunii aprilie.
Creditele (argintii) se obtin in lupta - cu cat dai damage mai mare in mai multi adversari cu atat mai multe credite si experienta castigi.

#4
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Acum îl iau și eu... m-ați făcut curios.

#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am citit ca poti face credite daca faci pe iepurele ptr artilerie si descoperi tancuri inamice, merge treaba ?

#6
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008
Credite si exp faci: daca dai damage si daca descoperi inamici. Depinde de ce stil iti alegi sa joci: cu tankuri heavy/tank destroyere/spg pentru damage sau cu light/medium tanks pentru scouting si damage. Fiecare tank are stilul sau de jucat.

#7
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Uneori in joc apare deasupra cu rosu 1 sau 2 ce reprezinta ?

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am un tank upgradat la maxim, cum pot transfera experienta lui altui tanc ?

#9
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,407
  • Înscris: 20.02.2008
Daca te referi ca apare 1,2,3,4 cand intri in joc si vezi echipa ta si adversarii: alea sunt platoanele... poti sa joci cu 3 prieteni si sa faci un platoon (echipa in echipa cum ar veni)

treci la urmatorul tank din tech tree si il cumperi din store.

#10
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Super tare jocul. Imi aduce aminte de Steel Beasts (mult mai complex, insa cu grafica la nivelul anului 2000).

#11
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Am recomandat jocul unor prieteni și nu prea sunt impresionați, eu unu sunt foarte prins și joc zilnic destul de mult (vreo 2 ore).

În caz de vă bate un gând, nu vă recomand să vă luați tancuri cumpărate cu gold.

Sunt de obicei lente, cu armură și tunuri cel mult medii.

Asta n-ar fi așa rău dar tind să fie aruncate în bătălii cu tancuri mult mai bune (nu stiu cum se face draftu random da eu cam asa nimeresc) și atunci rămâi cu puține alternative, stai după alții și încerci să ajuți sau ești scos foarte rapid (de cele mai multe ori dintr-o lovitură) de oponenții grei.

Înca un aspect negativ e că nu poți să le faci research (vin direct cu elite status) și nu câștigi puncte research aproape deloc cu ele.

Ca parte pozitivă, la fiecare luptă fac bani frumoși și la vânzare scoți cașcaval bun pe ele. Un tanc cumpărat cu 1500 gold se vinde cu 300.000.

#12
voda_1

voda_1

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.03.2010
Tancurile premium sunt facute sa-ti aduca experienta si credite. Asa ca nu trebuie sa-ti bati capul cu ele. Chiar daca pierzi tot esti in castig la xp si credite.  :kisstogether:

#13
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Tentant...e gratis?

#14
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Ca aeru'. :D

#15
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006

 Cristi_Matesica, on 24th March 2011, 11:19, said:

Tentant...e gratis?

 burebista, on 24th March 2011, 12:29, said:

Ca aeru'. :D

Doar momentan, cât e în beta. Când va apărea varianta finală va funcționa pe bază de abonament probabil. Am văzut prețuri de 10$ sau 10€ pe lună vehiculate pentru asta.

#16
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Jocul o sa fie free si dupa lansare. Dar daca vrei sa urci mai repede la tancurile mari, cumperi gold.

In caz ca nu te deranjeaza sa te chinui, sa joci cateva luni sa ajungi la un tanc decent, poti sa-l joci pe gratis.

#17
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
S-ar părea că @bogdanar are dreptate, abia ce au anunțat prețurile la gold și au inclus o variantă specială pentru cei care pun o precomandă. Link

#18
voda_1

voda_1

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.03.2010
Goldul te ajuta sa treci repede prin tree, dar in acelasi timp ( cei mai noi o sa vedeti pe parcurs) este aproape imposibil sa joci cu tier 9 si 10 fara cont premium ( sau poti sta sa farmezi credite 3 ore si sa le pierzi in 3 meciuri cu un tier-urile  mentionate inainte).
   Contul premium va fi folosit si in "Clan Wars" detalii multe nu stim nici noi dar dezbateri mai multe gasiti pe link-ul pus de mine la un post anterior.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate